• $8,155
  • €9,7089
  • 457.312
  • 1393.24
28 Mart 2021 Pazar 10:37 | Son Güncelleme:

Orhan Hakalmaz aslen nereli, evli mi? Orhan Hakalmaz kimdir, kaç yaşındadır?

Orhan Hakalmaz aslen nereli, evli mi" Orhan Hakalmaz kimdir, kaç yaşındadır"

Star Tv'nin cumartesi akşamlarının vazgeçilmezi İbo Show'un bu haftaki konukları arasında Orhan Hakalmaz da yerini aldı. Orhan Hakalmaz kimdir, kaç yaşındadır? Orhan Hakalmaz aslen nereli, evli mi? gibi soruların yanıtları tüm izleyenler tarafından araştırılmaya başlandı. Aslen Bayburtlu olan Orhan Hakalmaz, 10 Kasım 1964 tarihinde Samsun'da doğdu. 6 yaşındayken müziğe olan ilgisi babası tarafından keşfedilen Orhan Hakalmaz, bağlama ile tanıştı....

Türk Halk Müziği sanatçısı Orhan Hakalmaz, dün akşam Berat Kandili özel programı olarak hazırlanan İbo Show'a konuk oldu. Orhan Hakalmaz kimdir, kaç yaşındadır? Orhan Hakalmaz aslen nereli, evli mi? gibi soruların yanıtları tüm izleyenler tarafından merak konusu oldu. Aslen Bayburtlu olan ancak Samsun'da doğup büyüyen Orhan Hakalmaz'ın müziğe olan ilgisi henüz 6 yaşındayken babası tarafından keşfedildi. İşte hakkında tüm merak edilenler...

ORHAN HAKALMAZ KİMDİR, KAÇ YAŞINDADIR?

Aslen Bayburt'lu olup, 10 Kasım 1964'te Samsun'da doğdu. Müziğe olan ilgisi 6 yaşındayken babası tarafından keşfedildi ve bağlama ile tanıştı. 8 yaşında katıldığı Karadeniz Altınses Yarışması'nda birinci oldu. 12 yaşında İstanbul Radyosu Amatör Ses İmtihanına girerek bant yapma hakkı kazandı. Birçok kez İstanbul Radyosu'nda "Çocuk Saati" adlı programa katılıp türkü söyleyip bağlama çaldı.

1977 yılında İTÜ Türk Müziği Devlet Konservatuarı giriş imtihanlarını kazanarak öğrenimine başladı. Konservatuarda Nida Tüfekçi'nin ve pek çok değerli hocamızın öğrencisiydi. 1988 yılında 11 senelik eğitimini bitirip mezun oldu ve aynı yıl öğretim görevlisi olarak göreve başladı. 1991'de İTÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü THM Alanı'nda yüksek lisans yaptı.

Tez olarak "Ege Bölgesi Ağır Zeybeklerin İncelenmesi" adlı çalışmayı savundu. 1994'te İTÜ Türk Müziği Devlet Konservatuarı Korosu'nda şef Neriman Tüfekçi'nin yardımcılığını ve şefliğini yaptı. TRT Radyosu'nun THM konserlerinde solist, korist ve bağlama sanatçısı olarak yer aldı. 2000 yılında İTÜ'deki görevinden ayrıldı.

Sırasıyla Akra FM, Radyo 7 ve Radyo 15'te radyo programları ve Kanal 7, ATV, Samanyolu TV, TRT-1, TRT-İNT, Kral TV ve TRT Müzik'te "Türkü Gecesi" isimli 500'e yakın TV programı yaptı. 2002'de Karaman Türk Dil Bayramı'nda 'Türkçe'nin En İyi Kullanıldığı Program', 2003'te MGD'den 'Yılın Türk Halk Müziği Sanatçısı', 2005'te Kral TV'den 'Yılın En İyi Türk Halk Müziği Erkek Sanatçısı' ve Radyo 15'ten 'Yılın En Çok İstek Alan Sanatçısı' ödülleri, aldığı yüzlerce ödülden bazılarıdır. Yurtiçi ve yurtdışında çok konser veren sanatçılarımızdandır.

Sırasıyla Karatren, Destegül, Sevilir, Türkü Yolu, Yalan Dünya, Türkü Yılı, Sevdam Sazım, Hediyem Olsun, Türküler Seni Bekler ve Aheste albümlerini çıkardı. 2003 yılında Hakalmaz Müzik adlı kendi şirketini kurdu ve ilk yapımı 2007'de "Kent Ozanları"nın "Gönülden" isimli albümü oldu. İkinci yapım, 2007 Ramazan Ayında Orhan Hakalmaz'ın "İnsanı Yetiştiren Türküler 1" adlı ilahi albümü oldu. Son yapımı ise 2018'de Orhan Hakalmaz'ın "Bu Vatan Bizim" adlı albümüdür.

12 Eylül 2008'de doğduğu yer olan Samsun Kadifekale mahallesi Kocatepe sokağın adı, Orhan Hakalmaz Sokağı olarak değiştirilmiştir. Halen konser, TV ve stüdyo çalışmalarına devam eden sanatçı, Özlem Hanım'la evli olup Ezgi ve Sinan'ın babasıdır.

Sümer Ezgü kimdir, aslen nerelidir? Sümer Ezgü kaç yaşında, kaç kez evlendi?

Hakan Mengüç kimdir, kaç yaşında? Hakan Mengüç aslen nereli, kitapları nelerdir?

Sami Özer kimdir, gerçek ismi ne? Sami Özer kaç yaşında, aslen nereli?

Melihat Gülses kimdir, kaç yaşındadır? Melihat Gülses aslen nereli, eşi Necip Gülses kim?

  • Orhan Hakalmaz kimdir
  • Orhan Hakalmaz kaç yaşında
  • Orhan Hakalmaz aslen nereli
  • Orhan Hakalmaz eşi kim
  • Orhan Hakalmaz evli mi
  • ibo show Orhan Hakalmaz
<p>Koronavirüs salgınının uzun süredir kontrolden çıkmış olduğu ABD'de son durum ne? Aşılama süreci

ABD'de koronavirüs salgınında son durum

Zonguldak'ta dereden akan çamurlu su denizin rengini değiştirdi

Nisan ayında yağan kar Domaniç Dağları'nı beyaza bürüdü

Artvin'de yayla göçleri başladı