• $8,4705
  • €10,2921
  • 501.151
  • 1441.33
14 Nisan 2021 Çarşamba 15:27 | Son Güncelleme:

Nusret Gökçe'ye büyük şok! 5 milyon dolarlık telif davası açıldı

Nusret Gökçe'ye büyük şok! 5 milyon dolarlık telif davası açıldı

Saltbea hareketi ile adını tüm dünyaya duyuran sosyete kasabı lakaplı Nusret Gökçe, bir restoranda kullanılmak üzere sanatçılara çizim yaptırdı. Yapılan çizimleri diğer restoranlarında da kullandığı iddiası ile 5 milyon dolarlık telif davası açıldı.

Dünyaca ünlü kasap Nusret Gökçe, Miami'deki mekanı için yaptırdığı özel tasarımların ardından mahkemelik oldu. New York Post'un haberine göre; Nusret Gökçe, restoranı için William Hicks ve Josphe Iurato adlı sanatçıyla anlaştı.

Restoranında dünyaya tanınmasını sağlayan meşhur tuz dökme hareketini duvarlarına resmettirdi. Gökçe, daha sonra çizimleri Doha, Dubai ve New York'taki restoranlarında da kullandı.

Nusret Gökçe'nin çizimleri diğer restoranlarında izinsiz kullandığı gerekçesi ile Hicks ve Josphe Iurato, mahkemeye başvurdu. Nusret Gökçe'den 5 milyon dolar (40 milyon TL) telif hakkı için tazminat talebinde bulundu.

Dava dosyasında adı geçen şubeler arasında; New York, Dubai, Abu Dhabi, Ankara, Etiler, Mykonos ve Bodrum Yalıkavak Marina bulunuyor.

<p>24 TV Londra Temsilcisi Tayfun Salcı protestoların yaşandığı bölgeden Akşam TV'den Duygu Gecü Yüz

Londra'da İsrail Büyükelçiliği'nin duvarına tırmandılar

Yer siyah, gök beyaz; şampiyon Beşiktaş!

Filistinlilerin evleri yerle bir oldu

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, emekli öğretmenlerle çevrim içi bayramlaştı