• $7,2991
  • €8,7973
  • 403.956
  • 1527.45
22 Ocak 2021 Cuma 21:22 | Son Güncelleme:

Survivor Sabriye aslen nereli? Survivor 2021 yarışmacısı Sabriye Şengül kimdir, kaç yaşında?

Survivor Sabriye aslen nereli" Survivor 2021 yarışmacısı Sabriye Şengül kimdir, kaç yaşında"

Sabriye Şengül bugün Demet ve Alişan ile Sabah Sabah programına konuk oldu. Sabriye Şengül kimdir, kaç yaşında? Survivor Sabriye aslen nerelidir? gibi soruların yanıtları araştırılmaya başlandı. Sabriye Şengül, 1988 yılında Trabzon Vakfıkebir'de dünyaya geldi. 2006 senesinde boksa ilgi duymaya başlayan Sabriye Şengül'ün üç Türkiye şampiyonluğu bulunuyor, ayrıca Dünya şampiyonlukları var. İşte hakkında tüm merak edilenler...

Survivor Sabriye olarak tanıdığımız Boks ve Kickboks'ta 3 Türkiye Şampiyonluğu olan Sabriye Şengül bugün Demet ve Alişan ile Sabah Sabah programına konuk oldu. Sabriye Şengül kimdir, kaç yaşında? Survivor Sabriye aslen nerelidir? gibi soruların yanıtları merak konusu oldu. Sabriye Şengül, 1988 yılında Trabzon Vakfıkebir'de dünyaya geldi. İşte tüm merak edilenler...  

SABRİYE ŞENGÜL KİMDİR, KAÇ YAŞINDA?

Sabriye Şengül, 1988 yılında Trabzon Vakfıkebir’de dünyaya geldi. 2006 senesinde boksa ilgi duymaya başlayan Sabriye Şengül'ün hayatı bu tarihten sonra değişti. Spor hayatına hentboll oynayarak başlayan Sabriye Şengül, tavsiye sonrasında kickboks'a yöneldi. Hayatında sporun önemli bir yer tuttuğunu belirten Sabriye Şengül'ün en öne çıkan özelliği ise hırslı bir kimliğe sahip olması. Verdiği röportajlarda her fırsatta sporun hayatındaki önemini anlatan Sabriye Şengül, spor hayatını şu sözlerle anlatıyor: “Önceleri hentbol oynuyordum. Hırslı, mücadeleci ve pes etmeyen bir yapım var. Antrenmanlarda ve maçlarda bu yapımdan dolayı sertleştiğim oldu. Hocalarım, ‘Sabriye hentbolcular bize lazım. Sen boks ile uğraş’ deyince neden olmasın dedim. Boksta ve Kickboskta 3 Türkiye şampiyonluğum var. Uluslararası boks şampiyonluğum ve K1 Dünya Karması şampiyonluğum bulunuyor.”

Sabriye Şengül’ün üç Türkiye şampiyonluğu var. 2016'da İstanbul'da WKU Dünya Şampiyonluğu için kemer maçına çıkan Sabriye Şengül, Belçikalı Rakibi Vanessa De Waelle’yi puanla yenerek dünya şampiyonu oldu.

Survivor'ın 2017 ve 2019 sezonlarında yarıştı.

Sabriye, Kasım ayında Avusturya Viyana'da yapılan Vendetta profesyonel Dünya Kick Boxing şampiyonluk ISKA kemer maçında Avusturyalı rakibi Christin Fedller'i yenerek 2. kez Dünya şampiyonu oldu.

<p>İngiltere ile başlayalım. nam-ı diğer Güneş Batmayan ülke...  İngilterede yaşanan küçülme ülke ta

Ne ABD ne İngiltere ne de Almanya.... Türkiye büyüme liginde ilk sıralarda

Niğde'de kaçak kazı yapan 4 kişi suçüstü yakalandı

Akkuyu Santrali'nde ikinci ünitenin konsol kirişinin kurulumu tamamlandı

Adıyaman'da ''Gastropod'' nesline ait hayvan fosili bulundu