• $ 5,8063
  • € 6,5494
  • 237.986
  • 96.886
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Yoncimik'ten 'su testisi' açıklaması

Pop şarkıcısı ve dansçı Yonca Evcimik, Amy Winehouse hakkında yaptığı 'su testisi' yorumu hakkında, bu özlü sözün ne anlama geldiğinin bilinmediğini, bu yüzden de yanlış anlaşıldığını söyledi

x


Evcimik, "Asıl belirtmek istediğim çok kıymetli insanların bu tür bağımlılıkları yüzünden, yani bir hiç yüzünden yaşamlarını kaybetmeyi nasıl göze alabildiklerine inanamadığımdır" dedi.

Su testisini başımda kırmak isteyen ya da testiyle beni muhtelif şekillere sokan seviyesiz kişilerin zihniyetini gerçekten anlamadığını belirten Evcimik, şunları söyledi:

"Çok yakınında, kanından, canından biri de bu illetin içinde olabilir ya da düşebilir her an. O zaman da mı görmezden gelip üstünü kapatacaksınız? Ya da var da ondan mı bu saldırganlığınız?

Yıllardır dünyada da, ülkemizde de 'bağımlılık' yaratan maddelerin ünlü ünsüz çok can aldığını ve artık ilkokul önlerinde satıldığını bilmiyor musunuz? Yarın sizin de kardeşiniz, çocuğunuz aynı okula gidecek hiç mi telaşlandırmıyor sizi bu konu?

Elbette topluma mal olmuş, çok yetenekli insanların, sanatçıların (özellikle genç yaşlarda) başına geldiğinde daha büyük yankı uyandırıyor bu mesele. İşte tam bu anda kafaları kuma gömmek yerine üzerine konuşmak ve tüm o benim de çok sevdiğim, büyük keyifle dinlediğim Amy Winehouse gibi 'değerlerin' bu illet yüzünden artık aramızda olmadığını kabullenip, yeni nesillere de örnek teşkil etmesini sağlamalıyız.

Ve işte bu yüzden tam da doğru yerde kullandım ve arkasındayım. Evet ne yazık ki göz göre göre 'yine bir su testisi su yolunda kırıldı.' Bir an önce kabullenmezsek her an birimiz aynı yolda kırılabiliriz.

Türkiye'de doğup büyümüş ve bu toprakların ekmeğini yiyen, önce insan, sonra da bir sanatçı olarak bu konuya, hatta yanlış olduğunu bildiğim ve inandığım her konuda kayıtsız kalmayıp doğruları söylemeyi bir görev olarak görüyorum."

Milliyet

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

Pepsi, yeni enerji içeceğinin reklamını uzayda yapmayı planlıyor. Pepsi, bunun için alçak dünya yörü

Pepsi, uzayı reklam panosu olarak kullanacak

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

12.5 milyon emekliye en az 2.020 lira

İşte Türk futbolundaki yeni sistemin tüm detayları