• $7,2875
  • €8,783
  • 404.162
  • 1527.45
15 Şubat 2021 Pazartesi 09:25 | Son Güncelleme:

12 yıllık tercümanlık mesleğini bıraktı, ahşap ustası oldu

12 yıllık tercümanlık mesleğini bıraktı, ahşap ustası oldu
DHA

Samsun'da uluslararası bir firmada tercüman olarak çalışan bir çocuk annesi Derya Ayyıldız, ahşap ustalığına merak sarınca tercümanlığı bıraktı ve bir imalathane açmaya karar verdi. Özel tasarımlarla merdiven imal eden Ayyıldız, üç senedir bu işi severek yapıyor.

Meslek değiştirmek her ne kadar zor olsa da yılların tecrübesine rağmen bunu yapanlar var. Bu isimlerden biri de 12 yıl boyunca uluslararası bir firmada tercümanlık yapan Derya Ayyıldız. Bir çocuk annesi Derya Ayyıldız (47), tercümanlık mesleğini bıraktı ve merak saldığı ahşap ustalığını öğrendi, merdiven imalathanesi açtı. Özel tasarımlarla merdiven imal eden Ayyıldız, "Kadınlar yapı olarak çok güçlü karakterlere sahipler, bunu dışa vurmak gerekiyor." dedi.

DHA'da yer alan habere göre Almanya'da dünyaya gelen ve 12 yıl boyunca uluslararası bir firmada tercümanlık yapan Derya Ayyıldız, evlendikten sonra Samsun'a yerleşti.

Ahşap ustalığına merak salan ve işi öğrenen Ayyıldız, merdiven imalathanesi açtı. Ustalarıyla ahşap merdiven imal eden Ayyıldız, tasarımları ile dikkat çekiyor. 3 yıldır ahşap ustalığı yapan Derya Ayyıldız, işlerini her geçen gün büyütüyor.

"İSTEYEREK DOKTOR OLUNUYORSA MARANGOZ DA OLUNABİLİR"

Ağaca dokunmak ve onu hissetmenin bambaşka bir keyfi olduğunu belirten Ayyıldız, kadınlara şöyle sesleniyor:

"Bir yıl kadar diğer çalışanları izleme dönemim oldu. Ardından işin püf noktalarını kavrayarak çalışmaya başladım. Başaracağımı en başından biliyordum, çünkü yapı olarak böyle bir karaktere sahibim. Öğrendiğim bilgilerle bu alanda aktif olarak çalışmaya başladım. 3 senedir de bu işi aktif olarak icra ediyorum. Bir kadın isteyerek nasıl avukat, doktor olabiliyorsa bir marangozda olabilir. Kişinin sadece bunu istemesi lazım. Yapmak istediğiniz şey her neyse onu yapabilirsiniz. O güç kadınlarda gerçekten var. Ben bunu başardım ve işimde daha ileriye gidip, çok güzel şeyler başarmak istiyorum."

"YERİ GELİYOR ELİNİZE SÜPÜRGE ALIYORSUNUZ"

Mesleğinin zaman zaman çok riskli olduğunu söyleyen Ayyıldız, şunları söyledi:

"Kadınlar yapı olarak çok güçlü karakterlere sahipler. Sadece bunu dışa vurmak gerekiyor. Bizim işimizde makinelerin başında çalışmak gerçekten tehlike arz ediyor. Kuralları bildiğiniz zaman kendinizi koruyabilirsiniz ama ufacık yanlış bir hareketinizde kendinizi incitebiliyorsunuz. İşe gelirken egomu kapının dışında bırakıyorum. Ben burada işveren kişiyim ama aynı zamanda çalışanım. Burada yeri geliyor patron oluyorsunuz, yeri geliyor elinize süpürgeyi alıyorsunuz. Ne zaman egonuzu giyerek adım atarsanız o zaman kaybetmeye mahkum olursunuz. Kısacası ben başarımı egomu kapıda bırakarak elde ettim."
<p>Dünyaca ünlü bir markanın eski modeli Adriana Lima ve saltbea hareketi ile popüler olan Nusret Gö

Haftanın Magazin Başlıkları... Fahriye Evcen, Kuruluş Osman'da

Niğde'de kaçak kazı yapan 4 kişi suçüstü yakalandı

Akkuyu Santrali'nde ikinci ünitenin konsol kirişinin kurulumu tamamlandı

Adıyaman'da ''Gastropod'' nesline ait hayvan fosili bulundu