• $ 7,2138
  • € 8,5077
  • 445.231
  • 1110.05
Haber Hattı
Haber hattı
0530 708 54 54
Bip""/
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat
12 Temmuz 2020 Pazar 09:36 | Son Güncelleme:

Rubato'nun solisti Özer Arkun kimdir, kaç yaşında? Hakkındaki şiddet iddialarında son durum ne oldu?

Özer Arkun Rubato grubunun kurucusu ve aynı zamanda solistidir. Arkun'un evlilik hazırlığında olduğu öğrenilen eski sevgilisi ise kendisini darp ettiği gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Aynı zamanda Özer Arkun'un yerdeki kanları temizlediği görüntüleri de savcılığa delil olarak sundu. Ozan Güven'den sonra Özer Arkun'dan da şiddet haberlerinin gelmesi özellikle sosyal medyada tepkilerin odağında yer alıyor.

Özer Arkun Rubato grubunun kurucusu ve aynı zamanda solistidir. Eski sevgilisi, Özer Arkun'un kendisini darp ettiği iddiasıyla savcılığa suç duyurusunda bulundu. Aynı zamanda Arkun'un yerdeki kanları temizlediği görüntüleri de savcılığa delil olarak sundu. Ozan Güven'den sonra Özer Arkun'dan da şiddet haberlerinin gelmesi tepkilere yol açmaya devam ediyor.

ÖZER ARKUN KİMDİR?

Özer Arkun 1973 yılında İstanbul Üsküdar'da dünyaya geldi. Henüz 8 yaşında iken keman çalmaya başladı. 11 yaşına geldiğinde konservatuvarda viyolonsel ile tanıştı, ilerleyen yıllarda ise saz konusunda ustalaştı. İTÜ Devlet Konservatuvarı Çalgı Eğitim Bölümü mezunu olan Özer Arkun, 2010 yılında ilk solo albümü Cello & Me ile başlayan albüm serüvenini Rubato isimli grubu ile devam ettirmektedir.

Solo vokal ve çelloda Özer Arkun; ud, cümbüş, gitar ve solo vokalde Fatih Ahıskalı; klarnet ve soprano saksafonda Göksun Çavdar ve bas gitarda Eralp Görgün’ün yer aldığı Rubato grubu, birlikte yıllarca Sezen Aksu’yla çalıştı.

ÖZER ARKUN ŞİDDET İDDİALIYLA GÜNDEMDE

Rubato grubunun solisti Özer Arkun’un 2019 Temmuz ayından beri beraber olduğu ve evlilik hazırlığı yaptığı B. Y.’yi darp ettiği iddia edildi. Genç kadın, savcılığa verdiği şikayet dilekçesinde yaşadığı dehşeti anlattı. B.Y.’nin avukatı Fatih Uzun aracılığı ile İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na verdiği suç duyurusu dilekçesinde şu ifadelere yer verdi:

Şikayetçi olduğum Özer Arkun’la 2020 mart ayında evlilik kararı alıp beraber yaşamaya başladık. 4 Mayıs 2020 tarihinde Özer’in Üsküdar’da bulunan ikametinde iken evlilik meselesi yüzünden aramızda tartışma çıktı. Çok şiddetli dayak yedim. Hayatımda böyle kan görmedim. Saçımdan kan geliyordu. Yüzümde, başımda travma vardı. Gözlerimde morluk vardı. Dudaklarım patladı. Kolumda morluklar vardı. Kolum incindi. Ağrılarım çok fazlaydı. Hala psikolojik olarak burnumdan kan geliyor. Gözümdeki morluklardan dolayı 17 tane gözaltı kremi aldım.

