• $ 5,7312
  • € 6,3079
  • 275.258
  • 102590
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Sevcan Orhan sağlık durumu nasıl? Sevcan Orhan kimdir, kaç yaşındadır?

Sevcan Orhan kimdir, nereli? Sevcan Orhan sağlık durumu nasıl? sorularının yanıtları merak ediliyor. 'Felaket Tellalı' olarak da tanınan Onur Akay, Türk Sanat Müziği sanatçısı Sevcan Orhan'ın iki gündür yoğun bakımda olduğunu ifade etti. Ünlü sanatçı Sevcan Orhan geçirdiği rahatsızlık sonucu 'Videotorakoskopi' operasyonu geçirdi. Secvan Orhan'ın sağlık durumu hakkında menajeri Harun Belenkoğulları açıklama yaptı. Sevcan Orhan'ın sağlık durumu hakkında merak edilenlerin tümüne haberimizin içerisinden ulaşabilirsiniz...

'Sevcan Orhan kimdir, nereli? Sevcan Orhan sağlık durumu nasıl?'sorularının yanıtı araştırılıyor. 'Türk Halk Müziği sanatçısı Sevcan Orhan'ın, iki gündür yoğun bakımda olduğu ortaya çıktı. Akay, ''Değerli sanatçı arkadaşımız Sevcan Orhan, özel bir hastanede 'Videotorakoskopi' operasyonu geçirmiştir. Daha sonra yoğun bakımda tedavisine devam edilen Orhan'ın, sağlık durumunda olumlu gelişmeler olduğunu öğrendim. Kendisine acil şifalar dilerim.'' diye açıklama yapmıştı. Orhan'ın sağlık durumu hakkında menajeri Harun Belenkoğulları açıklama yaptı. Sevcan Orhan'ın sağlık durumu hakkında merak edilenlerin tümüne haberimizin detaylarından ulaşabilirsiniz. İşte tüm merak edilenler... 

Videotorakoskopi nedir?

SEVCAN ORHAN KİMDİR? 
1982 yılında İstanbul’da doğdu. Aile kökeni Erzincan ili çayırlı ilçesinin Yeşilyaka (Şebge) köyüne dayanmaktadır. 

1994 yılında babasından öğrendiği kara düzen bağlamayla müzik hayatına ilk adımını attı. 

Aynı yıl profesyonel eğitim almak isteyen Orhan, özel bir müzik okulunda nota, solfej, bağlama ve repertuar dersleri almaya başladı. 

Bu arada ortaokul ve lise öğrenimini tamamladı. 

Lise yıllarında Milliyet gazetesinin düzenlediği “Liselerarası Türk Halk Müziği Yarışması”nda 3. oldu. 

1999 yılında “İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservataurı” nın açmış olduğu yetenek sınavlarına girdi ve “Ses Eğitimi Bölümü”nü kazandı. 

2000 Yılında üniversitedeki müzik eğitimine devam ederken ilk solo çalışması olan “Nenni Bebek” isimli albümünü yaptı. 

Aynı yıl yaklaşık yedi yıl eğitim aldığı “Müzik Okulunda solfej ve bağlama dersleri vermeye başladı. Okul dahilinde çok önemli konser çalışmalarına katıldı. 

2003 yılında “Aşıklık Geleneği İçerisinde Aşık Mahzuni Şerif’in Yeri ve Önemi” adlı bitirme ödevini hazırlayarak “Ses Eğitimi Bölümü”nden üçüncülük derecesiyle mezun oldu. 

2003 yılında “Bir Türküydü Yaşamak” isimli ikinci solo albümünü müzikseverlere sundu. 

2006 yılında TRT aracılığıyla programcılığa merhaba diyen Sevcan Orhan sırayla TRT İNT, TRT TÜRK ve TRT AVAZ kanallarında 4 yıl süreyle canlı olarak yayınlanan “Tatlı Dile Güler Yüze”adlı müzik programının sunuculuğunu ve solistliğini yaptı. 

Ayrıca Cem Radyo’da “Sazında Ustalar” adlı müzik programını hazırlayıp sundu. 

2008 yılında türkü ve bestelerden oluşan”Adı Aşk” isimli albümünü müzik severlerle buluşturdu. 

2010 yılında “Cem Radyo”da “Sevcan Orhan Mikrofonda” adlı programı hazırlayıp sundu. 

Sevcan Orhan erken yaşlarda başladığı müzik yaşamı boyunca yurtiçinde ve yurtdışında sayısız konser ve festivallerde yer aldı. Genç sanatçı çok sayıda ödül ve plakete sahiptir. 

2011 yılında 4. Albümü olan “Zemheriden Ötesi Bahar” isimli çalışmasını Özdemir Plak etiketiyle müzik severlerin beğenisine sundu. 

2012 yılında Star TV'de Ayşe Özyılmazel'in ayrılmasından sonra türkücü Alişan ile birlikte 'Alişan ile Sevcan' isimli sabah programını sundu. 

Sevcan Orhan, 2006 yılında bağlama sanatcısı Ümit Yılmaz ile evlendi ancak, boşandı. Şimdi Galatasaray’lı eski futbolcu Hasan Şaş ile nişanlandı. 

SEVCAN ORHAN SAĞLIK DURUMU NASIL?
Sevcan Orhan'ın sağlık durumu hakkında menajeri Harun Belenkoğulları  sosyal medya üzerinden açıklama yaptı. İşte  Belenkoğulları'nın açıklaması: 

Sanatçımız Sevcan Orhan Etiler'de bir hastanede gerçekleştirilen detaylı tetkiklerden sonra 15/05/2019 tarihinde Prof.Dr. Celalettin Kocatürk yönetiminde başarılı bir ''Videotorakoskopi'' operasyonu geçirmiştir. Tedbir amaçlı iki gün yoğun bakım servisinde gözlem altında tutulan Sevcan Orhan, sağlık durumundaki olumlu gelişmeler neticesinde ''Normal yatan hasta'' birimlerine alınmıştır. Sanatçının genel sağlık durumu her geçen dakika daha iyiye gitmekte olup, bir süre daha hastanede gözlem altında tutulacaktır.

Yazılı ve görsel medyada oluşacak her türlü bilgi kirliliğinin önüne geçmek ve hali hazırda devam edecek tedavi sürecini olumsuz yönde etkilememek adına gerekli hassasiyeti göstereceğinize olan inancımızın tam olduğunu bir kez daha belirtmek isteriz. Gerek görmeniz halinde konu ile ilgili en net ve doğru bilgi akışının tarafımızdan sağlanacağını ifade eder, hassas tutumunuz ve anlayışınız için şimdiden teşekkür ederiz

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

<p>Siirtli vatandaş Burhan Canpolat, çocukluk hayali olan uçan arabayı yapmak için sağdan soldan top

Çamaşır Makinesi Motorundan Uçan Araba Tasarladı

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Trump'tan 'saldırıya hazırız' mesajı

Tarihte yer edinmiş ünlü isimlerin zekice verilmiş hazır cevapları