• $13,4703
  • €15,368
  • 787.143
  • 2085.76
4 Ağustos 2021 Çarşamba 13:34 | Son Güncelleme:

Yangın söndürme görevlileri ile tartışan Yusuf Güney olay anının görüntülerini paylaştı

Ünlü şarkıcı Yusuf Güney, Manavgat'ta devam eden yangın söndürme çalışmalarına katıldı ve görevliler ile tartışma yaşadı. Havaya ateş açmasının ardından gözaltına alınan Güney, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla bomba iddialarda bulundu. Güney, görevlilerin küçük yangınları söndürmeyerek 'Biz onları gözden çıkardık' dediğini öne sürerek o anların görüntülerini paylaştı.

Yusuf Güney, geçtiğimiz gün Antalya Manavgat'ta Çardak Mahallesi Balamut mevkiinde yangın söndürme çalışmalarına katılırken orman memurları ile tartışma yaşadı. Ruhsatlı silahı ile havaya ateş açan Güney, gözaltına alındı. İfade vermesinin ardından serbest bırakılan Yusuf Güney, sosyal medyadan yaptığı açıklamada orman görevlilerinin kendilerine sopalarla saldırdığını söyledi. Güney, daha sonra çektiği videolarla yaşanan olayı anlattı.

Yusuf Güney, sosyal medya hesabından yanan ormanın içinde video çekerek şunları söyledi: 'Ben böyle ahlaksızlık böyle adilik görmedim. Ben buraya geldiğimde küçük yangınları tüplerle söndürmüştüm. 3 tane hayvan buraya gelip de iki tane tüp tutmadı ya. Orman Bölge Müdürlüğü'ne ait 3 tane hayvan. Bana 'Biz burayı gözden çıkardık zaten' diyorlar. Neyi gözden çıkarıyorsun sen ya? 2 tane tüp tutacaklardı Allah belasını versin ya. '

'GÖZDEN ÇIKARDIK ZATEN YANMIŞ DİĞER TARAFLAR ORASI DA YANSIN'

Paylaşımına düştüğü notla da dikkat çeken Yusuf Güney, şu ifadelere yer verdi: 'Yaklaşık 10-15 dönümlük bir ağaçlık alanı ellerimizle söndürmüştük sadece 5 dakikalarını alacak bir zaman zarfında kalan yeri söndürmeleri için rica ettim. Yalvardım iki tane tanker olmasına rağmen söndürmediler dönüp bana 'O elinizdeki tüplerle orayı söndürebileceğinizi mi sanıyorsunuz? Salak mısınız? Bırakın biz orayı gözden çıkardık zaten yanmış diğer taraflar orası da yansın' diyen bu ahlaksızların yüzlerini unutmayın. Bu tepkiyi verdim diye 10 kişi ellerine sopa alarak beni ve arkadaşımı darp ettiler. Canımızı kurtarmak için arabama koştum arabanın tüm kapılarını açıp sopalarla bize vurmaya devam ettiler.

'RUHSATLI SİLAHIMLA HAVAYA İKİ EL ATEŞ ETTİM'

Arkadaşımı yerde tekmelerlerken o anda bile hiçbir tehlike arz etmeden taşıma ruhsatlı silahımla havaya iki el ateş ettim. Nefsi müdafaa hakkımı kullanarak soruyorum size ormanın içinde 10 kişi size sopalarla saldırsa ne tepki verirdiniz? Silahımı yanıma aldım evet ne yapsaydım dağ bayır ormanları kundaklayan terörist dolu hayatımda ilk defa yanımda taşıma gereksinimi duydum ve başıma bu geldi. Adamlar göz göre göre yansın diye bıraktılar koskoca yeşil ağaçlık alanı sonuna kadar hukuki yollardan hakkımı arayacağım bunlar gibi ahlaksızları devletin kurumlarında istemiyoruz.'

Dışa bağımlılığı bitirecek projede kritik aşama! Borular Filyos Limanı'nda...
Dışa bağımlılığı bitirecek projede kritik aşama! Borular Filyos Limanı'nda...

Dışa bağımlılığı bitirecek projede kritik aşama! Borular Filyos Limanı'nda...

Tarihi gün: Ticari dengeleri Türkiye lehine değiştirecek
Tarihi gün: Ticari dengeleri Türkiye lehine değiştirecek

Tarihi gün: Ticari dengeleri Türkiye lehine değiştirecek

Karadeniz'den Rusya'ya ihracatın lideri Trabzon oldu
Karadeniz'den Rusya'ya ihracatın lideri Trabzon oldu

Karadeniz'den Rusya'ya ihracatın lideri Trabzon oldu

<p>Programda öne çıkan başlıklar:</p><p>AK Parti MKYK Üyesi Emre Cemil Ayvalı:  CHP'nin tüm yandaşla

Başkan Erdoğan'dan Arnavutluk'ta

Emeklilere hangi banka ne kadar promosyon veriyor? İşte banka banka promosyon ücretler...

Gece yarısı çocuk kamerasına takıldı! İşte o anlar

Sosyal medyayı sallayan köpek balığı deneyi! Yürekleri ağızlara getirdi