• $8,4556
  • €10,0643
  • 497.26
  • 1388.23
18 Haziran 2021 Cuma 14:35 | Son Güncelleme:

Çin'de yeni estetik trendi: Elf kulakları

Çin'de yeni estetik trendi: Elf kulakları

Çinliler arasında elf kulakları en çok tercih edilen estetik uygulamaları arasında yer aldı. Elf kulaklarında estetik işleminin amacı, yüzün geneline daha ince bir görünüm kazandıracağı inancıyla kulakları daha sivri hale getirerek daha yukarı ve baştan dışarıya doğru uzatmak.

Çin'de kulak biçimini değiştiren estetik operasyonlarına ilgi arttı. Yeni trend ise elf kulakları oldu. Bu şekilde yüzün geneline daha ince bir görünüm kazandırılıyor.

Independent'te yer alan habere göre insanların kulaklarını daha "elf benzeri" gösterecek şekilde değiştiren yeni ameliyatın Çin'de ilgi gördüğü bildiriliyor.

Guangzhou kentindeki Gaoshang Tıbbi Kozmetik Merkezi doktorlarından Yu Wenlin, South China Morning Post'a günlük ameliyat sayısının 6'yı bulabildiğini söyledi.

Wenlin, estetik işlem sonucunda "Stahl kulağı" ve çıkıntılı kulak arasında bir kulak elde edildiğini belirtti.

Kulağın kıkırdağına sivri bir görünüm veren fazladan kıvrım ya da kat olduğunda buna Stahl kulağı deniyor. Post'a göre, çıkıntılı bir kulak Çin'de iyi şans sembolü olarak da kabul ediliyor.

İşlemi yaptıran 20 yaşındaki kadın Song Yao, Vice'a şunları söyledi:

"Sonuçlar çok belirgin. Kulaklarımı karşıdan görebilirsiniz ve genel olarak daha enerjik görünüyorum."

ELF KULAKLARI İLK TUHAF GÜZELLİK MODASI DEĞİL

2017'de Kendall ve Kylie Jenner'ın yanı sıra Nicki Minaj gibi ünlülerin daha geniş kalçalarının fotoğraflarını paylaşmasıyla "kalça girintisinin" görünmesini engelleyen estetik işlem popülerlik kazanmıştı.

Kalça girintileri, vücudun yan tarafında, kalça kemiğinin uyluklara bağlandığı bölgedeki içe doğru çöküntüye verilen isim. Bunlar vücudun doğal hatlarıdır.

Bu çöküntüyü "doldurmak" için kalça çevresinde kolajen üretmek üzere bölgeye derma dolgu maddesi Sculptra enjekte ediliyor.

Bedeni olumlamaya yönelik hareket, bu modayı frenlemeye yardımcı olsa da (süper model Bella Hadid düzenli olarak kalça girintilerinin fotoğraflarını paylaşıyor) kadınların bu "kum saati" şekline ulaşmasına yardımcı olmayı vaat eden egzersiz videolarında da artış yaşandı.

Beverly Hills merkezli cerrah Dr. Sheila Nazarian, Vice'a kalça girintilerinin egzersizle yok edilemeyeceğini söyleyerek şöyle devam etti:

"Bu sinir bozucu çünkü Instagram'a girince egzersiz yapan bu kadınlar var ve iki milyon, üç milyon takipçileri oluyor. Bir cerrah olarak benim için (kalça bölgelerinin) doğal olmadığı çok bariz. Kalça girintisi olmayan her kim varsa, bir işlemden geçmiştir."
  • elf kulakları
  • Çinde yeni trend
  • estetik
  • elf kulakları estetik
  • Çinde estetik
<p>Halkların Demokrasi Partisi (HDP) üyesi Meral Danış Beştaş,  Adana ziyaretindeki konuşmasında Tür

Aşı üzerinden kara propaganda

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (30 Temmuz 2021)

Dokumacı kuşların sanat eseri gibi yuvaları büyük ilgi görüyor

Yangın haberleri sonrası İstanbul'da olağanüstü hareketlilik