• $9,6153
  • €11,2367
  • 553.564
  • 1479.93
14 Ekim 2021 Perşembe 09:53 | Son Güncelleme:

Selim İleri kimdir, kaç yaşındadır? Selim İleri aslen nereli, sağlık durumu nasıl?

Selim İleri kimdir, kaç yaşındadır" Selim İleri aslen nereli, sağlık durumu nasıl"

Türk edebiyatının usta isimleri arasında yer alan Selim İleri (72) beyin embolisi kaynaklı rahatsızlık geçirdi. Bu üzücü haberin ardından Selim İleri kimdir, kaç yaşındadır? Selim İleri aslen nereli, sağlık durumu nasıl? gibi soruların yanıtları araştırılmaya başlandı. Selim İleri 30 Nisan 1949'da İstanbul'da doğdu. 1968'de Atatürk Lisesi'ni bitirdi. Bir süre İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ne devam etti. Öğrenimini yarıda bırakarak kendini tümüyle yazmaya verdi.

Türk edebiyatının usta isimlerinden Selim İleri, beyin embolisi kaynaklı rahatsızlık geçirdi. Yüksek tansiyona bağlı olarak beyninde damar tıkanıklığı oluşan Selim İleri, öğle saatlerinde Samatya'daki İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne getirildi. Bu haberin ardından Selim İleri kimdir, kaç yaşındadır? Selim İleri aslen nereli, sağlık durumu nasıl? gibi soruların yanıtları yoğun bir şekilde araştırılmaya başlandı. İşte usta yazar Selim İleri hakkında tüm merak edilenler...

SELİM İLERİ KİMDİR, KAÇ YAŞINDADIR?

30 Nisan 1949'da İstanbul'da doğdu. 1968'de Atatürk Lisesi'ni bitirdi. Bir süre İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ne devam etti. Öğrenimini yarıda bırakarak kendini tümüyle yazmaya verdi.

İlk yazısı 1967'de Yeni Ufuklar dergisinde yayınlandı. Papirüs, Yeni Edebiyat, Yeni Dergi, Türk Dili, Türkiye Defteri, Milliyet Sanat, Gösteri gibi dergilerde yayınlanan yazılarıyla ünlendi.

1979'da Dünya gazetesinin sanat sayfasını yönetti.

1968'de yayınlanan ilk öykü kitabı "Cumartesi Yalnızlığı"nda sınırlı ilişkiler içinde sıkışan insaların yaşamlarını anlattı. "Pastırma Yazı" ve "Bir Denizin Eteklerinde" öykü kitaplarında uyarlı gençlerin tutkularını, sıkıntılı ilişkilerini, orta tabakadan insanların acılarını, yalnızlıklarını, kurtuluş arayışlarını anlattı.

1973'ten sonra romana yöneldi. "Her Gece Bodrum" romanıyla büyük başarı kazandı. İç konuşma tekniğini kullandığı bu romanda, toplumsal kargaşa içinde bunalıma düşen aydınların arayışlarını ve çıkmazlarını ele aldı.

Roman ve öykülerinin yanısıra senaryolar, denemeler ve edebiyatla ilgili incelemeler de yazdı.

SELİM İLERİ SAĞLIK DURUMU NASIL?

Yüksek tansiyona bağlı olarak beyninde damar tıkanıklığı oluşan Selim İleri, öğle saatlerinde Samatya'daki İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne getirildi. İleri'nin hastanede tedavisinin devam ettiği öğrenildi.

  • Selim İleri kimdir
  • Selim İleri kaç yaşında
  • Selim İleri aslen nereli
  • Selim İleri yaşı
  • Selim İleri kitapları
  • Selim İleri eserleri
<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Yeni varyant hızla yayılıyor... Kovid geçirip, tat ve koku kaybı

Beynimizin parmak izi, hastalıkları veya kişileri tanımak için kullanılabilir mi?

Sosyal medyayı sallayan en ilginç ilizyonlar

Karabük'te bilim insanları otonom kontrollü kalp masajı cihazı geliştirdi

Dünyanın yeraltı kaynakları zengini ülkesi hangisi? Türkiye kaçıncı sırada?