• $8,3558
  • €10,2087
  • 501.539
  • 1459.57
26 Nisan 2021 Pazartesi 12:03 | Son Güncelleme:

Ünlüler Joe Biden'ın 'Sözde Ermeni Soykırımı'nı kabul etmesine tepki gösterdi

Ünlüler Joe Biden'ın 'Sözde Ermeni Soykırımı'nı kabul etmesine tepki gösterdi

ABD Başkanı Joe Biden 1915 olaylarını “soykırım” olarak nitelendirilmesinin ardından gündem olurken ünlü isimlerden tepkiler de gecikmedi. Sanat dünyasından isimler sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımlar ile tepkilerini ifade etti.

1915 olaylarını 'soykırım' olarak nitelendirerek Türk milleti hakkında asılsız ithamlarda bulunan ABD Başkanı Joe Biden'a ünlü isimler sosyal medya paylaşımları ile tepki gösterdi.

FAZIL SAY

Amerika'nın Kızılderili soykırımı ve Japonya'ya attıkları atom bombalarının, Ortadoğu'da uyguladığı vahşi 'böl ve yönet' işgalciliğinin milyonların ölümüne sebep olmasının hesaplaşmasını yapmadan diğer ülkelerle uğraşması artık ciddiye alınamaz. Önce kendini düzelt.

12-13 yıl önce Türkiye, Ermenistan'a 'gelin beraber araştıralım bu tarihi, muallakta bir şey kalmasın. Beraber aydınlığa çıkaralım yaşananları' teklifinde bulundu. Ermenistan yanaşmadı. Yani tek doğru teori Ermeni teorisi olsun istediler. Bu gerçeklik değildir. Madem farklı teoriler, farklı rakamlar, farklı sebepler var, hepsi eşit irdelenmeli, konu araştırma konusudur. Hâlâ tek bir adım bile atılmış değildir.

ALİŞAN

Soykırım arayanlar kendi tarihlerinde defalarca yaptıkları soykırımları bulabilirler. Bizim tarihimizde soykırım yok. Bizim tarihimiz şanla, şerefle, gururla dolu...

CENK EREN

Türkiye'nin tarihinde soykırım yoktur. Soykırım arayanlar dönüp kendi tarihlerine baksınlar, bolca göreceklerdir.

GÖKHAN ÖZOĞUZ

Asla! Olmayan şeyle yüzleşilmez. Türk geleneğinde soykırım yoktur. ABD Başkanı Biden'ı iftiralarından dolayı kınıyorum.

IŞIN KARACA

Biden'dan başka bir şey beklemek hata olurdu. Soykırım derken?

MEHMET ALİ ERBİL

Soykırım yapmışız... Kim demiş? Amerikan Başkanı... Hani şu Kızılderilileri katleden, Japonya'ya atom bombası atan, Vietnam'ı, Irak'ı, Afganistan'ı kana bulayan Amerika'nın başkanı!

Karakterlerini, çıkarları üzerine oturtmak için çaba gösteren, haysiyet ve gurur kelimelerini ancak sözlükte görebilecek bu insanlar; tarihi de sözleriyle eğip bükmeye çalışıyorlar. Ama unutmayın ki, tarih bir kez yazılır... O tarih Türk milletini de hak ettiği gibi yazmıştır sayfalarına. Ne deseler boş... Kendileri gibi!

SİNAN AKÇIL

Senden hiç hoşlanmamakta haklıymışım Biden, boş konuşma...

Ziraat Türkiye Kupası sahibini buluyor. Fraport  TAV Antalyaspor ile Beşiktaş, İzmir'de karşı karşıy

Antalyaspor-Beşiktaş Maç Önü

İstanbul'da kısıtlama öncesi trafik yoğunluğu yaşandı

Rus donanmasına ait savaş gemisi İstanbul Boğazı'ndan geçti

İsrail polisi Kudüs'teki Şam Kapısı'nda Filistinlilere saldırdı