• $8,2364
  • €10,0327
  • 484.788
  • 1441.33
27 Nisan 2021 Salı 12:52 | Son Güncelleme:

Ortalık karıştı… Songül Öden'den Endemol Medya'ya 100 dolarlık dava!

Ortalık karıştı… Songül Öden'den Endemol Medya'ya 100 dolarlık dava!

Serçe Sarayı dizisinde rol almış olan ve yurtdışı gelirlerinden hakkı olan payı alamadığı gerekçesi ile mahkemeye başvuran ünlü oyuncu Songül Öden, Endemol Medya'ya dava açtı. 682 bin 500 dolar alacağı olduğunu ifade eden Songül Öden, 100 dolarlık dava açtı.

Birçok başarılı projede boy göstermiş olan Songül Öden, 'Serçe Sarayı'nın yurtdışı gösteriminden hakkı olan parayı alamadığı için Endemol Shine Türkiye hakkında İstanbul 4. İcra Müdürlüğü'nde icra takibi başlatmıştı. Öden'in avukatı İsmail Filiz, şunları söylemişti: 'Diziyi yurtdışına satan Endemol Medya, oradaki yayınlar için Songül Öden'e 5 bin 102 TL 12 kuruş ödeme yapacağını bildirmiştir. Ancak davalı Endemol Shine Türkiye, Songül Öden'e 5 bin 102 TL'yi ödemedi. 5 bin 102 TL'lik alacağımızın davalı şirketten tahsilini istiyoruz'

Hürriyet'in haberine göre; Dava devam ederken Songül Öden, dizinin yurtdışı satışlarının ardından kendisine ödenmesi gereken miktarın 682 bin 500 dolar olduğunu öne sürdü. Öden, yeniden mahkemeye başvurdu.

İstanbul Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi'ne açılan davaya göre, Endemol Medya şirketi, 'Serçe Sarayı' adlı dizide başrol oynaması için Songül Öden ile sözleşme imzaladı. Sözleşmeye göre Endemol Medya'nın, dizinin yurtdışı satışı nedeniyle elde ettiği brüt yüzde 5 ve KDV'yi Songül Öden'e ödemesi gerekiyordu. İddiaya göre Endemol Medya tarafından oyuncunun bağlı bulunduğu ajansa gönderilen mailde, 'Serçe Sarayı' dizisinin yurtdışına satıldığı ve Öden'e 5 bin 102 TL ödeneceği bildirilerek makbuz kesilmesi ve gönderilmesi istendi.

Öden, dava dilekçesinde 'Fazlaya ilişkin haklarımız saklı kalmak kaydıyla şimdilik 100 doların davalı şirketten tahsilini istiyoruz' ifadelerini kullandı.

<p>Başkan Recep Tayyip Erdoğan cuma namazı çıkışında gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtl

Başkan Erdoğan'dan Mısır açıklaması: Yeni bir süreç başladı

Engelli genç kızdan annesine ''gelinlikli'' sürpriz

Doğaya salınacak sülünler yumurtadan çıkmaya başladı! işte o anlar

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (08 Mayıs 2021)