• $7,8228
  • €9,4308
  • 459.326
  • 1328.83
29 Nisan 2020 Çarşamba 21:23 | Son Güncelleme:

Somer Şef kaç yaşında ve nereli? Somer Sivrioğlu kimdir? İşte ünlü şefin hayatı...

Somer Şef kaç yaşında ve  nereli" Somer Sivrioğlu kimdir" İşte ünlü şefin hayatı...

MasterChef yarışmasıyla izleyicilerin sevgisini kazanmayı başaran Somer Sivrioğlu'nun hayatı ve biyografisi araştırılıyor. “Somer Şef kimdir?” sorusunu aratan izleyiciler ünlü şefi daha yakından tanımak istiyor. Giyim tarzı ile sosyal medyada da adından sıkça söz ettiren Somer Şef Survivor'da oynanan MasterChef programına konuk oluyor. “Somer Şef nereli ve kaç yaşında?” sorusunun yanıtına haberimiz içerisinden ulaşabilirsiniz.

Tv8 ekranlarında yayınlanan MasterChef programıyla akıllara kazınan ve giyim tarzıyla sosyal medyada adından sıkça söz ettiren Somer Sivrioğlu hakkında araştırmalar yapılıyor. Survivor'da oynanan MasterChef oyununa video yöntemiyle bağlanan Somer Şef yarışmacılara yardım edecek. Peki, Somer Şef kimdir? Somer Sivrioğlu Şef kaç yaşında, nereli? İşte sevilen şef hakkında merak edilenler...  

SOMER SİVRİOĞLU KİMDİR, NERELİ?

Somer Şef olarak tanınan Somer Sivrioğlu 1971 yılında Ankara'da dünya geldi. Somer Sivrioğlu lise eğitiminin sonuna kadar okulun yanı sıra annesinin restoranında çalıştı. Deneyimli isim ilk eğitimlerini burada almış oldu. Sivrioğlu lisenin arından Bilkent Üniversitesi Turizm ve Otelcilik bölümünü kazandı ve buradan mezun oldu.

1995 yılında Yüksek Lisans yapmak için Avustralya'ya giden isim eğitimi devam ederken burada bir yandan da otellerin mutfağında çalıştı. Avustralya'da ağırlama endüstrisinin çok ileri seviyede olduğunu gören ve bundan oldukça etkilenen isim bu ülkede kalma kararı aldı ve Sydney'deki Wagamama restoranının ulusal operasyon müdürü olarak çalışmaya başladı.

Avustralya'da ismen tanınmaya başlayan Sivrioğlu kuzeni ile ortak olarak Sydney'de "Efendy" isimli bir Türk restoranı açtı. Menüsünde bulunan Türk yemekleri ile dikkatleri üzerine çeken şef yurt dışında Türk lezzetlerini temsil eden bir marka haline geldi. Deneyimli isim 2016 yılında açtığı ikinci restoranına "Anason" adını verdi. 2015 yılında Avustralyalı yazar David Dale ile "Anatolia: Adventures in Turkish Cooking" adlı bir kitap hazırladı.

Birçok konuda ödüller alan Somer Sivrioğlu halen TV8 ekranlarında yayınlanmakta olan "MasterChef Türkiye" adlı yemek hazırlama yarışmasında jüri üyesi olarak görev yaptı. 

Editör:<a href='#0'> </a><a href='mailto: eda.cabul@turkmedya.com.tr'>eda.cabul@turkmedya.com.tr</a>

Falcao ve Atiba gidiyor mu?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Türkiye genelinde, saat 05.00 itibariyle cadde ve sokaklarda hareketlilik başladı

Karbonatın faydaları saymakla bitmiyor