• $8,573
  • €10,1281
  • 494.876
  • 1349.11
23 Temmuz 2021 Cuma 17:56 | Son Güncelleme:

Turgay Yıldız kaç yaşında vefat etti, aslen nereli? Turgay Yıldız kimdir, neden öldü?

Turgay Yıldız kaç yaşında vefat etti, aslen nereli" Turgay Yıldız kimdir, neden öldü"

Usta oyuncu Turgay Yıldız hayatını kaybetti. Magazin dünyasına son dakika haberi olarak yansıyan Turgay Yıldız'ın vefatı, pek çok ünlü sanatçıyı da derinden etkiledi. Gelen haber üzerine internet aramalarında "Turgay Yıldız kimdir, neden öldü, hastalığı neydi, eşi kim, aslen nereli, çocukları var mı?" soruların yanıtları merak konusu oldu.

Turgay Yıldız, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Tiyatro ve sinema sanatçısı Turgay Yıldız bir süredir Ankara Bilkent Şehir Hastanesi'nde tedavi görüyordu. Hayatını kaybeden usta oyuncu Turgay Yıldız kimdir, neden öldü, kaç yaşında vefat etti, aslen nereli, hastalığı neydi?

TURGAY YILDIZ'IN ÖLÜM NEDENİ NEDİR?

Bir süre önce kalp spazm geçiren ve yoğun bakımda tedavi gören 56 yaşındaki Turgay Yıldız hayatını kaybetti. Ankara Bilkent Şehir Hastanesi'nde tedavisi devam etmekteyken, bugün saat 09.45'te geçirdiği kalp krizi sonrasında Turgay Yıldız vefat etti.

CENAZE TÖRENİ NE ZAMAN?

Cuma günü saat 16.00'da Ankara Karşıyaka Mezarlığı Camisi'nde kılınacak cenaze namazı sonrası aynı yerde defnedilecektir.

SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA TAZİYELERİNİ İLETTİ!

Bakan Koca: "Bir süredir kalp rahatsızlığı olan tiyatro sanatçısı Turgay Yıldızı kaybettik. Hastamızın tedavisi son olarak Ankara Şehir Hastanesi'nin yoğun bakım biriminde devam ediyordu. Kendisine Allahtan rahmet, ailesine, sevenlerine başsağlığı diliyorum." ifadelerine yer verdi.

TURGAY YILDIZ KİMDİR?

3 Mart 1965 tarihinde Ankara'da dünyaya geldi.

İlk, orta ve lise öğrenimini Ankara'da tamamladı. 1986-87 öğretim yılında Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tiyatro bölümünden mezun oldu.

Turgay Yıldız, çeşitli tiyatrolarda oyuncu olarak görev aldı.

Turgay Yıldız, çeşitli tiyatrolarda oyuncu olarak görev alan, TRT Ankara Televizyonu'nda metin yazarlığı, oyunculuk, program sunuculuğu gibi görevler üstlendi.

1965 tarihinde Ankara'da doğdu. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tiyatro bölümünden mezun oldu. Çeşitli tiyatrolarda rol aldı, TRT Ankara Televizyonu'nda metin yazarlığı, oyunculuk, program sunuculuğu yaptı.

'Nargile Kahvesi', 'Sabah Kahvesi', 'Bizim Bakkal', 'Akşam Tıraşı', 'Düm Teke Tek', 'Şeytan Bunun Neresinde?', 'Umutla Yaşamak' gibi programları sundu. 'Sonradan Görmeler', 'Baba Ocağı' gibi dizilerde rol aldı.

  • Turgay Yıldız
  • Turgay Yıldız kimdir
  • Turgay Yıldız neden öldü
<p>Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinden yapılan bilgilendirmeye göre

Osmaniye'de 4,2'lik deprem

Arslantepe Höyüğü UNESCO Dünya Miras Listesi'nde

Bayramda nüfusunun 20 katı ziyaretçiyi ağırladı

TBMM Başkanı Şentop, Pakistan Milli Meclisi Başkanı ile Azerbaycan'a gitti