• $8,058
  • €9,6752
  • 460.376
  • 1408.14
27 Mart 2021 Cumartesi 14:50 | Son Güncelleme:

Ciltteki yaşlanmayı yok eden dört basit yöntem

Ciltteki yaşlanmayı yok eden dört basit yöntem

Kışın yorulan ve soğuk havadan etkilenen cildi yaza hazırlamak için en iyi zaman bahar ayları... Mevsim geçişlerinde cildi yenilemenin dört yolunu bir araya getirdik. İşte ciltteki yaşlanmayı yok eden doğal yöntemler...

Soğuk havalar ciltte nem kaybı ve yaşlanma gibi belirtileri ortaya çıkarıyor. Peki, yaza girmeden bahar aylarında cildi yenilemeye ne dersiniz?

Alem Dergisi'nde yer alan habere göre bahar aylarında cildi yenilemenin birçok yöntemi bulunuyor. Dört adımda bebek gibi bir cilde sahip olmak istiyorsanız işte yapılması gerekenler...

1. CİLTTEKİ LİPİD BARİYERİNİN KORUNMASI İÇİN BOL BOL SU TÜKETİN

Mevsim geçişlerinde özellikle kış mevsiminde hava şartlarının etkisi ile cildimizde nem kaybı ve yaşlanma belirtileri ön plana çıkıyor. Cildimizin daha da hassaslaştığı dönemlerde bol su tüketimi çok önemli. Bol su içmenin yanı sıra sebze ve meyve sularının tüketiminin de cildin nem seviyesini ölçülebilir düzeyde arttırdığı yapılan çalışmalarla gösteriyor. Son dönemde fazla miktarda dezenfektan ve sabun kullanımı da cilt kuruluğunu artırarak egzamalara yol açabiliyor. Cildin lipid bariyerini koruyacak medikal nemlendiricilerin sık olarak kullanılması bunun önüne geçmek açısından önemli.

2. KOLAJEN ÜRETİMİNİ DESTEKLEYİN

Kolajen vücudumuzun en önemli yapıtaşlarından biri. Saçımızda, yüzümüzde, tırnaklarımızda kısacası vücudumuzun birçok yerinde bulunan bir protein. Ancak maalesef yaş ilerledikçe vücudumuzdaki kolajen miktarı azalıyor. Bu da ciltte birçok olumsuzluğa neden oluyor. Bu sebeple kolajeni içeriden takviye etmek çok önemli. Bunun için hastalarımıza bazı uygulamalar öneriyoruz. DNA Işıltısı uygulaması içeriğindeki polinükleotitler sayesinde kolajeni artırarak deri elastikiyetini geri kazandırıyor ve güçlü lifting etkisi gösteriyor. Bu nedenle son dönemde sıkça tercih ediliyor.

3 - 4 seans uygulanmasıyla ciltteki yaşlanma etkilerini doğal yollarla tersine çevirerek cildin daha genç, sıkı, pürüzsüz ve ışıltılı görünmesini sağlıyor. Bunun yanı sıra DNA Işıltısı, yüksek miktarda suya bağlanma yeteneği sayesinde ciltte azalan nemi dokulara geri kazandırıyor. Böylece cilt daha yumuşak ve parlak bir görünüme kavuşuyor.

3. CİLDİNİZİ DIŞTAN VE İÇTEN NEMLENDİRİN

Kış aylarının cildimiz üzerinde bıraktığı en belirgin etkilerden biri cilt kuruluğu. Cildimizin günlük nem ihtiyacını karşılamamız hem sağlıklı bir cilt hem de yaşlanma belirtilerini geciktirmek için gerekli. Cilt tipinize uygun bir nemlendirici seçerek cildinizi günlük olarak nemlendirin. Ancak mevsim geçişi gibi zamanlarda cildin nem ihtiyacı fazlalaşabilir. O yüzden cildi içten de nemlendirmemiz gerekir. Bunun için Milano Gençlik İksiri (UpGrade) uygulamasını sıklıkla kullanıyoruz. Bu uygulama cildin nemini düzenleyen birçok madde, vitaminler ve antioksidanlar içeren bir kokteyl. Milano Gençlik İksiri, cilde canlılık, nem ve elastikiyet kazandırarak, doku onarımı ile cildin yenilenmesine katkıda bulunuyor. İnce kırışıklıkların giderilmesi ve lekelerin açılmasına da imkan sağlıyor.

4. CİLDİNİZDEKİ RENK EŞİTSİZLİKLERİNİ ORTADAN KALDIRIN

Cildinizde renk eşitsizliği varsa yaza girerken bunları ortadan kaldırabilirsiniz. Sağlıklı bir cilt görünümü için önemli unsurlardan biri de derinizin eşit bir renge sahip olmasıdır. Bu problemi yaşayan kişiler ciltte renk eşitliğini sağlayan uygulamalardan yararlanabilir. White In enjeksiyonu,Arbutin ve Glutatyon bazlı içeriği sayesinde, cilt rengi değişikliği ve hiperkromatizm kaynaklı cilt kusurlarını düzelten güçlü bir formüle sahip. Tek başına 3-4 seans uygulanabileceği gibi kombinasyon olarak da tercih edilebilir.

  • ciltteki yaşlanma
  • cildi yenileyen dört adım
  • cildi yenileme
  • yaşlanma
<h3>TÜRKİYE DEAŞ İLE MÜCADELE KAPSAMINDA BAŞİKA'DA</h3><p>Başika'daki Türk Üssü'ne en son yapılan sa

Başika Saldırısı: Irak'ta neler oluyor?

Fenerbahçe, Medipol Başakşehir maçı hazırlıklarını sürdürdü

Amerikalı Rapçi Kanye West'in ayakkabısı 2 milyon dolardan satışa çıktı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, KKTC'de