• $8,5532
  • €10,1154
  • 494.23
  • 1349.11
23 Temmuz 2021 Cuma 17:54 | Son Güncelleme:

Orta Direk Şaban'ın Erkan'ı Yalçın Tülpar aslen nereli, hangi filmlerde oynadı? Yalçın Tülpar kimdir, ne zaman ve neden öldü?

Orta Direk Şaban'ın Erkan'ı Yalçın Tülpar aslen nereli, hangi filmlerde oynadı" Yalçın Tülpar kimdir, ne zaman ve neden öldü"

Yalçın Tülpar, 1984 yılında çekilen Orta Direk Şaban filminde Erkan karakterine hayat vermiştir. Dönemin ünlü oyuncularından Kemal Sunal ile aynı filmde oynayan Yalçın Tülpar'in hayatı ve kariyeri merak konusu oldu. Peki Yalçın Tülpar kimdir, ne zaman ve neden öldü, hangi filmlerde rol aldı? Ayrıntılar haberimizde.

Yalçın Tülpar'ın hayatı ekranlarda yeniden yayınlanan Orta Direk Şaban adlı film ile gündeme geldi. Dönemin büyük ilgiyle izlenen filmi Orta Direk Şaban oyuncuları arasında Kemal Sunal, Bahar Öztan, Yalçın Tülpar, Ergun Köknar, Yavuzer Çetinkaya yer alıyor. Türk basketbol şampiyonu, hemen her Spor dalında üstün yeteneklerini bulunan başarılı sporcu Erkan karkaterini canlandıran Yalçın Tülpar biyografisi haberimizde!

YALÇIN TÜLPAR KİMDİR?

Yalçın Tülpar 6 Ekim 1958 İstanbul doğumludur. 1984 yapımı Orta Direk Şaban filminde canlandırdığı Erkan karkateri ile bilinmektedir.

Yönetmen Memduh Ün'ün ısrarı üzerine kamera karşısına geçmiştir.

Yalçın Tülpar ayrıca Müjde Ar'ın başrolünde yer aldığı 1984 yıl yapımı film Gizli Duygular filminde de yer almıştır.

1990'larda Bodrum'da paraşüt tekneciliği yapan Yalçın Tülpar, Türkiye'ye Ringo'yu getiren kişidir. Ringo (Denizlerde eğlenceli amaçlı kullanılan muzlar)

7 temmuz 1997'de yaşamını yitirmiştir.

Ege'de otellerde ve barlarda koruma olarak çalışmıştır. Sörf ve kayak hocalığı yapıyordu. Sörf alanında birincilikleri vardı.

YALÇIN TÜLPAR ÖLÜM NEDENİ NEDİR?

Bir kavgaya karışarak öldüğü söylenmekte olsa da kalp krizinden öldüğü yazılmaktadır.

  • Yalçın Tülpar kimdir
  • Yalçın Tülpar neden öldü
  • Orta Direk Şabanın Erkan kim
  • Orta Direk Şabanın Erkanı Yalçın Tülpar ölüm nedeni
<p>Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinden yapılan bilgilendirmeye göre

Osmaniye'de 4,2'lik deprem

Arslantepe Höyüğü UNESCO Dünya Miras Listesi'nde

Bayramda nüfusunun 20 katı ziyaretçiyi ağırladı

TBMM Başkanı Şentop, Pakistan Milli Meclisi Başkanı ile Azerbaycan'a gitti