• $7,4764
  • €9,0817
  • 444.327
  • 1565.01
06 Ocak 2021 Çarşamba 11:37 | Son Güncelleme:

Sömestr tatili ne zaman?

Sömestr tatili ne zaman"

Pandemi koşullarının devam etmesi dolayısıyla uzaktan eğitim sürecinin devam ettiği okullar için Milli Eğitim Bakanlığı önemli bir adım adım attı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yüz yüze sınavlar ile ilgili beklenen açıklamayı yaptı. Ziya Selçuk yüz yüze sınavların yapılmayacağı duyurdu. 

SÖMESTR TATİLİ NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

25 Ocak 2021 Pazartesi günü başlayacak yarı yıl tatil süresine ikinci dönemdeki bir haftalık ara tatil süresi de eklendi. 2020 - 2021 eğitim öğretim yılının ikinci dönemi 15 Şubat 2021 Pazartesi günü başlayacak.

SINAVLAR NASIL OLACAK?

Daha önce yapılan açıklama ilkokullar hariç, ortaokul ve lise düzeyi sınıflar için yüz yüze sınav yapılacağı bildirilmişti. Yapılan açıklamada "İlkokullarda sınav yapılmayacak, karne notları, ders etkinliklerine katılım puanı ile belirlenecektir. Ortaokul ve liselerde birinci döneme ait bir (1) yazılı/uygulama puanları ve performans notları üzerinden ölçme değerlendirme yapılacaktır. Sınav notu bulunmayan şubelerin sınavları, okul ortamında ve sosyal mesafe/hijyen tedbirlerine uygun olarak seyreltilmiş gruplar hâlinde gerçekleştirilecektir." denilmişti.

Ancak öğrencilerin yoğun talebi ve salgının seyri üzerine bugün Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan son dakika açıklaması yapıldı. Yüz yüze sınavların yapılmayacağı açıklandı.

<p><strong>'Reformlar kamuoyuna sunma aşamasına geldi'</strong></p><p><strong>BAŞKAN ERDOĞAN'DAN ÖNE

19 Ocak 2021 Güncel Haberler

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

256 yaşında ölen adamın sırrı ne?

Defineciler, iki türbeyi tahrip etti