• $7,9789
  • €9,4567
  • 487.267
  • 1190.63
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
22 Haziran 2020 Pazartesi 12:20 | Son Güncelleme:

Amigurumi örgü bebeklerle ticarete açıldı, kendi sanat atölyesini kurdu

Amigurumi örgü bebeklerle ticarete açıldı, kendi sanat atölyesini kurdu
IHA

Bir örgü tekniği olan amigurumi birçok kişiye iş kapısı oldu. Bu isimlerden biri olan Uşak'ta yaşayan Gözde Ayçiçek, amigurumi bebekleri yaparak ticarete başladı. Girişimci Ayçiçek, kendi sanat atölyesini kurdu. İşte örgü bebeklerle başlayan bir kadın girişimci hikâyesi...

Birçok kişi üniversiteyi bitirdikten sonra girişimci olmayı tercih ediyor ve kendi atölyesini kuruyor. Özellikle bu konuda kadın girişicimciler oldukça başarılı. Bunlardan biri olan Uşak’ta yaşayan Gözde Ayçiçek, biyoloji bölümünden mezun olduktan sonra mesleğini yapamayınca vaktini ‘amigurumi’ denilen örgü bebekleri yaparak geçirmeye başladı. Genç girişimci şimdi ise yeteneğini ticarete dökerek hayali olan sanat atölyesini kurdu.

İHA'da yer alan habere göre Uşak’ta yaşayan 27 yaşındaki Gözde Ayçiçek, biyoloji bölümünü bitirdikten sonra ailesinin yanına geldi. İş imkanı bulamadığı için mesleğini yapamayan Ayçiçek annesinin internetten bakarak öğrendiği ‘amigurumi’ denilen örgü bebekleri, annesiyle girdiği bir iddia sonucu kendi de yapmaya başladı. Bir süre sonra kendisini oldukça geliştiren Ayçiçek, annesinin hobisini kendi mesleğine çevirmeye karar verdi. Bu işe başladıktan sonra sanat atölyesi kurma hayali olan Ayçiçek’in girişimciliğiyle kısa sürede hayalini gerçekleştirdi. Sanatın her dalında çalışmalar yapacağını söyleyen Ayçiçek açtığı sanat atölyesinin herkese hitap ettiğini söyledi.

“TEK GÖZ ODAYA YETMEMEYE BAŞLADIM”

Ayçiçek, en başta atölye kurmak gibi bir hayalinin olmadığını ancak zamanla kendini geliştirdiği ve sevdiği mesleği yapmak istediğini belirtti. Ayçiçek konuşmasında şunları söyledi:

“Kendimi geliştirdikçe evde bana ayrılan odaya yetmemeye başladım. Sonrasında kendime küçük, tek odalı bir yer tutmak ve orayı atölye haline getirmek istedim. Zamanla daha büyük, daha kapsamlı yalnızca örgü bebek yapılan yer değil de sanatın başka dallarıyla da ilgilenenler için çalışabileceği bir atölye kurdum. Odaları resim odası, el iş odası ve toplantı-kitap okuma odası olarak ayırdık. Atölyede çalışma yapanlar veya dışarıdan gelenler için bahçede düzenleme yaptık. Amacımız burada insanların kendi hobilerini rahatça yapabilmeleri.”

“HEDEFİM GENİŞ ÇAPLI İŞLER YAPABİLMEK”

Kurduğu atölyenin hayali olduğunu ve gerçekleştirdiği için mutlu olduğunu kaydeden Ayçiçek, kapısının herkese açık olduğuna değinerek, “Burası benim hayalimdi. İlk olarak yaptıklarımı birilerine göstermeyi başardım ve kendime ait yerim de oldu. Bundan sonraki hedefimse daha geniş çaplı işler yapabilmek ve korkup yeteneklerimizden vazgeçmek yerine üstüne gidince olduğunu insanlara göstermek.” şeklinde konuştu.

<p></p><p><span >Azerbaycan ordusu, topraklarını kurtarmak için başlattığı operasyonlarda Ermenistan

Azerbaycan işgalci Ermeni hedeflerini imha ediyor

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

İstanbul'daki sis havadan görüntülendi