• $7,8228
  • €9,4308
  • 459.326
  • 1328.83
19 Eylül 2014 Cuma 17:15 | Son Güncelleme:

Londra moda haftasında dikkat çekenler

Londra moda haftasında dikkat çekenler

Hakan Yıldırım, Bora Aksu, Zeynep Kartal, Erdem Moralıoğlu gibi Türk modacılarının da başarıyla yer aldığı Londra Moda Haftası sona erdi.

SENEM ECE

Ünlü modacı ve tasarımcıların 5 gün boyunca 2015 İlkbahar/ Yaz koleksiyonları sunuldu. Genel olarak tasarımlarda uçuşan eteklerden, tüllerden ve pastel tonlarından vazgeçilmediği görülürken, katılan davetlilerin ise giyimlerinde gri ve koyu tonlar tercih ettikleri görüldü.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ...

Burberry Prorsum’un romantik ve saf koleksiyonu çok beğeni topladı. Marka, renkler arası yumuşak geçişler, kesimlerde abartıdan uzak, sadece hafif dokunuşlarla hafifliği simgeliyordu. Kreasyonları süet mini ceketler, düz ve spor ayakkabı ya da sandaletlerle tamamlayan Burberry Prorsum’un tasarımlarında pastel tonlar hakimdi.

Bir diğer dikkat çeken modacı Vivienne Westwood oldu. İskoçya’nın tam bağımsızlığına “evet” diyen Westwood’un defilesindeki mankenler de “evet” rozeti ile catwalk yaptı. Yüzlerde değişik karalama ruj kullanan modacı, derli toplu tasarımlardaki asi yüzü ortaya çıkardı.

En çılgın ve sıradışı tasarımlar Thomas Tait koleksiyonuydu. Pastel tonların en çılgın halini yaratan ve canlı tonlarla harmanlayan koleksiyonu moda haftasında epey ses getirdi. Kumaşta tercihi saten ve ipek olan Thomas Tait etekleri yer yer bulanık çoraplarla tamamladı.

Türk modacı Bora Aksu ile başlayan Londra Moda Haftası yine bir Türk modacı Hakan Yıldırım ile kapanış yaptı.

<p>Öğretmenler Günü'nde öğretmenleri hedef alarak bir skandala imza atan CHP Genel Başkanı Kemal Kıl

'Sizin Türkiye Cumhuriyeti'yle bir kavganız mı var?'

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Türkiye genelinde, saat 05.00 itibariyle cadde ve sokaklarda hareketlilik başladı

Buz tutan Balıklıgöl'de kartpostallık manzaralar