• $8,8528
  • €10,3877
  • 496.984
  • 1384.68
8 Haziran 2021 Salı 13:11 | Son Güncelleme:

Şeyma Subaşı'nın sevgilisi Mohammed Alsaloussi 'dolandırıcı' iddiaları hakkında ilk kez konuştu: Yargılanıp saldırıya uğruyorum

Şeyma Subaşı'nın sevgilisi Mohammed Alsaloussi 'dolandırıcı' iddiaları hakkında ilk kez konuştu: Yargılanıp saldırıya uğruyorum

Şeyma Subaşı bir süredir birlikte olduğu ve şimdilerde evlilik hazırlığı yaptığı Mısırlı milyarder sevgilisi Mohammed Alsaloussi hakkında ortaya atılan iddialar ile gündeme geliyor. Mohammed Alsaloussi'nin adını değiştirdiği, 3 adres üzerinden farklı şirketler kurup bu adreslerin bazen şirket adresi bazen de ikametgah adresi olarak kullandığı öne sürüldü. Subaşı, 'Yazılanlar saçma. Babası, mirasından payına düşen parayı buna vermiş. Mohammed parayla oynamasını iyi biliyor. Adamı dolandırıcı yaptınız, nasıl bir şey bu! O çok akıllı, nereye yatırım yapacağını biliyor.' sözleri ile sevgilisine destek çıktı. Mohammed Alsaloussi de açıklamada bulunarak Türk basınına sert çıktı. Açıklamasını, Subaşı'nın hesabından yapan Mohammed Alsaloussi, 'Türk kamuoyunda birini bulup aşık olduğum için, yargılanıp saldırıya uğruyorum. Hiç kimseye zarar vermedim veya dolandırmadım. Şeyma'nın gönderilerinin bir parçası olmayı kabul ediyorum çünkü Türk halkının ve dünyanın bir erkeğin partnerini ne kadar mutlu edeceğini görmesini istedim.' ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz günlerde çalıntı haberleri ile gündeme gelen Şeyma Subaşı'na yaptığı evlilik teklifi ile adından söz ettiren Mısırlı milyarder Mohammed Alsaloussi hakkında ortaya atılan iddialar gündemi salladı.

PASAPORT BAŞVURUSUNDA GERÇEĞE AYKIRI BEYANATTA BULUNDU

Kanada merkezli bir haber sitesinde yer alan habere göre Mohammed Alsaloussi'nin Kanada'da yaptığı pasaport başvurusu esnasında gerçeğe aykırı beyanatta bulunduğu gerekçesiyle 3 yıllığına askıya alınırken olay yüksek mahkemeye taşındı. Ancak mahkemeye taşınan ceza, fazla bulunmadı ve karar bozuldu.

Mısırlı milyarderin doğduğundaki Mohamed Essam El Saloussy adı ile 2005 yılında Kanada vatandaşı olduğu 2017 yılında ismini değiştirerek Mohammed Alsaloussi'yi kullanmaya başladığı öne sürüldü.

HALKA AÇIK ALAN UYUŞTURUCU KULLANMAKTAN TUTUKLANDI

Alsaloussi hakkında ortaya atılan bir diğer iddia ise Kalifornia'da "publıc intoxication" suçundan yani halka açık alanda başkalarını rahatsız edecek şekilde alkollü ya da uyuşturucu madde etkisi altında olmaktan dolayı tutuklanması oldu.

3 ADRES ÜZERİNDEN FARKLI ŞİRKETLER KURDU

Alsaloussi'nin 3 adres üzerinden sık sık farklı şirketler kurduğu ve bu adresleri ikamet olarak gösterdiği de iddia edildi. Öte yandan milyarder olduğu söylenilen Alsaloussi'nin Forbes listesinde yer almaması da dikkat çeken detaylardan biri oldu.

Linkedin hesabında Alsaloussi Holding'de 9 yıldır CEO olduğu görülen Alsaloussi'nin 22 bağlantısı bulunması ve şirketin kuruluş tarihinin 2018'de kurulmuş olması dolandırıcılık iddialarını güçlendirdi.

ŞEYMA SUBAŞI İSYAN ETTİ

Şeyma Subaşı, sevgilisi hakkında çıkan haberlere isyan etti. Hürriyet'in haberine göre ünlü fenomen Subaşı iddialara tepki gösterdi:

'Yazılanlar saçma. Babası, mirasından payına düşen parayı buna vermiş. Mohammed parayla oynamasını iyi biliyor. Adamı dolandırıcı yaptınız, nasıl bir şey bu! O çok akıllı, nereye yatırım yapacağını biliyor. Pasaport olayı da şöyle; Mohammed'in 7 tane soyadı var. Amerika'da yaşadığı için 'Mohammed Alsaloussi'yi kullanıyor.

'PARAYI KOVALAMIYORUM ZATEN, PARA BANA GELİYOR'

Şeyma Subaşı, "Zengin olmasaydı Mohammed Alsaloussi ile görüşmezdi" yorumlarına şu sözlerle isyan etti: 'Bu adam beni 2 ay boyunca kovaladı. Bir kadına nasıl âşık olunur, bunda onu buldum. Gördünüz mü nasıl evlenme teklif ettiğini? Oradan anlayın. Ben Acun'la (Ilıcalı) birlikteyken de para hakkında bir şey bilmezdim, şimdi de bilmiyorum. Bugün para olur, yarın olmaz, umurumda değil. Ben parayı kovalamıyorum zaten, para bana geliyor. Parasız kalırsam mutsuz olurum diye bir şey de yok. Ben mutluluğumu eve, arabaya göre yaşamıyorum. O yüzden Allah bana daha fazlasını veriyor.'

Sevgilisinin tutuklanması haberlerine de cevap veren Subaşı, 'Coachella'dayken (festival) evinde parti vermiş. Komşular müzik sesinden şikayet edince polis bunu götürmüş. Tutuklanma yok' ifadelerini kullandı.

MOHAMMED ALSALOUSSİ HABERLERE SERT ÇIKTI

Mohammed Alsaloussi de basında yer alan dolandırıcılık iddialarına sert çıkarak 'Hayatımda böyle aptalca haberler görmedim. Ben adımı değiştirmedim.7 soyadım var. Mısır pasaportumda hepsi yazıyor ama Fransa pasaportumda adım Mohammed Alsaloussi.' dedi.

ŞEYMA SUBAŞI'NIN HESABINDAN AÇIKLAMA YAYINLADI

Mısırlı isim açıklamasında, 'Türk kamuoyunda birini bulup aşık olduğum için, yargılanıp saldırıya uğruyorum. Hiç kimseye zarar vermedim veya dolandırmadım. Yoksa kendimi Şeyma'nın paylaşımlarından saklar ve anonim kalırdım.

Şeyma'nın gönderilerinin bir parçası olmayı kabul ediyorum çünkü Türk halkının ve dünyanın bir erkeğin partnerini ne kadar mutlu edeceğini görmesini istedim.

İlişkimizin başarısız olmasını umduğunuzu hissediyorum, bu bende hayal kırıklığı yaratıyor. Gerçek şu ki Şeyma'yı ve beni nişanımızdan dolayı bir kez bile tebrik etmediniz.'

<p> </p>

Bülent Ersoy'dan estetik açıklaması

''Yola çıkmalı'' dedirten 5 film

Mezarlıkta toprağa yarı gömülü halde bulundu!

Kilo vermek isteyenler dikkat! Limon diyetiyle ayda 10 kilo vermek mümkün