• $7,3912
  • €8,9549
  • 442.925
  • 1569.35
15 Ocak 2021 Cuma 20:11 | Son Güncelleme:

Vizontele Tuuba oyuncuları kim, konusu nedir? Vizontele filmi nerede ve ne zaman çekildi?

Vizontele Tuuba oyuncuları kim, konusu nedir" Vizontele filmi nerede ve ne zaman çekildi"

Vizontele Tubaa, televizyon ekranlarında yayına girmesiyle birlikte bir çok izleyici tarafından merak konusu oldu. Filmin çekildiği tarih ile birlikte oyuncu kadrosu merak edelin Vizontele Tuuba filmi ile ilgili tüm detayları bu haberimizde derledik. Peki Vizontele Tuuba filmi nerede, hangi tarihte, ne zaman çekildi, oyuncuları kim, konusu nedir?


Televizyon ekranlarında yayınlanmasıyla birlikte gündeme gelen Vizontele filminin devamı olan Vizontele Tuuba izleyicileriyle buluşmaya devam ediyor. Yılmaz Erdoğan’ın hem senaryosunu yazdığı hem de yönetmenliğini yaptığı aynı zamanda kadrosunda yer aldığı Vizontele filminin oyuncuları, çekildiği tarih ve konusu merak konusu oldu. İşte Vizontele Tuuba ile ilgili merak edilenler...

Vizontele Tuuba, Yılmaz Erdoğan'ın yazdığı ve yönettiği 2004 yılı yapımı Türk filmidir. Vizontele filminin devamıdır. Başrollerinde Yılmaz Erdoğan, Tuba Ünsal, Demet Akbağ, Tarık Akan ve Altan Erkekli oynamıştır. Vizontele Tuuba filmi, Van'ın Gevaş ilçesinde çekilmiştir.

VİZONTELE TUUBA FİLMİ KONUSU

İlk filmde yaşanan olayların ardından altı sene geçmiştir. Ülke 1980’lerin politik kargaşasıyla yüzleşirken siyasetin uzağında kalan, apolitik bir köy, olanlardan haberdar değildir. Batıdan sürülen bir öğretmen köye gelirken, beraberinde de farklı politik ideolojileri getirecektir. Öğretmenin kızı olan Tuba ise, Emin’in duygusal dünyasını titreştirecektir. Televizyonun getirilerini zorlukla sindirebilen bir köy, kendisine yabancı olan farklı düşünsel dünyaları da kabullenebilecek midir?

VİZONTELE TUUBA NEREDE, KAÇ YILINDA ÇEKİLDİ?

2004 yılında çekilen filmin bazı sahneleri Ankara'da geçiyor. Bu sahneler Yılmaz Erdoğan'ın okuduğu Aydınlıkevler Lisesi'nde çekildi.

Çekimlerin başladığı günden itibaren Gevaş'taki film kampına kurulan bir sette kurgu çalışmaları filmin çekimiyle paralel yürütüldü.

Film genel olarak Van'ın Gevaş İlçesi'nde çekildi.

Vizontele Tuuba ne zaman, nerede çekildi? Vizontele Tuuba konusu nedir, oyuncuları kimler?

VİZONTELE TUUBA OYUNCULARI KİMLER?

Filmin oyuncuları arasında;

Yılmaz Erdoğan,

Tarık Akan,

Altan Erkekli,

İclal Aydın,

Demet Akbağ,

Tuba Ünsal,

Tolga Çevik,

İdil Fırat,

Bican Günalan,

Şener Kökkaya,

Salih Kalyon,

Tuncer Salman,

Erdal Tosun,

Bülent İnal,

Celal Tak,

Nuri Gökaşan,

Zerrin Sümer,

Sinan Bengier,

Caner Alkaya,

Cezmi Baskın,

Zeynep Tokuş,

Selim Erdoğan gibi isimler yer alıyor.

Yılmaz Erdoğan'ın yazıp yönettiği 'Vizontele Tuuba' filminde Tarık Akan'ın canlandırdığı, Hakkari'ye sürgün edilen kütüphane memuru karakterine esin kaynağı olan Güner Sernikli kansere yenik düşerek hayatını kaybetti.

Tarık Akan, ‘Vizontele Tuuba’da, 12 Eylül 1980′de Hakkari’ye sürgün edilen ve orada yedi yıl yaşayan kütüphane memuru Güner Sernikli’yi oynadı. Filmin yönetmeni Yılmaz Erdoğan, Hakkari’ye sürgün kütüphaneci olarak gönderilen bu karakteri en iyi şekilde yansıtabilmek için günlerce Güner Sernikli ile görüştü. 1944 yılında Kars Sarıkamış’ta doğan Sernikli, Erzurum Atatürk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’nde okudu ve halk araştırmacısı oldu. İlkokuldan üniversiteye kadar her seviyede öğretmenlik yaptı.

12 EYLÜL DARBESİYLE SÜRGÜN EDİLDİ

1980 darbesinde Kültür Bakanlığı, onu Hakkari’ye sürgün etti. Hakkari için “Hayatımın en güzel yedi yılı” dedi. 28 yıllık eşi polis memuru Nursel Sernikli ile orada tanıştı. Yasaklı yıllarda Türkiye’nin en modern kütüphanesinin bulunduğu Hakkari’de kitaplarla insanlar arasındaki engelleri kaldırdı. Kütüphaneyi, soğuktan üşümüş insanların, kaloriferleri yanan bir yere sığınma yeri olmaktan çıkarıp, kız ve erkeklerin buluştukları, kitap okudukları, ödev yaptıkları bir yer haline getirdi. Çürümeye yüz tutan dünya klasiklerini, küflenen Türk edebiyatı kitaplarını gençlerin eline verdi.

<p>Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Genel  Kurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler’in IrakR

Sincar'daki PKK Varlığı Nasıl Son Bulacak?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Azerbaycan'da 20 Ocak Katliamı'nın kurbanları yad ediliyor

Yılan belgeselciyi canlı canlı yedi! İşte o anlar