"DARP RAPORUNU KORKTUĞUMDAN ALMADIM"

Darp raporunu korktuğu için alamadığını belirten genç kadın, “Ağrılarım çok fazlaydı. Hastanede kendi videomu çektim, olur da ölürsem aileme hatıra kalsın diye. Pandemiden dolayı olaydan sonra 10 gün daha aynı evde kalmak zorunda kaldım. Yaşadıklarımı psikolojik olarak üzerimden atamadım” dedi.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Hürriyet'te yer alan habere göre; B. Y.’nin şikayeti üzerine Arkun hakkında “tehdit” suçundan soruşturma başlatıldı. B. Y., avukatı Uzun aracılığı ile aile mahkemesine de başvurdu. Başvuruyu değerlendiren aile mahkemesi, şarkıcının 4 ay süre ile B. Y.’ye yönelik şiddet tehdidi, hakaret, aşağılama veya küçük düşürme içeren söz ve davranışlarda bulunmamasına, mağdurun bulunduğu konuta ve iş yerine yaklaşmamasına, iletişim araçları ile veya sair sürette rahatsız etmemesine karar verdi. Aykırı hareket etmesi halinde 3 günden 10 güne kadar zorlama hapsine tabi tutulacağı, aykırılığım tekrarı halinde 15 günden 30 güne kadar zorlama hapsine tabi tutulacağını hatırlattı.

ÖZER ARKUN'DAN AÇIKLAMA GELDİ

Bu haberin ardından Özer Arkun, avukatı aracılığıyla bir açıklama yaptı:

Sanatçımız Özer ARKUN hakkında eski kız arkadaşı B. Y. tarafından yapılan asılsız suçlamaları basın vasıtasıyla öğrenmiş bulunmaktayız. Konuya dair şaşkınlığımız sonsuzdur, ancak B.Y. tarafından verilen ifade gerçeği yansıtmamaktadır. Söz konusu iddiaların tümü asılsız, kurgu ve gerçek dışıdır. Evliliğe doğru giden bir ilişkinin son dönemlerinde ikili fikren ve ruhen anlaşamamaları nedeniyle ayrılık kararı almıştır. Yeniden birlikte olmaları konusunda B.Y. tarafından uzun süredir baskı gören Özer ARKUN’a yine B.Y. barışma gerçekleşmezse söz konusu şiddet suçlamasıyla kendisine iftira atacağını, halk nezdinde rezil edeceğini açıkça belirtmiştir.

B.Y. ' in evin içinde geçirdiği kaza sonucu yaralanmasına rağmen bu kazayı ilişkisi bittikten ve üstünden aylar geçtikten sonra adeta şiddete uğramış, eski sevgilisi tarafından darp edilmiş gibi lanse etmesi, söz konusu kaza sonrası evde, özel alanda çektiği videoları yayınlamak için bekletmesi art niyetlidir.

Toplumumuzda özellikle bu dönemde “kadına karşı şiddet” haberleri bu kadar gündemdeyken bu konunun bu şekilde lanse edilmesinde de ne yazık ki fırsat arayışı söz konusudur.

Sanatçımız Özer ARKUN konu ile ilgili son derece üzgün ve şaşkındır. Otuz yıllık müzik kariyeri ile tanınan usta bir müzisyen olan ARKUN’un yargısız infaza maruz kalmaması için gerekli tüm belgeler yargıya sunulacaktır. Bundan sonraki süreci hukuki yollarla takip ederek gerekli bilgilendirmeler kamuoyuna yapılacaktır. Konunun hassasiyeti nedeniyle süreci ve yargının vereceği kararı hep birlikte izleyeceğiz.

Dikkat ve özeninizi önemle rica ederiz.

Av. Faruk Çelik

Cezayı yiyince gazetecilere çıkıştı

Cezayı yiyince gazetecilere çıkıştı

Iğdır'da altın böceklerinin beslenme anını AA kameras

Iğdır'da altın böceklerinin beslenme anını AA kamerası görüntüledi

Tarlasını hibe ile kurdu: Hasat zamanını bekliyor

Tarlasını hibe ile kurdu: Hasat zamanını bekliyor

Yağdonduran Tüneli'nde sona doğru

Yağdonduran Tüneli'nde sona doğru