• $8,6188
  • €10,2914
  • 493.999
  • 1416.38
28 Mayıs 2021 Cuma 09:16 | Son Güncelleme:

Şarkıcı Toprak aslen nereli, kaç yaşında? Şarkıcı Toprak kimdir?

Şarkıcı Toprak aslen nereli, kaç yaşında" Şarkıcı Toprak kimdir"

Bir döneme şarkıları ile damga vuran Şarkıcı Toprak, bugün Demet ve Alişan ile Sabah Sabah programının konuğu oldu. Şarkıcı Toprak kimdir? Şarkıcı Toprak aslen nereli, kaç yaşında? gibi soruların yanıtları yoğun bir şekilde araştırılmaya başlandı. Tam adıyla Toprak Işık, 1973 yılında Almanya'nın Viersen şehrinde doğdu ve 8 yaşındayken ailesiyle beraber memleketi Adana'ya kesin dönüş yaptı...

Şarkıcı Toprak bugün Star Tv'nin sevilen gündüz kuşağı programı Demet ve Alişan ile Sabah Sabah programının konuğu oldu. Şarkıcı Toprak kimdir? Şarkıcı Toprak aslen nereli, kaç yaşında? gibi soruların yanıtları tüm izleyenler tarafından merak edildi. Şarkıcı Toprak, 2001 yılında profesyonel müzik hayatına adım atarak ilk albümü 'Zalim Firari'yi müzik severlerle paylaştı. İşte hakkında tüm merak edilenler...

ŞARKICI TOPRAK KİMDİR?

Tam adıyla Toprak Işık, 04.07.1973 yılında Almanya'nın Viersen şehrinde doğdu ve 8 yaşındayken ailesiyle beraber memleketi Adana'ya kesin dönüş yaptı. 1993 yılında 9 Eylül Ünıversitesi Halkla İlişkiler bölümünü kazanarak ögrenim haytına devam etti. 1995 yılında E.Ü. Devlet Turk Müziği konservatuarı sınavlarını kazanarak müzik okumaya başladı. 2000 yılında bitirme tezini vererek müzik öğretmeni olarak başarıyla mezun oldu.

2001 yılında profesyonel müzik hayatına adım atarak ilk albümü 'Zalim Firari'yi müzik severlerle paylaştı. "Zalim Firari", "Nare" ve "Sen Gittin Ya" şarkılarına klip çekti.

2003 senesinde "Bu Delikanlıyı Unutamazsın" isimli albüm çalışmasıyla ikinci albümünü hazırlayan ve bu albümdeki Yıldız Tilbe düeti "El Ele Olsak" isimli şarkıyla büyük ses getirmiş olan Toprak, albümünün ilk klibini sözü müziği Yıldız Tilbe'ye ait olan aynı zamanda değerli sanatcı Yıldız Tilbe'nin hem düet yaptığı hem de klibinde oynadığı "El Ele Olsak" şarkısına çekti. Ve daha sonra albüme ismini verdiği ve yine bir Yıldız Tilbe şarkısı olan "Bu Delikanlıyı Unutamazsın" adlı şarkıya klip çekti.

2008 senesinde, prodüktörlüğünü Yıldız Tilbe'nin yapımcılığını Bülent Seyhan ve Fuat Seyhan'ın üstlendiği Seyhan Müzik etiketiyle çıkarmış olduğu, 4'ünün sözü ve müziği Yıldız Tilbe'ye ait olan 12 şarkılık "Yeniden" isimli albümünde yine bir Yıldız Tilbe şarkısı ve düeti olan "Hep Seninle Olabilirim" isimli çıkış şarkısı ile müzik kariyerindeki üçüncü çalışmasına imza atmış oldu. İlk klibini Yıldız Tilbe'ye ait olan ve Yıldız Tilbe'yle düet yaptığı albümün çıkış parçası olan "Hep Seninle Olabilirim"'e çekti.

Ve sene 2010 dördüncü albüm yeni bir buluşma... "Hiç Aşık Oldun Mu?" isimli son albümünde 12 şarkıdan oluşmakta olup, albümde diğer albümlerinde olduğu gibi Yıldız Tilbe bestelerinin yanı sıra birçok değerli bestecilerin şarkıları ve Diyarbakır'dan Urfa'ya Anadolu'dan Malatya'ya uzanan 5 tane de türkü bulunmakta.

Önümüzdeki haftalarda müzik marketlerdeki yerini alacak olan albümün ilk klibi Kemal Başbuğ yönetmenliğinde "Çal Çal Oyna" isimli şarkıya Brezilya'dan getirilen kalabalık bir cast eşliğinde çekildi.

  • Şarkıcı Toprak kimdir
  • Şarkıcı Toprak kaç yaşında
  • Şarkıcı Toprak aslen nereli
  • Şarkıcı Toprak yaşı
  • Şarkıcı Toprak şarkıları
  • Şarkıcı Toprak evli mi
<p>Başkan Recep Tayyip Erdoğan, üçüncü fazının ilk uygulaması gerçekleştirilen yerli Kovid-19 aşısıy

Başkan Erdoğan yerli aşının adını açıkladı

Karpuzdaki büyük tehlike! Böyleyse sakın yemeyin

Türkiye üretim üssü oluyor! İşte Türkiye'de akıllı telefon üreten firmalar

Yumurtanın hiç bilmediğiniz kullanım alanı