• $ 6,1191
  • € 6,6217
  • 322.823
  • 116829
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Dolce & Gabbana'ya ‘sentetik bebek’ tepkisi

İngiliz pop şarkıcısı Elton John, tüp bebeklerini "sentetik" diye niteleyen İtalyan moda tasarımcısı Domenico Dolce'ye tepki olarak Dolce & Gabbana'yı boykot çağrısı yaptı.

Elton John yıllardır birlikte olduğu Kanadalı film yönetmeni David Furnish ile geçen yıl evlenmişti. Eşcinsel çiftin taşıyıcı anne yoluyla sahip oldukları 3 ve 5 yaşlarında iki çocuğu var. 23 yıl birlikte yaşadıktan sonra ayrılan ancak iş ortaklıklarını sürdüren Domenico Dolce ve Stefano Gabbana hafta sonunda İtalyan Panaroma dergisine verdikleri demeçte, eşcinsel çiftlerin evlat sahibi olmalarına karşı olduklarını ve geleneksel aile kurumuna saygı gösterilmesi gerektiğini söylediler.

Domenico Dolce "Kimyasal döller ve kiralık rahimler olmamalı. Hayatın doğal bir akışı var. Bazı şeyler değişmemeli. Çocuklar aşkın meyvesi olmalı. Kimyasal yollarla dünyaya gelen çocuklara ben sentetik çocuklar diyorum. Katologdan seçilen kiralık rahim ve sperm" dedi.

'Kiralık rahim'

Stefano Gabbana da "Aile geçici bir heves değildir. Aile kavramının içinde doğa üstü bir aidiyet duygusu vardır" diye konuştu. Elton John bu sözlere Instagram hesabından yanıt verdi. Ünlü şarkıcı şunları söyledi:

"Siz benim benim güzel çocuklarıma ne hakla 'sentetik' dersiniz. Heteroseksüel ya da eşcinsel, birbirlerini seven bir sürü çiftin çocuk sahibi olma hayallerini gerçekleştirmesini sağlayan mucizevi IVF'i yargılamanız ne kadar ayıp. Modanız gibi, düşünceleriniz de zamanın gerisinde kaldı. Bir daha asla Dolce and Gabbana giymeyeceğim."

Stefano Gabbana, John'un çağrısı üzerine "Amacımız insanların seçimlerini yargılamak değildi. Biz özgürlüğe ve sevgiye inanıyoruz" dedi. BBC


Herkes bu görüntüyü konuşuyor!

Hayranı gibi yaklaştı önce imzasını aldı, sonra canını!

Fenerbahçe-Galatasaray