• $7,417
  • €8,9978
  • 445.952
  • 1569.35
31 Aralık 2020 Perşembe 09:41 | Son Güncelleme:

Rasim Öztekin'den acı haber... Sosyal medyadan duyurdu

Rasim Öztekin'den acı haber... Sosyal medyadan duyurdu

Birçok başarılı dizi, film ve tiyatro oyununda yer almış olan usta isim Rasim Öztekin, ağabeyi Zeki Bülent Özker'i kaybetti. Vefat haberini sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımla duyuran Rasim Öztekin, 'Sevgili abimi sonsuza uğurladık. Artık abimsizim' ifadelerini kullandı.

Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Rasim Öztekin'in ağabeyi Zeki Bülent Özker hayatını kaybetti. Büyük bir acı yaşayan usta oyuncu Rasim Öztekin, kötü haberi sosyal medya hesabından duyurdu.

Rasim Öztekin, paylaşımında 'Sevgili abimi sonsuza uğurladık. Artık abimsizim. Nurlar içinde yatsın' ifadelerini kullandı.

ZEKİ BÜLENT ÖZKER KİMDİR?

Zeki Bülent Özker, Rasim Öztekin'in ağabeyidir. 2016 yılında Galatasaray Spor Kulübü üyeliğinde 25. yılını doldurarak Galatasaray Divan Kurulu üyesi olmaya hak kazanmıştı.

RASİM ÖZTEKİN KİMDİR?

Oyuncu Pelin Öztekin'in babasıdır. İstanbul'daki Galatasaray Lisesi'nin ardından İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu'ndan mezun olan sanatçı, sahne yaşamında ilk deneyimlerini İstanbul Akademik Sanatçılar Topluluğu ve Kadıköy Halk Eğitim Merkezi ve Nöbetçi Tiyatro'da amatör çalışmalarla edindi. Ferhan Şensoy'un Orta oyuncular topluluğunda profesyonel tiyatro sanatçılığına başladı. 2016 yılında Kel Hasan Efendi'nin kavuğu, Ferhan Şensoy tarafından kendisine devredildi. 20 Eylül 2020 tarihinde ise kavuğu Şevket Çoruh'a devretmiştir.

1992-1995 yılları arasında televizyonlarda şov programları yaptı. 1994 yılında Gani Müjde ve Yılmaz Erdoğan'ın yazdığı "2071'de Türkiye" adlı müzikali sahneye koyup oynadı. Tiyatronun yanı sıra, sinema ve dizi filmlerde de rol almıştır. TRT'ye program metin yazarlığı ve bir dönem Akşam gazetesinde köşe yazarlığı yapmıştır. Youtube kanalından yayınlar yapmaktadır.

<p><span>Niğde'nin meşhur patatesi dondurmaya da lezzet katacak. 'Patatesli dondurma olur mu?' demey

Patatesli dondurma hem şaşırtıyor hem de tadanları kendine hayran bırakıyor

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Azerbaycan'da 20 Ocak Katliamı'nın kurbanları yad ediliyor

Türksat-5A'nın alt sistem testleri tamamlandı