• $8,4705
  • €10,2921
  • 501.151
  • 1441.33
21 Nisan 2021 Çarşamba 11:13 | Son Güncelleme:

Rober Hatemo ilk kez anlattı: Ölümden döndüm

Rober Hatemo ilk kez anlattı: Ölümden döndüm

Uzun zamandır ekranlarda olmayan Rober Hatemo, geçtiğimiz gün Armağan Çağlayan'ın YouTube kanalında ekrana getirilen 'Dur Bi Dinle' adlı programına konuk olurken çarpıcı açıklamalarda bulundu. 2010 yılında sağlık sorunları yaşadığını anlatan Rober Hatemo, midesindeki yaralar nedeniyle ölümden döndüğünü ilk kez açıkladı.

Türk Pop müziğinin ünlü isimlerinden olan ve bir döneme damgasını vuran şarkıların altına imza atan Rober Hatemo, Armağan Çağlayan'ın 'Dur Bi Dinle' programına konuk olarak hakkında merak edilenleri detaylarıyla anlattı. Yaşadığı zor günlerden de bahseden Hatemo, ölümden döndüğünü ilk kez açıkladı.

Rober Hatemo'nun Dur Bi Dinle programından satır başları...

'ÇOK GENÇTİM ÇOK PİŞMANIM'

Dedemin çok özel bir yeri var hayatımda... Dedemle arkadaştık, çocukken de beni gezdirirdi büyüdüğümde de gezdirdi. Başka türlü bir baba modeli oldu bana müzikle ilgili çok doldurdu beni. Ölmesine yakın hastalandığı dönemde ben çok büyük bir aşk yaşıyordum, çok gençtim çok pişmanım...

'GENÇLİK DE BAŞKA BİR ATEŞ'

Gençlik de başka bir ateş, insan her zaman doğruları yapamayabiliyor. 'Daha çok vakit ayırmalıydım' diye düşünüyorum şimdi ama yapamadım o zaman... Tabii ki dedeme sonsuz vakit ayırdım, güzel şeyler yaptık beraber ama ölümünde istediğim kadar yanında olamadım.

'NE İŞ GELİRSE ONA GİDİYORDUK'

Dedemle Taksim-Beyoğlu'nda üç katlı Rum evlerinde büyüdüm. En alt katta mutfak vardı orada dedemin müzik aletleri vardı. Ne iş gelirse ona gidiyorduk, televizyonlarda da çıktı o dönem... Orkestra şefliği yaptı. Dedem çok beğenirdi benim şarkı söylememi 'benim diyen solist senin gibi mikrofon tutamaz' derdi. Kendisi enteresan bir adamdı üç dil biliyordu. Çalmadığı enstrüman yoktu.

'DEDEMLE KAÇIP GİTTİM ŞARKI SÖYLEMEYE'

Bir gün ben de dedemle Aksaray'da bir otele gittim şarkı söyledim. Oranın yetkilisi aradı 'müşteriler seni istiyor, çok beğendiler' dedi. Babam da istemiyor, onun mesleğini yapmamı istiyordu. Kuyumcuydu kendisi, onu da yaptım tabii... Ama ben babamı dinlemedim dedemle kaçıp gittim şarkı söylemeye. Müzikle, sosyal hayatla alakalı bir şeyler öğreten kişi dedem oldu.

'ASKERDEN SONRA KENDİME SÖZ VERDİM'

Askerden sonra kendime söz verdim bir yıl içinde müzisyen olamazsam bırakıp baba mesleği kuyumculuğa dönecektim. Hatta içinde kendime çok ağır hitamlarım da vardı 'olmazsa ölmek istiyorum' gibi şeyler düşünmüştüm... Derdim ünlü olmak değildi. Tek derdim şarkı söylemekti. Ünlü olduğumda da şaşırmadım olması gereken oldu. Bir yılın sonunda benim 'Esmer' adlı albümüm çıktı. Askerden geldikten sonra babam 'büyüdün artık işlerine bak' dedi. 'Büyüdün' dedi ama ben daha 21 yaşında bir adamdım. Çok dominant bir adamdı sıkıntı verirdi. Zor ve yoran bir adamdı...

'ÖLÜMDEN DÖNDÜM'

'Senden Çok' fark projesinden sonra çok güzel yükseldim. 2010 ile 2015 arası bir düşüş dönemi, hastalıklar yaşadım. Ölümden döndüm. Herkesin hayatında oluyor böyle şeyler. 2015'ten sonra tekrar toparlamaya başladım 'Papucumun Dünyası' albümünden sonra her şey iyi gidiyordu araya korona girdi. İki sene kadar rahatsızlık yaşadım. Ülser gibi bir şeydi ama bayağı büyük yaralar vardı. Doktor 'üzüntüden uzak duracaksın' dedi. Bir süre diyetim vardı, psikolojik tedavi gördüm.

<p>Eski CHP Milletvekili Dursun Çiçek, katıldığı televizyon programında Millet İttifakı'nın seçimler

CHP'li Çiçek baklayı ağzından çıkardı: HDP'ye bakanlık verilebilir

Yer siyah, gök beyaz; şampiyon Beşiktaş!

Filistinlilerin evleri yerle bir oldu

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, emekli öğretmenlerle çevrim içi bayramlaştı