• $7,3964
  • €8,9688
  • 443.507
  • 1569.35
15 Ocak 2021 Cuma 10:04 | Son Güncelleme:

Sevim Gözay'ın hastalığı neydi? Sevim Gözay kimdir, kaç yaşındaydı?

Sevim Gözay'ın hastalığı neydi" Sevim Gözay kimdir, kaç yaşındaydı"

Gazeteci ve sunucu Sevim Gözay hayata veda etti. Uzun süredir lenf kanseri tedavisi gören Gözay, birçok televizyon kanalında moderatörlük, sunuculuk yapmıştır. Sevim Gözay kimdir, kaç yaşındaydı? Gazeteci ve sunucu Sevim Gözay neden öldü?

Lenf kanseri nedeniyle uzun süredir tedavi gören gazeteci ve sunucu Sevim Gözay sevenlerine veda etti.  İstanbul Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yaşamını yitiren Gözay, ülkemizde Kanal D, TV8, CNN Türk, ATV, Show TV, Habertürk, Sky 360, TRT kanallarında çalışmıştır. Peki, Sevim Gözay kimdir, kaç yaşındaydı?

SEVİM GÖZAY KİMDİR, KAÇ YAŞINDAYDI? 

Sevim Gözay bir yayıncı. Kültür, yaşam ve medya alanlarında içerikler üretti. Kanal D, TV8, CNN Türk, ATV, Show TV, Habertürk, Sky 360, TRT kanallarında yönetmenlik, sunuculuk, moderatörlük ve jüri üyeliği yaptı. Asistan olarak ‘Dr. Stress’, ‘Canlan Biraz’, yardımcı yönetmen ve yönetmen olarak ‘Sabah Şekerleri’, ‘Hi-Fi’, ‘Netiket’, yönetmen-seslendiren olarak ‘İstanbulART’, sunucu-editör olarak ‘Şehrin Rengi’, ‘Dizikolik’, ‘Bazıları Sıcak Sever’ ve ‘Artist’ programlarını ekrana taşıdı.

Hazırlayıp sunduğu ‘Stüdyo: Sinematik Portakal’ (TV8) ve ‘Cosmopolis’ (CNN Türk) programlarıyla kültür sanat ve lifestyle alanlarına yeni ve dinamik bir soluk getirdi. Sunum tarzından kamera açılarına, içerik işleyişinden röportaj stiline, grafik üslubundan kurgu mantığına modern televizyonculuğun etkili bir öncüsü ve şehirli kadının ekrandaki temsili oldu.

21. yüzyılın eşiğinde Pulp Fiction rüzgarına kapılan her yaştan sinemaseverin kalbinde ise kült bir yer edindi ve yeni nesil sinema programlarına yön verdi.

2001 ve 2002 yıllarında Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Kültür-Sanat Televizyon Başarı Ödülü’ne lâyık bulundu. 2006 – 2013 yılları arasında Akşam gazetesi ve Nokta dergisinde şehir, yaşam, ilişkiler, kültür sanat ve popüler kültür hakkında 1500’ün üzerinde köşe yazısı yazdı, röportajlar yaptı.

‘Kızlar ve Babaları’ (2011) adlı kitaba katkıda bulundu, ‘Kasetten Canlı’ (2013) ve ‘Sinemaskop Randevular’ (2015) adlı kitaplara imza attı.

Journo, Artful Living, Posta Kitap, Paz Edebiyat, Ot Dergi ve Rejisör dergisinde sinema, edebiyat, yaşam ve medya üzerine içerik üretti

<p>Futbolda sıcak gelişmeleri ve merak edilen başlıkları Akşam Gazetesi Spor Editörü Tamer Ayeri, yo

Muslera'nın dönüşü Galatasaray'a ne katar?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Kızılırmak buz tuttu

Yılan belgeselciyi canlı canlı yedi! İşte o anlar