• $8,5492
  • €10,0853
  • 495.469
  • 1351.59
21 Mayıs 2021 Cuma 23:30 | Son Güncelleme:

Prenslerden BBC'ye suçlama... Kraliyeti bölen yalanlar! Prens William: O röportaj ailemizi dağıttı

Prenslerden BBC'ye suçlama... Kraliyeti bölen yalanlar! Prens William: O röportaj ailemizi dağıttı

Prenses Diana ile 1995'te röportaj yapmak için sahte belge düzenleyen BBC, soruşturma kapsamında suçlu bulundu. Annesinin kandırıldığını belirten Prens William, “O röportaj, ailemizi dağıttı” dedi.

BBC'nin Prenses Diana'yla 1995 yılında yaptığı ve Panorama adlı programda yayınlanan röportajın nasıl alındığına dair başlatılan bağımsız soruşturmada kurum suçlu bulundu. Soruşturmaya göre, BBC muhabiri Martin Bashir, kraliyet ailesinin prensesi izletmek için bazı kişilere ödeme yaptığını gösteren sahte banka hesap özetleri hazırlatıp bunları hem Diana hem de kardeşi Charles Spencer'a göstermişti. Böylece Bashir, Diana ve kardeşinin güvenini kazanarak röportaj yapmıştı. Prenses Diana'nın oğlu Prens William, rapora ilişkin yaptığı açıklamada, Bashir'in röportajı elde etmek için yaptığı "düzenbazlığın" annesinin mülakatta söylediklerini büyük ölçüde etkilediğini belirtmişti.

'BU YÜZDEN ÖLDÜ'

"Röportaj, anne ve babamın ilişkisini daha da kötüleştirdi ve o zamandan beri sayısız insanı incitti" diyen William, annesinin son yıllarında yaşadığı 'korku, paranoya ve izolasyona' önemli ölçüde katkıda bulunduğunu bilmesinin, tarif edilemez bir üzüntü verdiğini belirtti. William, "Annem, sadece hilekar bir muhabir tarafından değil, aynı zamanda zor sorular sormak yerine gözünü başka yöne çeviren BBC yöneticileri tarafından da yüzüstü bırakıldı" dedi. Prens William'ın kardeşi Prens Harry ise, "Annemiz bu yüzden hayatını kaybetti ve hiçbir şey değişmiş değil" dedi.

CHARLES'I ALDATTIĞINI İTİRAF ETMİŞTİ

Prenses Diana, röportajında başka biriyle ilişki yaşadığını kabul etmiş ve tahtın varisi Prens Charles ile olan evliliğine ilişkin detaylar vermişti. Evliliği 1996 yılında sona eren Prenses Diana, Ağustos 1997'de Paris'te trafik kazası sonucu hayatını kaybetmişti.

'BBC'NİN UTANÇ GÜNÜ'

İngiliz gazeteleri, BBC'nin sahte belge düzenlemesini ve Prens William ile Prens Harry'nin, kurumu, annelerinin hayatını mahvetmekle suçlamasını manşetlerine taşıdı. Daily Mirror "BBC'nin yalanları annemizin hayatını mahvetti", Daily Express "William kızgın", Times gazetesi "BBC'nin annemin paranoyasını artırdı", Daily Mail ise "William: BBC'nin yalanları, annemin hayatını mahvetti" manşetiyle çıktı. Prens Harry'nin de 'zehirli kültürün annesinin ölümüne yol açtığını' söylediği belirtilen ilk sayfada, BBC için "utanç günü" olduğu kaydedildi.

<p>Kırıkkale'de S.Ö., sokak ortasında tartıştığı arkadaşları M.Ö. ile A.E.'yı tabancayla vurarak yar

Sokak ortasında dehşet saçtı

Kuzey Makedonya'nın zarafet sembolü... Osmanlı mirası Alaca Cami

2020 Tokyo Olimpiyatları görkemli törenle açıldı

Bayraktar TB3, TCG Anadolu'da birlikte görev yapacak