• $8,6959
  • €10,3989
  • 499.546
  • 1410.3
26 Mayıs 2021 Çarşamba 10:04 | Son Güncelleme:

Sermiyan Midyat ve Sevcan Yaşar'ın 'şiddet' davasında yeni gelişme! Mahkeme kararını verdi

Sermiyan Midyat ve Sevcan Yaşar'ın 'şiddet' davasında yeni gelişme! Mahkeme kararını verdi
DHA

Ünlü oyuncu Sermiyan Midyat ve eski sevgilisi Sevcan Yaşar'ın şiddet davasında yeni bir gelişme yaşandı. Mahkeme kararını verirken Sermiyan Midyat "Kasten yaralama" suçundan bin 120 lira adli para cezasına çarptırıldı. Sevcan Yaşar da "Kasten yaralama" suçundan bin 120 lira adli para cezasına çarptırıldı.

Sermiyan Midyat'ın kendisini darp ettiği iddiası ile mahkemeye başvuran Sevcan Yaşar'ın davasında yeni bir gelişme yaşanırken mahkeme kararını verdi.

Anadolu 25. Asliye Ceza Mahkemesi'nde basit yargılama usulüyle görülen davada karar çıktı. Mahkeme, "Kasten yaralama" suçundan Sermiyan Midyat'ı bin 120 lira adli para cezasına çarptırdı. Mahkeme, yargılama neticesinde toplanan delilleri inceleyerek mahkumiyetine yeterli, her türlü şüpheden uzak kesin ve inandırıcı delil bulunmadığına kanaat getirerek müşteki-sanık Sermiyan Midyat'ın üzerine atılı "Hakaret" ve "Tehdit" suçlarından beraatine karar verdi. Müşteki-sanık Sevcan Yaşar'ın ise "Kasten yaralama" suçundan bin 120 lira adli para cezasına çarptırıldı.

İDDİANAME

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede Sermiyan Midyat ve Sevcan Yaşar'ın masraflarını ortak karşıladıkları evde birlikte yaşadıkları anlatılıyordu. 16 Nisan 2020'de Midyat'ın, Yaşar'a yönelik, hakaret, tehdit gibi eylemlerde bulunduğu yerde sürüklendiği, birçok yerine yumruk ve tekme attığı ve Yaşar'ın bağırarak komşulardan yardım istediği belirtilmişti.

İddianamede Yaşar'ın basit tıbbi müdahale ile giderilebilecek şekilde yaralandığı ifade edilmişti. İddianamede Sevcan Yaşar'ın da müşteki-sanık Midyat'ı basit tıbbi müdahale ile giderilecek şekilde yaraladığı kaydedilmişti. İddianamede Midyat'ın "Kasten yaralama", "Zincirleme tehdit" ve "Zincirleme hakaret" suçlarından 8 yıla kadar hapsi istenirken, Yaşar'ın da "Kasten yaralama" suçundan 1 yıla kadar hapsi talep edilmişti.

Oyuncu Midyat, soruşturma ve kovuşturma aşamalarında suçlamayı kabul etmezken, müşteki sanık Yaşar, Midyat'ın kendisine "Sen benim düşmanımsın bundan sonra. Yapabileceğim bütün kötülükleri yapacağım. Seninle aynı sektördeyiz iş bulamayacaksın" ve "Bak ben seni evden döve döve nasıl çıkarıyorum" diyerek darp edildiğini ve tehdit edildiğini öne sürmüştü.

<p class='MsoNormal'>Koronavirüs  dünyada en çok turizm sektörünü zarara uğrattı. Tüm ülkeler kapıla

“Turizmi pandemi sonrasında eski günler bekliyor”

İngiltere iddiaları reddetmişti! Rusya Savunma Bakanlığı görüntüleri paylaştı

Yerli aşı ''TURKOVAC'' faz 3 çalışması kapsamında gönüllülere uygulanıyor

Hassas Güdüm Kiti-82 (HGK-82) Teslimat Töreni'nden kareler