• $9,7746
  • €11,3647
  • 562.445
  • 1479.93
17 Eylül 2021 Cuma 11:42 | Son Güncelleme:

Asyalı kadınların 7 maddelik güzellik sırrı

Asyalı kadınların 7 maddelik güzellik sırrı

Cilt güzelliği için tarih boyunca birçok farklı tarifler denenmiştir. Peki Asyalı kadınların güzellik sırları neler? Bugün sizin için Asyalı kadınların pürüzsüz ve parlak ciltlerinin sırlarını araştırdık. İşte 7 maddede Asyalı kadınların güzellik sırları...

Her daim genç ve diri görünen Asyalı kadınların güzellik sırları merak ediliyor. Pürüssüz ve diri bir cilt için düzenli pirinç suyu kullanmak çok önemli. Peki Asyalı kadınların diğer güzellik sırları neler? İşte 7 maddede Asyalı kadınların güzellik sırları...

SABAH'ta yer alan habere göre, sağlıklı beslenme, parlak bir cildi desteklemek için çok önemlidir ve limon otu çayı diyetinize ekleyebileceğiniz besleyici bir içecektir.

ASYALI KADINLARIN GÜZELLİK SIRLARI

1-Pirinç suyu kullanın

Pirinç suyu, birçok Japon ve Kore cilt bakım ürününde ünlü bir bileşendir ve bir araştırma, pirinç suyunun yaşlanma karşıtı özellikler içerdiğini ve cildinizi aydınlattığını göstermiştir. İçinde pirinç suyu olan cilt bakım ürünlerini deneyebilir veya evde yapabilirsiniz. Yüzünüzü temizlemeden önce yıkayabilir veya cildi nemlendirmek için buğu olarak kullanabilirsiniz.

Pirinç suyu saçınızı yumuşatmak ve parlatmak için de kullanılabilir. Cildinizde veya saçınızda kirlilik olmasını istemediğiniz için temiz pirinç suyu kullanmanız önemlidir.

2-Yüzünüzü iki kez temizleyin

Çift temizleme, Kore ve Japonya'da sevilen bir tekniktir çünkü tüm gün boyunca makyaj ve güneş kremi kullandıktan sonra yüzünüzün kirden arındırılmasını sağlar. İlk temizleyici, genellikle yağ bazlı bir temizleyicidir, çünkü yağ temizleyicileri, gözeneklerinizden istenmeyen ve yağlı maddelerden kurtulurken yüzü yatıştırmaya yardımcı olur.

İkinci temizleyici, kalan kalıntıları daha da temizleyen normal su bazlı temizleyicinizdir. Bu, diğer cilt bakım ürünlerinin cildinize nüfuz etmesini kolaylaştırır ve cildinizin dokusunu yumuşatır.

3-Salyangoz müsinli ürünler kullanın

Salyangoz müsin kullanımı, Antik Yunanistan'a kadar uzanır ve modern günlere hızlı bir şekilde ilerler. Salyangoz müsini, cilt için iyi olan hyaluronik ve glikolik asitlerin karmaşık karışımı nedeniyle Asya cilt bakım ürünlerinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Müsin ayrıca cilt tahrişini yatıştıran çinko içerir, bu bileşenlerin karışımı cildinizin parlamasını ve daha parlak olmasını sağlar.

4-Kore vücut peelingi deneyin

Kore vücut peelingleri geleneksel vücut peelinglerinden farklıdır çünkü sadece çıplak ellerinizi ve peeling jelini kullanmak yerine, vücudunuzdaki aşırı pislikleri ve ölü deri hücrelerini çıkarmak için zımpara kağıdı benzeri dokulu eldivenler gerektirir.

Yaşadığınız yerdeki Kore kaplıcalarını arayabilir veya özel eldivenleri çevrimiçi olarak satın alabilirsiniz. Ağrı toleransınıza bağlı olarak ağrılı olabilir. Ancak cildinizi nemlendirmek için vücut losyonları kullanmanın yanı sıra cildinizi gençleştirir ve daha yumuşak yapar.

5-Limon çayı iç

Limon otu, Asya mutfağında, özellikle Tayland mutfağında yaygın olarak kullanılmaktadır. Kokulu kokusu aromatik tatlar ortaya çıkarır ve birçok faydası vardır. Limon otu çayı vücudunuz için harika bir detokslayıcıdır ve sağlıklı sindirimi teşvik edebilir. Ayrıca adet kramplarını ve şişkinliği azaltmaya yardımcı olabilir.

Sağlıklı beslenme, parlak bir cildi desteklemek için çok önemlidir ve limon otu çayı diyetinize ekleyebileceğiniz besleyici bir içecektir.

6-Saç ve cilde Hint yağı uygulayın

Saf hint yağı, kuru ve yıpranmış saçlarda nemi hapsederek saçı daha yumuşak hale getirir. Ayrıca yağı saç derinize masaj yaparak kepek problemlerine de yardımcı olabilir. Kirpiklerinize hint yağı sürmek de daha uzun kirpiklere sahip olmanızı sağlayabilir.

Yüz yağı olarak hint yağı, nemlendirmeyi destekler ve cildi pürüzsüzleştirir. Yetişkinlikte daha erken kullanırsanız, kırışıklıkların ve ince çizgilerin daha hızlı görünmesini önlemeye yardımcı olan antioksidanlara sahiptir.

7-Yeşim taşı olan dermaroller ile yüz masajı

Gua sha veya yeşim dermaroller bu günlerde dünya çapında popülaritesini artırıyor ve tüm yutturmacalara değer. Çin menşeli gua sha geleneksel olarak vücutta kas ağrılarını, kronik ağrıları gidermek ve masaj yağı uygulandıktan sonra iltihabı azaltmak için kullanılır. Bununla birlikte, daha hafif bir kuvvet kullanarak kan dolaşımını iyileştirmek için yüzde yapılabilir. Bunu yaparak şişkinliği azaltır ve yüzdeki kas gerginliğini giderir.

  • asyalı kadınlar
  • asyalı kadınların güzellik sırları
  • cilt bakımı
  • cilt güzelliği
<p class='MsoNormal'>Fatih'te arıza yapan İETT otobüsü, vatandaşlar tarafından  yaklaşık 300 metre i

İETT otobüsü arızalanınca 300 metre itildi

Galatasaray'ın Nef Stadı'ndaki taraftara açık antrenmanından fotoğraflar

Nesli tehlike altındaki şah kartal, Ankara'da tüfekle vuruldu

Tavşanlı Höyük'te bölgenin 'endüstrileşmiş ticaret merkezi' olduğuna dair bulgulara ulaşıldı