• $8,0737
  • €9,7085
  • 450.654
  • 1409.19
22 Aralık 2020 Salı 09:38 | Son Güncelleme:

Uyanış Büyük Selçuklu Faysal kim? İsmail Ege Şaşmaz kimdir, kaç yaşında?

Uyanış Büyük Selçuklu Faysal kim" İsmail Ege Şaşmaz kimdir, kaç yaşında"

İsmail Ege Şaşmaz, dün akşam Uyanış Büyük Selçuklu ile beraber izleyici karşısına çıktı. TRT 1'de her pazartesi yayınlanan dizinin oyuncu kadrosuna katılan Şaşmaz dizide Faysal karakterine hayat verecek. Başarılı oyuncu Uyanış Büyük Selçuklu'ya yeni bir soluk getirecek. Peki, Uyanış Büyük Selçuklu Faysal kim? İsmail Ege Şaşmaz kimdir, kaç yaşında?

İsmail Ege Şaşmaz, Faysal karakteri ile Uyanış Büyük Selçuklu'da ekrana geldi. TRT 1'in reytingi yüksek dizisi her pazartesi macera ve aksiyon dolu sahneleri ile ekran başındaki izleyicileri ekrana kilitliyor. Dizide yeni maceralarda boy gösterecek olan Uyanış Büyük Selçuklu Faysal kim? İsmail Ege Şaşmaz kimdir, kaç yaşında?

UYANIŞ BÜYÜK SELÇUKLU FAYSAL KİM?

Batıni'nin lideri Hasan Sabbah, Selçuklu devletine sızmak için yeni bir casus gönderir. Hasan Sabbah, Selçukluları içeriden böl-parçala-yok et politikası ile sona erdirme çabası içinde, Batıni’ler Anadolu'ya hâkim olmak için elinden gelen her şeyi yapıyor. Bu amaçla, Selçukluları bitirmesi için en kurnaz ve zeki ajanlarından Faysal'ı aralarına yollar. Selçuklularla Batıniler arasındaki mücadelede önemli rol oynayacak. Faysal, 13.Bölümden itibaren Uyanış Büyük Selçuklu dizisinde rol alacak.

İSMAİL EGE ŞAŞMAZ KİMDİR?

İsmail Ege Şaşmaz, 25 Kasım 1993 yılında Manisa'da doğmuş Türk oyuncudur.

İlk oyunculuk deneyimini, Manisa Belediyesi Liselerarası Tiyatro yarışmasında Acil Servis isimli oyun ile başladı.[kaynak belirtilmeli]Polinas Anadolu ve Endüstri Meslek Lisesi mezunudur. Oyunculuk kariyerine Güneşi Beklerken adlı dizide Barış karakterini canlandırarak adım attı.

Diziden sonra ara dönemde bazı markaların reklam filmlerinde yer alan oyuncu, 2015 yılında Serçe Sarayı isimli proje ile kamera karşısına geçti. 2015 yılında yayımlanan Günebakan dizisinde Rüzgar adlı karakteri canlandırdı. 2016 yılında FOX TV'de yayımlanan Aşk Yalanı Sever adlı dizide Serdar karakterini canlandırdı. Aşk Yalanı Sever dizisinin yayından kaldırılmasıyla oyunculuğa ara verdi. Aşk Laftan Anlamaz dizisinde konuk oyuncu olarak yer aldı. 2018 yılında Mehmetçik Kut'ül Amare dizisinde Mehmet karakterini canlandırdı. 2020 yılından itibaren Fox TV'de yayımlanmaya başlayan Sen Çal Kapımı isimli dizide Kaan Karadağ adlı karaktere hayat vermektedir.

<h3>ZİRAAT TÜRKİYE KUPASI FİNALİ 18 MAYIS SALI GÜNÜ SAAT 20:45'TE OYNANACAK</h3><p>TFF, Beşiktaş ile

Haftanın futbol başlıkları... Bozuk statlarda maç oynatılmayacak

Eski başbakanlardan Yıldırım Akbulut hayatını kaybetti

Erzurum'un asırlık camilerinde Kovid-19 nedeniyle ramazan buruk geçiyor

Bakan Çavuşoğlu, NATO Konseyi Toplantısı'na katılmak üzere Brüksel'e geldi