• $13,803
  • €15,6117
  • 790.336
  • 1927.39
6 Mart 2021 Cumartesi 20:57 | Son Güncelleme:

İbo Show'a konuk olan Şarkıcı Gülay kimdir, kaç yaşında? Gülay Sezer ne kanseriydi, aslen nereli?

İbo Show'a konuk olan Şarkıcı Gülay kimdir, kaç yaşında" Gülay Sezer ne kanseriydi, aslen nereli"

Cesaretin Var mı Aşka şarkısıyla 90'lı yıllara damga vuran Şarkıcı Gülay bugün İbo Show'a konuk oluyor. Şarkıcı Gülay kimdir, kaç yaşındadır? Gülay Sezer ne kanseriydi, aslen nereli? gibi soruların yanıtları tüm program takipçileri tarafından araştırılmaya başlandı. Müzik hayatına babası ünlü müzisyen ve besteci Eyüp Ercan Sezer'in bağlama çaldığı türkülere eşlik ederek başlayan Gülay'ın hayatına dair merak edilenleri sizler için derledik..

Uzun süre kanser tedavisi gören Gülay Sezer bugün dillerden düşmeyen şarkılarıyla İbo Show'a konuk oluyor. Şarkıcı Gülay kimdir, kaç yaşındadır? Gülay Sezer ne kanseriydi, aslen nereli? gibi soruların yanıtları tüm izleyenler tarafından araştırılmaya başlandı. 'Cesaretin Var mı Aşka?' şarkısıyla 90'lı yıllara damga vuran Şarkıcı Gülay, 24 Mayıs 1970 tarihinde İstanbul'da dünyaya geldi. İşte hakkında tüm merak edilenler..

ŞARKICI GÜLAY KİMDİR, KAÇ YAŞINDADIR?

'Cesaretin Var mı Aşka?' şarkısıyla 90'lı yıllara damga vuran Şarkıcı Gülay, 24 Mayıs 1970 tarihinde İstanbul'da dünyaya geldi. Müzik hayatına, babası olan ünlü müzisyen ve besteci Eyüp Ercan Sezer'in bağlama ile çaldığı türkülere eşlik ederek 5 yaşında başladı ve babası tarafından eğitildi. Gülay, aynı zamanda uzun yıllar diş teknisyenliği yaptı fakat müziğe olan tutkusundan dolayı teknisyenliği 2000 yılında tamamen bırakıp, 2001 yılında Kuzey Kıbrıs'ta Doğu Akdeniz Üniversitesi Müzik Bölümü'nde kompozisyon eğitimi almaya başladı. 2007 yılında okuduğu bölümden, birincilikle mezun oldu.

Gülay'ın, Gülay Sezer adıyla 1988'de çıkardığı arabesk albümü "Her Akşam"ı, 1995 yılında BMG Müzik'ten çıkan "Cesaretin Var mı?" ve 1997'de yine BMG'den çıkan Bir Sevi Masalı adlı pop albümleri izledi. Daha sonra BMG Müzik'ten ayrılan Gülay, albüm çalışmalarına ara vererek 1999 yılında BRT Televizyonu için "Damlalar" isimli halk müziği programını hazırlayıp sundu. 2001 yılında Kalan Müzik'ten Damlalar, 2003 yılında Damlalar 2 adlı halk müziği albümlerini ve 2005 yılının başında da Adı Yok isimli pop albümünü çıkardı. 2006 yılında Seyhan Müzik imzasıyla Dalgalar isimli halk müziği albümünü, 2011 yılında ise yine bir pop albümü olan Aşkhane'yi çıkardı. Bunun dışında İstanbul Kanatlarımın Altında adlı filmin "Aşk" adlı şarkısının sözlerini yazdı ve seslendirdi. Ayrıca Yaşama Hakkı adlı filmin aynı adı taşıyan şarkısının sözlerini yazdı ve seslendirdi. Hamam isimli film için "İstanbul Uyurken" adlı besteyi ve tüm bunların yanında birçok televizyon dizisinin jeneriklerini seslendirdi.

Gülay, Konya Selçuk Üniversitesi'nden 3 yıl boyunca müzik dalında "Yılın İletişimcileri" ödülünü, 1996 yılında "İFA Müzik Ödülü"nü, 2000 yılında Motif Halk Bilim Ödülleri'nden "Müziğe Teşvik" ödülünü, yine 2000 yılında Türkiye Yazarlar Birliği'nden "Yılın Programcısı" ödülünü, 2001 yılında Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği'nden "En İyi Halk Müziği Programı" ödülünü, 2007'de "34. Altın Kelebek En İyi Türk Kadın Solisti Ödülü"nü aldı. 15 Şubat 2015 tarihinde, müzisyen Serkan Boran ile evlenen Gülay'ın 1992 doğumlu Nilban adında bir kızı vardır.

Şarkıcı Gülay, yıllar önce ayrılmak zorunda kaldığı sevgilisinin geri dönmesini engellemek için cezaevindeki bir hayranıyla evlendiğini açıklamıştı.

GÜLAY SEZER NE KANSERİYDİ?

Birer sene aralıklarla böbrek ve rahim kanserine yakalanan Gülay Sezer, uzun süren tedavilerle sağlığına tekrar kavuştu.

Serpil Sarı kimdir, kaç yaşındadır? İbo Show konuğu Serpil Sarı aslen nerelidir?

İsmail Altunsaray kimdir, kaç yaşında? İsmail Altunsaray aslen nerelidir?

Niran Ünsal kimdir, gerçek ismi ne? Niran Ünsal kaç kez evlendi, aslen nereli?

Yavuz Bingöl kimdir, kaç yaşındadır? Yavuz Bingöl evli mi, aslen nereli?

Dünyada sayılı ülkeler arasındayız... 'Yeni süper malzeme' Borofen Türkiye'de üretiliyor
Dünyada sayılı ülkeler arasındayız... 'Yeni süper malzeme' Borofen Türkiye'de üretiliyor

Dünyada sayılı ülkeler arasındayız... "Yeni süper malzeme" Borofen Türkiye'de üretiliyor

Avokado çekirdeğinden üretti... Ortaokul öğrencisinin projesi birinci oldu
Avokado çekirdeğinden üretti... Ortaokul öğrencisinin projesi birinci oldu

Avokado çekirdeğinden üretti... Ortaokul öğrencisinin projesi birinci oldu

Avrupa'da benzeri yok... Hedef 2021 sonu!
Avrupa'da benzeri yok... Hedef 2021 sonu!

Avrupa'da benzeri yok... Hedef 2021 sonu!

<p class='MsoNormal'>Peki, bu karar neden önemliydi? Akşam Gazetesi Yazarı  Oğuzhan Bilgin tüm merak

Artık her yerde 'Türkiye'

İsrail hapishanesinden kaçan Filistinli tutuklular mahkemede darbedildi

Bir çiftçi tarafından bulundu! İçinden servet çıktı

Kedilerin en çılgın halleri