• $7,3746
  • €8,9697
  • 438.34
  • 1536.79
04 Ocak 2021 Pazartesi 12:14 | Son Güncelleme:

20 yıllık hayaliydi, çalıştığı restoranın patronu oldu

20 yıllık hayaliydi, çalıştığı restoranın patronu oldu
DHA

İzmit'te yaşayan Fazilet Aydın, 20 yıldır hayal ettiği lokantayı açtı. Aşçı olarak çalıştığı lokantayı satın alan Aydın, eşi ve çocukları ile birlikte işletmeye başladı.

Yıllardır bir işletme sahibi olmayı hayal eden Fazilet Aydın, 46 yaşında kadın girişimciler listesine adını yazdırdı. İzmit'te yaşayan Aşçı Fazilet Aydın, çalıştığı lokantayı satın alarak, eşi ve çocukları ile birlikte işletmeye başladı. Lokanta açmayı, 20 yıldır hayal ettiğini söyleyen Aydın, "Sonunda hayalimi gerçekleştirdim." dedi.

DHA'ya açıklamalarda bulunan İzmit'te yaşayan Fazilet Aydın, yaklaşık 6 yıldır lokantalarda aşçı olarak çalışıyor. Kasım ayında Karabaş Mahallesi'nde çalıştığı lokantanın satılacağını öğrenen Aydın, ailesine danıştıktan sonra satın aldı. 

Çocukları Sevda (28) ve Salih (18) Aydın ile saat 06.00'da dükkana giderek, mutfağa giren Fazilet Aydın, her gün 10 çeşit yemeği hazırladıktan sonra müşterilerine sunuyor. Sevda Aydın, annesine mutfakta ve yemeklerin servise hazırlanmasında yardım ederken, Salih Aydın ise paket servisleri götürüyor. Tekin Aydın ise lokantanın diğer işleriyle ilgilenip, eşine destek oluyor.

'20 YILDIR HAYALİMDİ'

Hayalini gerçekleştirdiğini söyleyen Fazilet Aydın, işletme hikâyesini şöyle anlatıyor:

"Burada 1 ay çalıştıktan sonra restoranı devredeceklerini söylediler. Ben de 'Kimseye söylemeyin. Ben alacağım' dedim. Hikayemiz bu şekilde başladı. Şimdi burayı işletmeye devam ediyoruz. Eşim ve çocuklarımla bu dükkanı yürütüyoruz. Ben yemekleri yapıyorum. Kızım da bana yardım ediyor. Oğlum dışarı bakıyor, kızım içeri. Ben yemeği yapıp tezgaha geçtikten sonra eşim mutfakla ilgileniyor. Günümüz böyle geçiyor. Böyle bir dükkan açmak benim 20 yıldır hayalimdi. Sonunda hayalimi gerçekleştirdim." 
<p>'Dünyada bir pandemi gerçeği var. Türkiye'de pandemiyle mücadele ediyor. Ekonomik ve sosyal hayat

'Marketlerdeki etiket anarşisi önlenmelidir'

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Başkan Erdoğan, Sosyal Atama Töreni'nde konuşma yaptı

Define için 45 metre tünel kazmışlar! Suç üstü yakalandılar