• $7,9437
  • €9,3976
  • 486.315
  • 1198.32
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
27 Ağustos 2020 Perşembe 21:03 | Son Güncelleme:

Bertan Asllani kimdir, ne iş yapıyor? Selena'nın Kıvılcım'ı Hazal Şenel ve Bertan Asllani evleniyor!

Bertan Asllani kimdir, ne iş yapıyor" Selena'nın Kıvılcım'ı Hazal Şenel ve Bertan Asllani evleniyor!

Selena dizisinde Kıvılcım karakteri ile tanıdığımız Hazal Şenel Bertan Asllani ile dünya evine giriyor. Bertan Asllani ve Hazal Şenel, Pis Yedili dizisinde sevgili rolünde yer almıştı. Hazal Şenel, müjdeli haberi sosyal medya hesabından verdi.

Bir zamanların en çok izlenen yapımları arasında yer alan Selena dizisindeki Kıvılcım evlenme kararı aldı. Müzisyen ve besteci olan Bertan Asllani ile dünya evine girecek olan Hazal Şenel, güzel haberi sosyal medya hesabında yayınladı. Bertan Asllani bir dönem Pis Yedili dizisinde Hazal Şenel ile sevgili rolünü oynamıştı.

BERTAN ASLLANİ KİMDİR?

Müzisyen, besteci, şarkıcı, oyuncu. 3 Temmuz 1990, Üsküp / Makedonya doğumlu. Babası Üsküp’teki Eski Türk Çarşısı’nda Saatçi Selim olarak bilinen bir esnaftı. Küçük yaşlardan itibaren müzik ve sporla yakından ilgilendi. 13 yaşında kendi stüdyosunu kurup beste yapmaya başladı.

İlk albümü 2003 yılında, 13 yaşındayken piyasaya çıktı. Makedonya’da yaşadığı halde albümü Arnavutçaydı. Ailede Arnavut vardı ama bu dile dair tek kelime bile bilmiyordu. Konuşmayı bilmediğin bir dilde şarkı söylemiş oldu.

Makedonya ve Arnavutluk’ta iki albüm ve çok sayıda video klip sonrası yeterli üne kavuştu ama asıl patlama Türkiye’ye geldikten sonra oldu. İlk olarak Türkçe parçalarımdan Damla Damla’ya klip çekip yayınladı, çok beğenildi. Bu arada casting ajansı sahibi Tümay Özokur klibinii izleyince onunla çalışmaya başladım.

Damla Damla’nın beğenilmesinin ardından Türk müzik piyasasında adım duyulmaya başladı. Ünlü sanatçılara beste verdi. Mesela Murat Dalkılıç’ın çok tutulan Bir Hayli şarkısı, onun bestesi. Demet Akalın’ın Pırlanta albümündeki Gidenlerin Kalanları ve Gülben Ergen’in son albümündeki Bugünün Sevdalısı’nın besteleri de ona ait.

Müzik çalışmalarının ardından, işin içine bir de oyunculuk girdi. Onu Türk izleyicisiyle tanıştıran, Pis Yedili dizisiyle Gani Müjde oldu. Müjde, Damla Damla klibini seyrettikten sonra ona ulaştı ve diziye dahil oldu. 2016’da rol aldığı Göç Zamanı dizisinde Talat Bulut’un oğlunu canlandırdı. Bu dizide Talat Bulut, Vahide Perçin gibi usta sanatçılarla birlikte rol aldı. 2019’da Kimse Bilmez dizisinde oynadı. Bertan Asllani, yeni yapımlarda yer almayı sürdürmektedir.

ROL ALDIĞI DİZİLER

Kimse Bilmez (2019)

Göç Zamanı (Demir, 2016)

Pis Yedili (Bertan, 2013)

Göç Zamanı

<p>Editör:</p><p><a href='#0' >ayse.tunali@turkmedya.com.tr</a></p><p>Markar Esayan son yo

22 Ekim 2020 Güncel Haberler

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Gripten ve Kovid-19'dan koruyan besinler

Çorum'da baraj gölünde kadın cesedi bulundu