• $8,8445
 • €10,3782
 • 498.643
 • 1380.78
27 Ağustos 2021 Cuma 10:52 | Son Güncelleme:

Türk magazin tarihine damga vurmuş 7 skandal olay

Türk magazin tarihine damga vurmuş 7 skandal olay

Türk magazin tarihinde birçok olay, yaşandığı tarihin üzerinden yıllar geçmiş olsa da halen ilk günkü güncelliğini koruyor. Türk magazin tarihine damga vurmuş, bugün küçük bir ifadenin dahi akla direkt getirdiği 7 skandal olayı haberimizde derledik.

Türkiye'de magazin figürü olmuş bir çok isim bulunuyor. Bu isimlerin böyle tanınıp bilinmelerinde, adlarının içinde geçtiği ve bu gün magazinin skandalları olarak tanımlanan olaylar etkili oluyor. Magazincilerden kaçıp görüntü vermek istemezken veya canlı yayında, kameraların önünde olduklarını unutup kavgaya tutuşurken yaptıkları, dahil oldukları mevzular onları skandal olaylar listesinde unutulmazlar arasına yerleştiriyor.

Türk magazin tarihine damga vurmuş 7 skandal olay arasında şunlar yer alıyor:

1 - HANDE ATAİZİ'NİN AMELİYATLI BURNUNU GÖSTERMEMEK İÇİN PENCEREDE SIKIŞIP KALMASI

Oyuncu Hande Ataizi, 1999 yılında ameliyatlı olan burnunu magazincilere göstermek istemez. Bunun için de yemek yediği mekanın arka penceresinden kaçmak istedi. Fakat başarılı olamadı. O zamanlar genç bir oyuncu olan Ataizi, pencerede sıkışıp kaldı. Ameliyatlı olan burnunu saklamayı ise başaramadı.

2 - HANDE ATAİZİ'NİN ŞEMSİYEYLE MAGAZİN MUHABİRİNE VURMASI

Listenin 2. sırasında da Hande Ataizi yer alıyor. Ünlülüğünün ilk yıllarında magazin gazetecileriyle pek de iyi geçinemediği gözlenen oyuncu, bir akşam sokakta dolaşırken kendisini görüntüleyen gazeteci grubundan bir muhabire, elindeki şemsiyesiyle tepki amaçlı vurmuştu.

3 - OZAN GÜVEN VE 'KAÇ YAŞINDASIN SEN?' SORUSU

Oyuncu Ozan Güven, bir akşam arkadaşları ile yürürken magazin gazetecileriyle karşılaştı. Alkollü olduğu iddia edilen Güven, kendisine soru soran gazeteciye, 'Kaç yaşındasın sen? Yaşını söyle bana yaşını' şeklinde tepkiler verdi. Bu tepkisi öyle unutulmaz oldu ki, yıllar sonra Güven bile bu sorusuyla dalga geçmeye başladı.

4 - ALİHAN'IN AJDAR'I KAMERALAR ÖNÜNDE DÖVMESİ

Arabesk müziği şarkıcısı Alihan, Popstar yarışmasıyla ünlenen Ajdar'ı, kameralar önünde dövmüştü. Alihan'ın Ajdar'ı dövme sebebi, kendisine karşı gösterdiği umursamaz tavırdı.

5 - BANU ALKAN'IN CANLI YAYINDA TOKAT YEMESİ

Oyuncu ve şarkıcı Banu Alkan, o dönemlerde Müge Anlı'nın sunuculuğunu yaptığı Dobra Dobra adlı magazin programında, yayına beraber çıktıkları Murat Taşdemir tarafından tokat yemişti. Canlı yayında gerçekleşen bu elim olay, magazin tarihinin skandalları arasına yerleşmişti.

6 - YILMAZ MORGÜL'ÜN CANLI YAYINDA HÜNGÜR HÜNGÜR AĞLAMASI

Yine Dobra Dobra programında gerçekleşen bu olayda ünlü şarkıcı Yılmaz Morgül, sanat dünyasında herkesi iki yüzlü olmakla suçlayıp canlı yayında hüngür hüngür ağlamış, bu olay Okan Bayülgen'in programında da kendisine ayrıca yer bulmuştu.

7 - İBRAHİM TATLISES - YILDIZ TİLBE KAVGASI

Magazin tarihinin en unutulmaz skandalları olarak yerini alan bu olay canlı yayında gerçekleşmişti. Tilbe ile Tatlıses canlı yayında şarkı polemiği üzerinden küçük de olsa gerilmişlerdi. Bu gerilim sonrasında tartışmaya dönüşmüş, Tatlıses ve Tilbe geçmişe yönelik konuların açıldığı ve aralarında küslüğe sebep olacak bir tartışma yaşamışlardı.

Bu olaydan yıllar sonra Tatlıses'ten İbo Show yayınında Tilbe'ye zeytin dalı gelmişti.

 • yıldız tilbe ibrahim tatlıses kavgası
 • yılmaz morgül ağlama
 • banu alkan tokat
 • alihan ajdar kavga
 • ozan güven kaç yaşındasın sen
 • hande ataizi pencere
 • hande ataizi şemsiye
 • magazin skandalları
 • magazine damga vurmuş olaylar
 • magazin
<p>İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, halk üniversitesi de denilen İSMEK kursları

Önce kapattı, şimdi açıyor

Kars'a mevsimin ilk karı düştü

Çalışırken emekli maaşı nasıl artar? İşte yapmanız gerekenler

Efsanevi canavar halktan saklanıyor mu? Gizli görüşmeler bile yapılmış