• $8,6828
  • €10,1885
  • 491.697
  • 1391.91
22 Ağustos 2021 Pazar 11:23 | Son Güncelleme:

Tomris Giritlioğlu, kariyeri hakkında açıklamalarda bulundu

Tomris Giritlioğlu, kariyeri hakkında açıklamalarda bulundu

Ünlü yönetmen Tomris Giritlioğlu, sanatçı Hülya Koçyiğit'in programında kariyeri ve hayalleri üzerinde itiraf niteliğinde açıklamalarda bulundu.

Hülya Koçyiğit'in sunumuyla ekrana gelen Film Gibi Hayatlar programına bu hafta ünlü yönetmen Tomris Giritlioğlu konuk oldu. "Ülkemin kusurlarını beyaz perdeye aktarmak gibi bir derdim var" diyen Giritlioğlu, ünlü yazar Ahmet Hamdi Tanpınar'ın ölümsüz eseri 'Saatleri Ayarlama Enstitüsü'nü bir gün sinemaya uyarlamayı hayal ettiğini fakat gerçekleşmeyeceğini düşündüğünü açıkladı.

Giritlioğlu, "Her yönetmenin hayali. Oğlumun da hayali. Fakat çok zor. İnşallah genç bir yönetmen çıkar ve çeker, bu oğlum da olabilir." dedi. Kendisi gibi yönetmen olan oğlu Ilgaz Giritlioğlu hakkında da konuşan ünlü yönetmen, "Ama ben oğlumu kendimden daha yetenekli buluyorum" dedi.

Ünlü yönetmen bir gün kendi hayat hikayesini çekme konusunda yöneltilen soruya ise, "Öyle bir düşüncem yok. Ben öldükten sonra çekilebilir. Ilgaz çekmek istemezse Zeki Demirkubuz çeksin isterim" ifadelerini kullandı.

"TAKİP ETTİĞİM DİZİ YOK"

Şu an yayında olan hiçbir diziyi takip etmediğini söyleyen yönetmen, "Dizilerin birinci bölümlerine bir bakarım. Eğer 10 dakikada bırakmışsam sevmemişimdir. Hiç de yanılmıyorum. Şimdi çok düzenli takip ettiğim bir dizi maalesef yok. Çünkü 145 dakika çok uzun bir süre" açıklamasında bulundu.

<p>Dünyaca ünlü bilim-kurgu serisi Matrix'in 4. filmi için  çekimler devam ederken, senaryoyla ilgil

Matrix evreni hakkında merak edilen her şey Gişeci'de

Düzce'de üretilen elektrikli motosiklet ve bisikletler dünya yollarında

Sivas'ta, Hititler dönemine ait ''apartmanlar'' keşfedilmeyi bekliyor

1915 Çanakkale Köprüsü'nün tabliye montajları tamamlanma aşamasına geldi