• $7,4627
  • €9,024
  • 437.81
  • 1524.49
08 Ocak 2021 Cuma 19:36 | Son Güncelleme:

Sol Yanım dizisinin Serra'sı Özge Yağız kimdir? Özge Yağız kaç yaşında, nereli, hangi dizilerde oynadı?

Sol Yanım dizisinin Serra'sı Özge Yağız kimdir" Özge Yağız kaç yaşında, nereli, hangi dizilerde oynadı"

Star TV'nin sevilen dizisi Sol Yanım yeni bir bölüm ile 7 Ocak Perşembe günü seyircisi ile buluştu. Oyuncu kadrosu ve konusu basında yer almaya başlayan Sol Yanım'ın dizi karakterlerinden Serra'nın hayat hikayesi merak konusu oldu. Aynı zamanda dizinin genç oyuncu kadrosunda yer alan Özge Yağız'ın sezona damga vuran isimler arasında. Birbirinden yetenekli ve başarılı oyunculara ev sahipliği yapan Sol Yanım dizisi Serra karakteri Özge Yağız kimdir, kaç yaşında, nereli, hangi dizilerde oynadı? soruların yanıtları haberimizde.

Sol Yanım dizisindeki karakterlerinden Serra çok merak ediliyor. Oyuncu Özge Yağız'ın canlandırmış olduğu Serra karakterin hayat hikayesi merak konusu olurken aynı zamanda oyuncunda kariyer hayatı araştırılan konular arasında. Sol Yanım dizisinde yapımcılığını BKM'nin üstlendiği dizinin yönetmenliğini Serdar Gözelekli üstlenirken, senaryosunu ise Melis Civelek kaleme alıyor. Peki dizinin Serra'sı Özge Yağız kimdir, kaç yaşında, nereli, hangi dizilerde oynadı? 

Son Yanım Serra karakteri Özge Yağız’dır. 10 Nisan 1997 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen güzel ve genç oyuncu henüz 22 yaşında. Başkent İletişim Bilimleri Akademisi’nde iletişim, No10Studios’da oyunculuk eğitimleri aldı. İlk kez Adını Sen Koy adlı günlük dizidesinde adını duyurmuştu.

SOL YANIM SERRA KİMDİR?

Özge Yağız, 'Sol Yanım'daki 'Serra' karakteri ve hikayesi ile şimdiden dikkat çekiyor. Varlıklı bir ailede doğan ve bir prenses gibi büyütülen Serra, üniversiteye başladığında ise orta halli bir mahallede; hasta annesinin sorumluluğuyla geçen bir hayat yaşamak zorunda kalır. Onları hayatın bu tarafına savuran kader, şimdi başka tesadüflerle ona yeni başlangıçlar için kapılar açacaktır. Genç yaşta hayatın tüm sorumluluğunu üstlenmiş, lüks bir otelin housekeeping elemanı, aynı zamanda nezaketi ve zekasıyla Kuzey Üniversitesi'ne bomba gibi düşen Serra, duru güzelliği ile de dikkat çekecek.

ÖZGE YAĞIZ KİMDİR?

Özge Yağız, 10 Nisan 1997 yılında İstanbul'da dünyaya gelmiştir. Başkent Üniversitesi İletişim Bilimleri Akademisi mezunudur. İlk oyunculuk deneyimini 2017 yılında yayınlanan Adını sen Koy dizisi ile yaşayan Özge Yağız, şimdilerde Kanal 7 ekranlarında yayınlanan Yemin dizisinde Reyhan karakterine hayat veren Özge Yağız, 1.69 metre boyunda, 52 kilo ve Koç burcudur.

ÖZGE YAĞIZ DİZİLERİ

2020 - Sol Yanım (Serra)

2019 – Yemin (Reyhan) (TV Dizisi)

2017 – Adını Sen Koy (Zeliha) (TV Dizisi)

<p><span>Türkiye ile Pakistan arasında tarihi bir televizyon dizisi projesi için harekete geçildi.&n

Türk yapımcılara Pakistan'da üst düzey karşılama

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları