• $7,4294
  • €8,982
  • 412.302
  • 1471.39
19 Şubat 2021 Cuma 10:36 | Son Güncelleme:

Türk Halk Müziği sanatçısı Yudum kimdir, kaç yaşında? Yudum Tatar nereli, eşi kim?

Türk Halk Müziği sanatçısı Yudum kimdir, kaç yaşında" Yudum Tatar nereli, eşi kim"

Türk Halk Müziği sanatçısı Yudum, bugün Demet ve Alişan ile Sabah Sabah programının konuğu oluyor. Müzisyen bir ailenin içinde yetişen sanatçı, 11 yaşındayken Gülhane'de düzenlenen ses yarışmasında birincilik elde etmiş ve ödül kazanmıştır. Türk Halk Müziği sanatçısı Yudum kimdir, kaç yaşında? Yudum Tatar nereli, eşi kim?

Yudum, bugün Star Tv'de yayınlanan Demet ve Alişan ile Sabah Sabah programına misafir oluyor. Birbirinden değerli parçalarını seslendirecek olan Türk Halk Müziği sanatçısı, küçük yaşından beri müzik ile iç içe büyümüştür. 1997 yılında Neredesin parçası ile müzik dünyasına giriş yapmıştır. Peki, Türk Halk Müziği sanatçısı Yudum kimdir, kaç yaşında? Yudum Tatar nereli, eşi kim?

YUDUM KİMDİR?

Yudum Tatar, 1978 yılında Ardahan'da dünyaya gelmiştir.

Annesi Erzincanlı, babası Ardahanlı olan Yudum, doğumundan 6 ay sonra ailesiyle birlikte İstanbul'a yerleşti.

Başta dedesi Enver Tatar ve babası Davut Tatar olmak üzere, Yudum'un ailesindeki her fert müzik sevgisine sahip ve her biri en az 1 enstrüman çalıp söylemektedir. Böylesine müzisyen bir aile içerisinde yetişen Yudum, 6 yaşında okuma yazma bilmeden bağlama çalmaya başladı. 1989 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı, Çalgı Eğitim Bölümü sınavlarına giren Yudum, babası Davut Tatar'ın sınav öncesi kendisine vermiş olduğu eğitimin katkısıyla sınavı kazandı. 11 yaşındayken Gülhane'de yapılan ses yarışmasına katılan Yudum, bu yarışmada birincilik elde ederek "Altın Lale" ödülünü kazandı. Orta okul, lise ve üniversiteyi İTÜ'de iyi derece ile tamamlayıp 2001 yılında da mezun oldu.[kaynak belirtilmeli]Bir yandan eğitim hayatını sürdürüp, bir yandan da müzik piyasasında ilerlemeyi hedefleyen Yudum 1997 yılında Nejat Alp'in "Nerdesin" adlı parçasına yaptığı düetle müzik piyasasına adım attı. Yapmış olduğu bu düetle sektörde birçok yapımcının dikkatini çeken Yudum, Ulus Müzik'le anlaşarak albüm çalışmalarına başladı. 1998 yılında ilk albümü olan "Bir Yudum Sevgi" yi çıkardı. 350 binlik satış rakamı yakalayan bu albümün ardından 2000 yılında "Yaban Gülü", 2003 Yılından "Yollar Hasta Ben Yorgunum", 2007 Yılında "Türlü Türlü" ve 2009 Yılında "Haber Saldım" albümlerini çıkardı.

Müzik hayatındaki tecrübesini ve başarısının sırlarını gelecek nesillere aktarmak ve yeteneği olanları müzik dünyasına kazandırmak adına 2001 yılında ailesinin desteği ile Avcılarda T.C Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı Özel Yudum Müzik Merkezini kuran Yudum, 2003 yılında da Küçükçekmece Sefaköy'de Özel Yudum Müzik Merkezinin şubesini açtı.

Yudum'la birlikte 3 çocuk sahibi olan Tatar ailesinde diğer kardeşler bağlama ve ud çalarken baba Davut Tatar iyi derecede bağlama çalmakta. Anne Gönül Tatar'da son derece iyi bir sese ve yoruma sahiptir. Müziğe başladığı ilk günden beri anne, baba ve kardeşlerinin desteğini arkasına alarak müzik hayatını sürdüren Yudum için hayattaki en büyük değeri ailesidir.

Hâlen Haliç Üniversitesi'nde yüksek lisans yapan Yudum'un ilerleyen yıllardaki en önemli hedefi müzik konusunda akademik kariyer yapmak.

<p>Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, Başkan Recep Tayyip Erdoğan'a 67'inci doğum günü için

Beyoğlu Belediye Başkanı Yıldız'dan Başkan Erdoğan'a doğum gününde özel klip

Öğretmenlere koronavirüs aşısının yapılmaya başlandı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar A-400M hangarını ziyaret etti

Balıkçı ağlarına bin yıllık tekne parçaları ile 13 amfora takıldı