• $8,3794
  • €9,8022
  • 507.824
  • 1104.36
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
01 Haziran 2013 Cumartesi 11:47 | Son Güncelleme:

Ünlülerden Gezi Parkı direnişine destek sürüyor...

Ünlülerden Gezi Parkı direnişine destek sürüyor...

Günlerdir Taksim Gezi Parkı'nın yıkılıp yerine Avm yapılmasıyla ilgili süren eylemler önceki akşam yerini toplumsal eyleme bıraktı.

Samet ADAY/ Şafak GÜVEN

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Taksime çeşitli yerlerden gelen onbinlerce eylemcinin içinde birçok tanınmış sima da vardı. Rıza Kocaoğlu, Cemal Hünal gibi isimler slogan atıp eyleme destek verdi. Rıza Kocaoğlu'nun bir ara atılan biber gazından bir hayli etkilendiği gözlendi. Oryantal Didem ve sevgilisi Onur Yüksel'de gaz bombalarından nasibini alarak acı içinde kalabalığa karıştı. Oyuncu Ekin Türkmen'in ise pek dışarıda görünmese de eylemin ana merkezlerinden biri olan Sıraselvilerde ki  Kiki adlı mekanda ihtiyacı olan insanlara yardım ettiği öğrenildi.  

Cihangirde oturan Popçu Hande Yener'de bir ara oğlu Çağın ile eylemcilerin arasına karıştı. Birçok arkadaşının eyleme destek verdiğini ve onları dinlenmeleri için evine aldığını söyleyen Yener, destek vermek için kendisinin arkadaşlarından nöbeti devraldığını belirtti. Başarılı Popçu bir gün sonra vereceği konseri ise olaylardan dolayı iptal ettiğini söyledi. Bu açıklamalardan sonra yoğun gaz bombardımanı başladı. Hande Yener ve Çağın daha fazla gaza dayanamayarak ellerindeki atkı ve eşarplarla ağız ve burunlarını kapatıp evlerinin yolunu tuttu. 

Sosyetek güzel Derim Mermerci'de Taksim'deki eylemde yerini alan bir başka isimdi. Arkadaşlarıyla birlikte katılan Mermerci annesi ve babasının hatıralarıyla dolu olan gezi parkının yıkılmasına karşı direnişte bulundu. Gaz bombalarından nasibini almamak için suratına eşarp bağlasada yoğun gazdan nasibi aldı sosyetik güzelde. Gezi Parkının yıkılmaması için Feridun Düzağaç, Sarp Akkaya, Okan Cabalar, Yunus Günce ve Cengiz Bozkurt'ta parkın Avm yapılmaması için kalabalık arasında yürüyüşe destek verdi. 

<p>İzmir'de şiddeti deprem hissedildi. AFAD, merkez üssü Ege Denizi'nin Seferihisar açıkları olan 6,

İzmir'deki 6.6 büyüklüğündeki depremden ilk görüntüler geldi

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

İzmir'de deprem! Vatandaşlar sokağa döküldü

Cumhuriyetin 97. yıldönümüne özel Akdeniz'de 97 dalgıçla su altı ışık gösterisi