• $7,4005
  • €8,9883
  • 444.915
  • 1579.66
24 Aralık 2020 Perşembe 10:59 | Son Güncelleme:

Ünlü şarkıcı Tuğba Yurt bir ilke imza attı!

Ünlü şarkıcı Tuğba Yurt bir ilke imza attı!

Yaptığı şarkılarla müzik dünyasında adından sıkça söz ettiren Tuğba Yurt Türkiye'de bir ilke imza attı. Yurt, Google sanal gerçeklik özelliklerine uygun (Virtual Reality) bir klip çekimi gerçekleştirdi. Teknolojik anlamda müzik dünyasına yeni bir boyut kazandıracak bu yöntem, Katy Perry'den sonra ilk kez ülkemizde denenmiş oldu.

Ünlü şarkıcı Tuğba Yurt, Amerikalı Katy Perry’den sonra sanal gerçeklik tekniğiyle klip çeken ilk isim oldu. Ülkemizde de bir ilke imza atan Yurt 40 kişilik bir ekiple çalıştı. YouTube platformuna eklenen VR Virtual yani sanal gerçeklik özelliklerine uygun olarak gerçekleştirilen müzik klibinin 2021 yılında yayınlanacağı belirtildi.

Tuğba Yurt bu yöntemle ilgili olarak: “Öncelikle VR (Virtual Realty) yani sanal gerçeklik teknolojisi tüm dünyada hızla yayılıyor. Ben de evde kaldığımız bu dönemde dinleyicilerime YouTube kanalımdan ilginç ve farklı bir sürpriz yapmak istedim. Türkiye’de bu tarz çekim yapan ilk şarkıcı olmak çok heyecan verici. Bu mini VR konserden izleyenlerin keyif alacağına inanıyorum” ifadelerine yer verdi.

Daha önce de ülkemizde Düşdünya, İdo Tatlıses gibi isimlerin 360 dereceli videolu klipleri olmuştu.

<p>ABD'nin seçilmiş Başkanı Joe Biden, ABD'de geçtiğimiz yıl 3  Kasım'da gerçekleştirilen Başkanlık

'Trump, 6 Ocak olaylarında tuzağa düştü'

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Yılan belgeselciyi canlı canlı yedi! İşte o anlar

ABD'nin 46'ncı başkanı Joe Biden, Beyaz Saray'a geldi