• $7,3927
  • €8,9855
  • 443.14
  • 1551.57
24 Aralık 2020 Perşembe 17:42 | Son Güncelleme:

Seren Serengil ve Yaşar İpek hakkında hapis istemi! Özay Bakır dava açtı

Seren Serengil ve Yaşar İpek hakkında hapis istemi! Özay Bakır dava açtı

Yaşar İpek, evli olduğu dönemde Özay Bakır'ın Seren Serengil'le fotoğraf paylaşması üzerine ölüm tehdidinde bulunmuştu. Özay Bakır ikiliden şikayetçi olurken Seren Serengil ve Yaşar İpek suçu birbirine attı. Yaşar İpek ve Seren Serengil, 4 yıl hapis istemiyle yargılanacak.

Şarkıcı Özay Bakır, Yaşar İpek'in kendisini tehdit ettiği gerekçesi ile İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu. Bakır, şikayet dilekçesinde cep telefonuna küfür ve hakaret içeren mesajlar geldiğini ve gönderen kişinin Yaşar İpek olduğunu ifade etti.

SERENGİL: YAŞAR'IN ELİNDEN KİMSE SENİ ALAMAZ

Özay Bakır tarafından savcılığa sunulan şikâyet dilekçesinin devamında Yaşar İpek'in, eski sevgili Seren Serengil'le paylaştığı bir fotoğraf sonrası kendisine husumet güttüğünü, İpek'in tehditleri sonrası eski sevgilisinin de aynı şekilde kendisine sinkaflı sözler sarf ettiğini anlattı. İpek'in kendisine, "Seni felç ederim, bu sana son uyarım. Seni sinkaf ederim" şeklinde mesajlar atarken, Serengil'in de "Yaşar'ın elinden seni kimse alamaz g..t o fotoğrafları sil" diye karşılık verdiğini söyledi.

SAVCILIKTA SUÇU BİRBİRLERİNE ATTILAR

Sabah gazetesinin haberine göre; şarkıcının şikâyeti üzerinde İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Bakır'a mesaj atan cep telefonu numarası tespit edildi. Seren Serengil adına kayıtlı telefon hattının Yaşar İpek tarafından kullanıldığı, Serengil'in de diğer hat sahibi olduğu belirtildi. İfadesi alınan Yaşar İpek, hattın sahibi olduğu ancak o mesajları atmadığını anlattı. Seren Serengil ise hakaret ve tehditleri o dönemki eşi Yaşar İpek'in gönderdiğini iddia etti.

‘AĞIR HAKARET ETTİ UZLAŞMAM’

Savcılık yürütülen soruşturma kapsamında söz konusu suç maddesinin uzlaşmaya tabi olduğunu belirterek, dosyayı uzlaştırma bürosuna gönderdi. Özay Bakır, Yaşar İpek ve Seren Serengil ile ağır hakaretlerinden dolayı affetmeyerek uzlaşmayı reddetti.

2,5 YIL HAPİSLERİ İSTENİYOR

Yürütülen soruşturma sonunda savcılık tarafından Yaşar İpek ve eski eşi Seren Serengil hakkında iddianame düzenlendi. İddianamede; söz konusu sözlerin ağır eleştiri olarak nitelendirilemeyeceği, sözlerin hakaret kapsamında kaldığı anlatıldı. Serengil'in her ne kadar mesajların İpek tarafından atıldığını belirtse de hat sahibi olarak suçtan kurtulmaya yönelik ifade verdiği anlatıldı. 4'er yıla kadar hapsi istenen eski çift, ilerleyen günlerde İstanbul Asliye Ceza Mahkemesinde hâkim karşısına çıkacak.

<p>Merkez Bankası Para Politikası Kurulu faiz kararını açıkladı. Yüzde 17 olan politika faizi artmad

Yılın ilk faiz kararı

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Yol kenarında biriken kardan araba yaptı

Vitrin mankeninin içinde ne var? Fenomenler herkesi şaşırtmaya devam ediyor