• $7,9701
  • €9,4633
  • 487.203
  • 1190.63
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
25 Mayıs 2020 Pazartesi 09:34 | Son Güncelleme:

Seda Sayan nereli, asıl ismi ne? Seda Sayan kaç yaşında?

Seda Sayan nereli, asıl ismi ne" Seda Sayan kaç yaşında"

Seda Sayan kaç yaşında? sorusunun yanıtı vatandaşlar tarafından araştırılıyor. TV ekranlarında uzun yıllar boyunca yaptığı gündüz kuşağı programlarla izleyicinin beğenisi kazanan ünlü sanatçı, şu sıralar ablasının Muğla'daki evinde kalıyor. Müge ve Gülşen'le 2. Sayfa programına konuk olan Seda Sayan nereli, asıl ismi ne? sorularının yanıtı sizlerle…

Seda Sayan'ın kaç yaşında olduğu merak edilen konular arasında yer alıyor. Sevilen sanatçı, Kanal D ekranlarında yayınlanan Müge ve Gülşen'le 2. Sayfa programına evinden canlı olarak konuk oldu. Televizyon ekranlarında uzun senelerdir yaptığı programlar ile gündemden düşmeyen Seda Sayan şu sıralar ablasının Muğla'daki evinde kalıyor. Seda Sayan nereli, asıl ismi ne? gibi soruların yanıtı ise araştırılmaya başladı. Seda Sayan ile ilgili detaylı bilgilere haberimizin içerisinden ulaşabilirsiniz.

SEDA SAYAN KAÇ YAŞINDA?

Seda Sayan, 30 Aralık 1962 tarihinde İstanbul’da doğdu; asıl ismi Aysel Gürsaçer’dir. Şarkıcılık ve oyunculuk kariyerinin ardından televizyon sunuculuğuyla öne çıktı ve başta Sabahların Sultanı Seda Sayan olmak üzere çeşitli programların sunuculuğunu üstlendi.

Şarkıcılığa düğün salonlarında başladı. Sonra uvertür olarak küçük gazinolara geçti. Sevgilisi organizatör Turgut Akyüz'ün Stardust kulübünde assolist oldu. Uzun süre "b" sınıfı gazinolardan Gülizar'da assolistlik yaptı. Dönemin büyük assolistlerin çok yüksek ücret taleplerine kızan Fahrettin Aslan tarafından, Harika Avcı'yla birlikte bir süre ders aldırılıp dönemin en büyük gazinosu Maksim Gazinosu'na assolist olarak çıktı. Böylece ilk kez ciddi müzik eğitiminden gelmeyen assolistler dönemi başladı. Fahrettin Aslan'a Seda Sayan'ı tavsiye eden film yapımcısı ise Türker İnanoğlu'ydu.

DOĞUM TARİHİNİ DEĞİŞTİRDİ

Ağustos 1978 yılında sahne alabilmek için mahkeme kararıyla yaşını büyüterek doğum tarihini 4 Ocak 1959 olarak değiştirdi. Mayıs 1987'de ilk eşi Rıdvan Kılıç'la evlenen Seda Sayan, Aralık 1987'de boşandı. 1990 yılında evlendiği ikinci eşi Sinan Engin'den 1995 yılında boşandı. Bu evlilikten Oğulcan adında bir oğlu dünyaya geldi. Mahsun Kırmızıgül ile üç yıl süren bir birliktelik geçirdi. Üçüncü eşi Soner Yapcacık'la 25 Ağustos 1998'de evlendi ve Ocak 1999'da boşandı. Dördüncü eşi Tuncak Kıratlı ile Nisan 2000'de evlendi ve Ocak 2001'de boşandı. Futbolcu Hakan Şükür'ün kardeşi Gökhan Şükür ile 2004 yılında evlendi ve bir yıl sonra boşandı. Türkücü Nihat Doğan ile nişanlanıp evliliğin eşiğinden dönen Seda Sayan, Türk halk müziği sanatçısı Onur Şan'la 1 Şubat 2008 tarihinde Çırağan Sarayı'nda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından kıyılan nikâhla evlendi. Seda Sayan ve Onur Şan Şubat 2010 tarihinde boşanmışlardır. Aralık 2017'de mahkeme kararıyla doğum tarihi 30 Aralık 1962 olarak yeniden değiştirildi.

<p>Balıkesir'de mühendisliği bırakarak zeytincilik yapmaya başlayan Nermin Gelbal Gökduman, talepler

Mühendisliği bıraktı zeytinciliği seçti, taleplere yetişemiyor

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

İstanbul'daki sis havadan görüntülendi

Sağlık Bakanı Koca, Dilmener Acil Durum Hastanesinde incelemelerde bulundu