• $9,3084
  • €10,8581
  • 532.767
  • 1432.93
9 Nisan 2021 Cuma 13:56 | Son Güncelleme:

Bahar depresyonuna karşı ballı çözüm

Bahar depresyonuna karşı ballı çözüm

İlkbahar ayları doğada çiçekler açarken, insanlarda halsizlik, yorgunluk ve uyku düzensizlikleri üzere depresyon tesirleri göstermeye başlıyor. Temel sebeplerinde hormon değişimleri, biyolojik saatimiz ile mevsimin uyuşmaması, mevsimsel alerjiler gibi sebepler yatsa da enerji kaynağımız olan besinler ile bu halsizliğe ve yorgunluğa savaş açmamız mümkün. Bahar depresyonuna karşı ballı çözüm haberimizin detaylarında...

Özellikle bahar depresyonu olarak nitelendirilen bu dönemin hayatımızı etkilememesi için 40 yıllık Bal Uzmanı ve Üreticisi Ahmet Bağran Aksoy, ham bal ve arı ürünlerinin doğru tüketilmesiyle bu dönemin daha rahat atlatılabileceğini söyleyip, bahar depresyonuna karşı vücudu zırhlayan kür tarifini paylaştı.

Bahar döneminde depresyon belirtileri yaşamadan sağlıklı ve zinde olmak için yapılması gerekenler listesinin en başında katkısız gıda tüketmek ve kaliteli beslenmek geliyor.

Bal Uzmanı Ahmet Bağran Aksoy ile bahar döneminde kendimizi iyi hissetmemiz, ruh halimizdeki değişiklikleri en aza indirmemiz için tavsiyelerde bulunuyor.

"Özellikle vitamin ve mineral içeren besinler bahar yorgunluğu ile başa çıkmak için oldukça önemlidir. Ham bal; B vitamini, potasyum, fosfor ve çinko açısından en zengin besindir." diyen Aksoy ifadelerine eklemelerde bulundu:

"Enerji verici özelliğiyle, bahar aylarında yaşanan yorgunluk ve halsizlik gibi hislere bağlı olarak depresyon sorununu ortadan kaldırmaya en yardımcı besindir." diyor.

Doğanın mucizesi olan arıların tüm nimetlerinden sonuna kadar faydalanmak için vücudu zırhlayan özel bir kür geliştirdiğini ifade eden 40 yıllık Arı Ürünleri Üreticisi Aksoy, "Çok güçlü bileşenlerden oluşan polen, propolis ve arı sütünü, bala ölçüyle ve dikkatle ilave ediniz. Bal haricindeki arı ürünleri kuvvetli tesire sahiptir ve doğru miktarda eklenmelidir. Zırhlayan kür tüketilirken de dikkatli olunmalı ve kararında alınmalıdır." bilgilerini paylaştı ve kürün tarifini verdi.

VÜCUDU ZIRHLAYAN KÜR:

500 gram ham bal, 100 gram polen, 100 gram arı sütü, 20 gram propolis.

NASIL TÜKETİLMELİ?

Karışım kürünüzü hazırladıktan sonra sabahları kahvaltıdan önce bir tatlı kaşığı, akşam yatıdan evvelde bir tatlı kaşığı tüketebilir, gün boyu vücudunuzu zırhlayabilirsiniz. 4 yaş ve üstündeki çocuklara yarım tatlı kaşığı şeklinde verilebilir. Yetişkinler günde 1-2 tatlı kaşığı rahatlıkla tüketebilir.

  • Bahar depresyonu nedir
  • Bahar depresyonuna karşı kür
  • bal kürü nedir
  • bal kürü tarifi
<p>Afganistan'da yönetimi ele geçiren  taliban dünya gündeminden düşmüyor. Şimdi ise bir taliban val

Afganistan'ı haritada bulamadı

Dağlık bölgede zorlukları göze alıp Cumhurbaşkanı Erdoğan için topladı!

Özdemir Bayraktar son yolculuğuna uğurlandı

8 bin yıl öncesine ait! Yassıtepe höyüklerindeki kazıda bulundu