• $ 7,2916
  • € 8,5355
  • 477.149
  • 1060.59
Haber Hattı
Haber hattı
0530 708 54 54
Bip""/
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat
08 Temmuz 2020 Çarşamba 13:27 | Son Güncelleme:

Beyaz sirke nerelerde kullanılır? Beyaz sirkenin faydaları nelerdir?

Beyaz sirke nedir? Beyaz sirke nerelerde kullanılır? sorularının cevabı vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Son zamanlarda ülkemizde sıklıkla kullanılan beyaz sirke adeta doğal temizleyici niteliğinde. Fakat birçok insan beyaz sirkenin nerelerde kullanıldığını bilmiyor. Merak edip sorgulayanlar için "Beyaz sirke nerelerde kullanılır?" sorusunun cevabını araştırdık. İşte detaylar...

Pandemi sürecinde en çok kullanımı artan ürünlerden biri de beyaz sirke oldu. Peki, beyaz sirke nedir? Beyaz sirkenin faydaları nelerdir? Artık hepimiz sirkenin hayatımızda önemli bir yeri olduğunu kavradık. Geçmişte de çok kullanılan ve doğal temizleyici olan beyaz sirke, cilt sağlığından çıkmayan lekelere kadar etkili oluyor. Beyaz sirke nerelerde kullanılır? sorusunun cevabı ve beyaz sirkenin faydaları sizlerle...

Lekesi çıkmayan kıyafetlerde çamaşır gözüne bir kapak beyaz sirke koymanın lekeyi anında çıkartıcı etkisi olduğu biliniyor. Eğer kıyafetinizde istenmeyen kokular varsa ve yumuşatıcıya alerjiniz varsa yumuşatıcı gözüne bir miktar beyaz sirke yeterli olacaktır.

Evcil hayvanınız varsa ve kıyafetlerinizden tüyleri çıkarmakta zorlanıyorsanız etkili bir yöntem olan beyaz sirkeyi deneyebilirsiz.

Beyaz sirke içindeki asetik asit içeriği nedeniyle siğillerin geçmesinde etkilidir.

Yanlış deodorant seçimiyle kıyafetlerinizde bir takım lekeler meydana gelir. Yumuşatıcı kısmına beyaz sirke koymanın bu lekeleri gidereceği söylenmektedir.

Beyaz sirke kaşıntılara iyi gelmesiyle de bilinir. Banyo suyuna beyaz sirke eklemek kaşıntılı cildin rahatlanmasına yardımcı olacaktır.

Çamaşır makinesindeki kireci temizlemenin en etkili yollarından birinin beyaz sirke yöntemi olduğu söylenmekte… Yine deterjan gözüne sirke koyarak bu sorunu çözebilirsiniz.

Muhakkak izlenmesi gereken filmlerde bu hafta

Muhakkak izlenmesi gereken filmlerde bu hafta

Muğla'da sokak köpeğinin sırtından alınan deri, ayağ

Muğla'da sokak köpeğinin sırtından alınan deri, ayağına nakledildi

Kahvenin faydaları nelerdir? Kahve içerken nelere dikkat edilmeli?

Kahvenin faydaları nelerdir? Kahve içerken nelere dikkat edilmeli?

NATO'nun en güçlü orduları arasında Türkiye kaç�

NATO'nun en güçlü orduları arasında Türkiye kaçıncı sırada?