• $13,7194
  • €15,5684
  • 786.53
  • 1910.41
30 Ekim 2021 Cumartesi 15:19 | Son Güncelleme:

Ümit Besen aslen nereli, eşi kim? Ümit Besen kimdir, kaç yaşında?

Ümit Besen aslen nereli, eşi kim" Ümit Besen kimdir, kaç yaşında"

Kanal D'nin sevilen müzik ve eğlence programı Şarkılar Bizi Söyler'in bu haftaki bölümünde Taverna Şarkıları söylenecek. İzleyicisine eşsiz bir gece yaşatacak olan programın konukları arasında Ümit Besen de yer alıyor. Ümit Besen kimdir, kaç yaşında? Ümit Besen aslen nereli, eşi kim? gibi soruların yanıtları tüm izleyenler tarafından merak konusu oldu. 14 Ekim 1956'da Osmaniye'de dünyaya gelen Ümit Besen'in ilk enstrümanı melodika oldu. Lise yıllarında ise klavye çalmaya başladı. İşte hakkında tüm merak edilenler...

Kanal D'nin sevilerek izlenen müzik eğlence programı Şarkılar Bizi Söyler'e her hafta birbirinden değerli sanatçılar konuk oluyor. Bu haftanın konukları arasında ünlü müzisyen Ümit Besen de yer alıyor. Ümit Besen lise yıllarında Tayfunlar Orkestrası'nı kurdu. Müzik ve eğitimini bir arada götüremeyeceğini fark edince lise eğitimini yarım bıraktı...

ÜMİT BESEN KİMDİR, KAÇ YAŞINDA?

4 Ekim 1956'da Osmaniye'de dünyaya gelen Ümit Besen'in ilk enstrümanı melodika oldu. Lise yıllarında ise klavye çalmaya başladı. Aynı dönemde Tayfunlar Orkestrası'nı kurdu. Müzik ve eğitimini bir arada götüremeyeceğini fark edince lise eğitimini yarım bıraktı.

Askerliğini yapmak üzere 1976 yılında Kütahya'ya gitti. Orduevinde onu dinleyen bir general Besen'i Zonguldak Orduevi'ne naklettirdi.

Askerliğin ardından Adana'ya döndü ve gece kulüplerinde çalışmaya başladı. Bu kulüplerden birinde onu dinleyen futbolcu Metin Oktay, Besen'i İstanbul'daki gazino sahibi arkadaşlarına tavsiye etti.

Sanatçının İstanbul'da çalışmaya başladığı ilk mekân Köşem Bistro oldu. Besen, 1980 yılında Selami Şahin ve Ahmet Selçuk İlkan ile birlikte ilk plak kaydını gerçekleştirdi.

Yayınladığı albümlerin yanı sıra beyaz perde de başarısını kanıtlayan Ümit Besen, o yıllarda rol aldığı filmlerlele de gönüllerde taht kurdu. 2015 yılında, 80'lerin unutulmaz hiti "Nikah Masası" adlı şarkıya Enbe Orkestrası eşliğinde Ajda Pekkan ile düet yapmıştır.

2016 yılında DMC'den çıkan "Başka" adlı albümünde klasikleşmiş şarkılarını rock tarzında yeniden seslendiren Ümit Besen, bu albümde Feridun Düzağaç, Pamela, Cem Adrian gibi ünlü isimlerle düet yapmıştır.

Ümit Besen ayrıca Teoman, Fergan Mirkelam, Gripin, Funda Arar, Bora Duran, Emre Aydın, MaNga, Yüksek Sadakat, Pinhani, Grup Seksendört, Leyla The Band' den beğeniyle dinlenen rock şarkılara da yer vermiştir.

Ümit Besen Emel Özçelik ile evlidir. Çiftin bir de Melis Besen Yılmaz adında kızları vardır.

Nejat Alp kimdir, nerelidir? Nejat Alp kaç yaşında, evli mi?

Arif Susam kimdir, nerelidir? Arif Susam kaç yaşında, evli mi?

  • Ümit Besen
  • Ümit Besen kimdir
  • Ümit Besen kaç yaşında
  • Ümit Besen nereli
  • Ümit Besen eşi
  • şarkılar bizi söyler
İngilizler Türkiye'nin sistemine hayran kaldı! 'Bize de öğretin'
İngilizler Türkiye'nin sistemine hayran kaldı! 'Bize de öğretin'

İngilizler Türkiye'nin sistemine hayran kaldı! "Bize de öğretin"

Tüm zamanların en yükseği... Tarım sektöründen ihracat rekoru
Tüm zamanların en yükseği... Tarım sektöründen ihracat rekoru

Tüm zamanların en yükseği... Tarım sektöründen ihracat rekoru

Türkiye'den savunma ve havacılık sanayisi atağı... İhracat rekoru tazelendi
Türkiye'den savunma ve havacılık sanayisi atağı... İhracat rekoru tazelendi

Türkiye'den savunma ve havacılık sanayisi atağı... İhracat rekoru tazelendi

<p> </p>

Parasosyal etkileşimi çocuklarımıza neden anlatmalıyız?

UNESCO'nun geçici listesindeki Yesemek'te 15 heykel gün yüzüne çıkarıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Siirt'te toplu açılış törenine katıldı

Ürdün'ün Salt kentindeki müze dünyanın en küçük Kuran-ı Kerim'ine ev sahipliği yapıyor