• $7,4012
  • €8,9874
  • 444.794
  • 1573.1
02 Ocak 2021 Cumartesi 21:09 | Son Güncelleme:

The Mandalorian konusu nedir, kaç sezon? The Mandalorian oyuncu kadrosunda kimler var?

The Mandalorian konusu nedir, kaç sezon" The Mandalorian oyuncu kadrosunda kimler var"

The Mandalorian film serisinin devamının ne kadar başarılı olduğunu ve sonraki bölümlerde bizi neler bekleyebileceği merak ediliyor. The Mandalorian'ın 2. sezon finali, dizinin Disney dönemindeki en iyi Star Wars fenomeni olduğunu doğruladı. Peki The Mandalorian konusu nedir, kaç sezon çekildi,Oyuncu kadrosunda kimler var?

The Mandalorian film serisi büyük ilgi gördü. Yeni sezon heyecanla beklenen ve seyirciler tarafından "Bebek Yoda" lakaplı, "The Mandalorian" ın ikinci bölümünün sonunda göründü ve dizinin izleyicisini büyüledi. Güçlü oyuncu kadrosu ve hikayesi ile tüm dikkatleri üzerine çekmeyi  başaran The Mandalorian filmin yeni sezonu heyecanla bekleniyor. Peki The Mandalorian oyuncu kadrosunda kimler var, konusu nedir, kaç sezon çekildi?

The Mandalorian, macera-bilimkurgu türünde bir Star Wars dizisidir. Star Wars serisindeki “Episode VI” ve “Episode VII” filmleri arasındaki 30 yıllık boşluğu doldurmak için çekilmiştir. Bu diziyle “İlk Düzen”’in nasıl oluştuğu anlatılıyor ve Snoke’un diktatörlüğünün kökenine iniliyor.

Bir Star Wars hikayesi olan The Mandalorian, Disney’in yeni platformu olan Disney+’da yayınlanıyor. İlk sezonu 8 bölüm halinde 2019 yılında yayınlandı. İkinci sezon onayını da alan dizinin Ekim 2020’de yayınlanacağı açıklandı.

THE MANDALORİAN DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Mandalorian (Pedra Pascal), çocukluğunda ailesini kaybetmiş ve Mandalorianlar tarafından büyütülmüştür. Mandalorianlara özgü, maske takmakta ve yüzünü kimse bilmemektedir. Mandalorian bir nevi kafatası avcısı, silahşordur. Evrenin neresinde olursa olsun para karşılığı iş yapar. Günün birinde Greef Karga (Carl Weathers) tarafından bir iş verilir. Görevi bir paketi teslim alıp, onlara getirmektir.

Mandalorian, paketi teslim aldığında bunun küçük bir çocuğa benzeyen bir varlık olduğunu görür. Teslim ettiğinde de çocuğun öldürüleceğini anlayınca, çocuğu teslim etmez. Yeni Galaktik Cumhuriyeti de bu çocuğun peşindedir. Böylece kovalamaca ve kaçmaca başlar.

Bu kaçış sırasında Mandalorian, eski bir asker olan Cara Dune (Gina Carano) ile tanışır. Cara Dune, bu kaçış olayında ona yardımcı olacaktır.

THE MANDALORİAN KAÇ BÖLÜM VE SEZON?

12 Kasım 2019 yılında ilk bölümüyle izleyicilerle buluşan dizinin ilk sezonu 8 bölümdür. İzleyici ve gelir bakımından yapımcı şirket Disney’i memnun eden dizi ikinci sezon onayını da aldı. İkinci sezon 2020’nin Ekim ayında yayınlanacak.

THE MANDALORİAN OYUNCULARI (OYUNCU KADROSU) KİMLERDİR?

Dizinin başrolünde Pedro Pascal (Narcos, The Mentalist, Game Of Thrones, Graceland) oynuyor. Pedro Pascal’a; Carl Weathers (Chicago Justice, Colony), Gina Carano (Çapraz Ateş, Deadpool, Hızlı ve Öfkeli 6, In The Blood), Giancarlo Esposito (Breaking Bad, Revolution) eşlik ediyorlar.

THE MANDALORİAN YÖNETMENİ KİMDİR?

Dizinin her bir bölümünü farklı bir yönetmen çekse de başyönetmen koltuğunda Jon Favreau oturdu. Favreou aynı zamanda; Elf, Iron Man, Iron Man 2, Iron Man 3, Cowboys & Aliens filmlerinin de yönetmenliğini yapmıştır.

Dave Filoni (1., 5. bölümler), Rick Famuyiwa (2., 6. bölümler), Deborah Chow (3., 7. bölümler), Bryce Dallas Howard (4. bölüm), Taika Waititi (8. bölüm) yönetmen koltuğuna oturan isimlerdir.

THE MANDALORİAN YAPIMCISI KİMDİR?

Jon Favreau, Dave Filoni, Kathleen Kennedy ve Colin Wilson dizinin yönetici yapımcılarıdır. Karen Gilchrist yardımcı yapımcı olarak dizide görev almıştır. Lucas Film şirketi yapımcılığını üstlenmiştir.

THE MANDALORİAN SENARİSTİ KİMDİR?

Jon Favreau dizinin yönetmenliği ve yapımcılığı yanı sıra senaristliğinde de görev almıştır. Dizinin diğer senaristleri ise; Dave Filoni (1. ve 5. bölümlerin yönetmeni), Rick Famuyiwa (2. ve 6. bölümlerin yönetmeni), Cristopher Yost (Thor Serisi, Max Steel, Hulk Thor’a Karşı)’dır.

<p>Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Genel  Kurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler’in IrakR

Sincar'daki PKK Varlığı Nasıl Son Bulacak?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

ABD'nin 46'ncı başkanı Joe Biden, Beyaz Saray'a geldi

Bakan Kasapoğlu, Samsun'da kano durgunsu parkuru inşaatında inceleme yaptı