• $7,6318
  • €8,911
  • 458.518
  • 1119.56
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
30 Haziran 2020 Salı 11:42 | Son Güncelleme:

Bütün kültürlerde güzel bulunan vücut özellikleri nelerdir?

Bütün kültürlerde güzel bulunan vücut özellikleri nelerdir"
IHA

Estetik uygulamalarının temelinde altın oran kuralının önemli olduğuna dikkat çeken uzmanlar, estetik operasyonlar ve altın oran arasındaki ilişkiyi anlatarak büyük gözler ve açık ten renginin bütün kültürlerde güzel bulunduğunu söyledi.

Güzellik kavramı kişiden kişiye değişse de herkes tarafından beğenilen ortak özellikler vardır. Bunlar sorun hâline getirildiğinde ise estetik uygulamaları araştırılır. Estetik uygulamalarında altın oran kuralı merak ediliyor. Altın oran güzelliği belirleyen faktörlerin en başında geldiğini belirten uzmanlar, altın oranı hakkında bilgi verdi.

İHA'ya açıklamalarda bulunan Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Arif Eroğlu, estetik operasyonlar ve altın oran arasındaki ilişkiyi açıkladı. İçgüdülere kulak verilecek olursa, ‘çekici’ gelen kişi, doğacak yavruyu altın orana yaklaştıracak kişi olduğunu söyleyen Op. Dr. Arif Eroğlu, şu şekilde anlattı:

"Sağlıklı ve estetik görünümü mükemmel olan partnerden üreme isteği doğanın temel yasasıdır. Soyun devamı içgüdüsel olarak belirlenirse seksüel yönelim değişir. Genetik olarak en uygun partner; eğitimini, sosyal yaşamını hiç benimsemeyeceğimiz biri de olabileceğinden, çok az insan içgüdüsel olarak kendine çekici gelen eşi seçer. Şehir yaşamı, yanlış beslenme, hareketsizlik gibi faktörler insanın ideal formunu bozucu etkilere sahiptir. Bu bozulmayla birlikte ilişkiler de negatif etkilenir. Bu yüzden kişisel bakım ve güzellik çok önemlidir. Altın oran güzelliği belirleyen faktörlerin en başında gelir ve estetik uygulamaların temelini oluşturur." 

"AÇIK TEN RENGİ BÜTÜN KÜLTÜRLERDE GÜZEL BULUNMUŞTUR"

Altın oran dışında da güzellik tanımında dikkate alınması gereken, asırlardır değişmeyen unsurlar da olduğunu kaydeden Op. Dr. Arif Eroğlu, şu şekilde konuştu:

"Örneğin, büyük gözler ve açık ten rengi bütün kültürlerde güzel bulunmuştur. Genetik olarak göz kapağı düşük olan insanlar ve yaş alımıyla göz kapağı sarkan, gözlerinin altı torbalanan insanların basit bir operasyonla kendini yenilemesi gerekir. Cildinde sorun olanların melazmalardan, güneş lekelerinden, siğillerden, keratozlardan, kıllardan, geniş gözeneklerden, komedonlardan cildi kirli ve bakımsız gösteren her şeyden kurtulması gerekir. Günümüzde farklı amaçlarla kullanılan lazerler, tek seansta kalıcı çözümler sunarak daha saydam görünümlü, ipeksi dokuya sahip yeni bir cilt oluşumunu son derece kolaylaştırmıştır." 
<p>Kovid-19 temasını gizleyene hapis cezası</p><p>İÇİŞLERİ'NDEN YENİ GENELGE</p><p>İçi

Bir Dakikada Gündem

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Pandemi sürecinde ilgi iyice arttı: Sivas'ın Hobbit Evleri

Polisler tarafından ele geçirilen el yapımı silahlar