• $7,2991
  • €8,7973
  • 403.956
  • 1527.45
21 Ocak 2021 Perşembe 15:58 | Son Güncelleme:

Bacaklardaki kaşıntının 5 sebebi

Bacaklardaki kaşıntının 5 sebebi
AKSAM.COM.TR/MOR PAPATYA

Zaman zaman bacaklarda meydana gelen kaşıntı ve kızarıklık günlük hayatı etkileyebiliyor. Bacaklarda kaşıntının sebebi oturarak çalışmak ya da giyindiğiniz kıyafet olabilir. Bacaklarda kaşıntının 5 nedeni haberimizde...

Bacaklarda kaşıntının ve kızarıklığın farklı sebepleri bulunuyor. Görmezden gelinen ve önemsenmeyen ufak hatalar kaşıntı problemini ortaya çıkarıyor. Bacaklarda kaşıntının 5 nedeni şu şekilde sıralanıyor:

1. Kış aylarında da soğuk hava etkisiyle kuru ciltten dolayı kaşıntılar ortaya çıkmaktadır.

2. Kıyafetler de kaşıntıyı tetikleyebilir. Hatta farkında olmadan bazı kumaşlara alerjiniz olabilir. Çorap, sıkı çorap, pantolon, pijama gibi kıyafetler de kaşıntıya neden olur. Vücudumuza krem sürdüğümüzde genelde bacaklar unutulduğu için kaşıntı kaçınılmaz olur.

3. Sürekli oturmak kılcal damarların artışına yol açarak kaşıntıya zemin hazırlar. Sadece kaşıntı değil kızarıklık da ortaya çıkar.

4. Kaşıntının bir başka nedeni ise bacağa uygulanan ağda, jilet türü temizlik araçlarıdır. Bu araçları kullandıktan sonra düzenli şekilde nemlendirici krem kullanılmazsa kızarıklık ve kaşıntı ortaya çıkar.

5. Bazı besinler de kaşıntıya sebep olabilir. Özellikle yumurta, çikolata veya domates gibi besinler de kaşıntıyı tetikleyebilir. Tüm bunların yanında elbette kaşıntının sebebi egzama, alerji, uyuz veya siroz gibi hastalıklar da olabilir. Kaşıntının artması veya geçmemesi durumunda hekime danışılmalıdır.

<p>İstanbul'da ve yurtta  hava durumu nasıl olacak yağışlar gelecek mi?</p><p>'İstanbul özeli

Yurt genelinde hava nasıl olacak?

Niğde'de kaçak kazı yapan 4 kişi suçüstü yakalandı

Akkuyu Santrali'nde ikinci ünitenin konsol kirişinin kurulumu tamamlandı

Adıyaman'da ''Gastropod'' nesline ait hayvan fosili bulundu