• $8,4705
  • €10,2921
  • 501.151
  • 1441.33
15 Nisan 2021 Perşembe 10:14 | Son Güncelleme:

Nuray Hafiftaş kaç yaşında, neden öldü? Nuray Hafiftaş kimdir, ne zaman öldü?

Nuray Hafiftaş kaç yaşında, neden öldü" Nuray Hafiftaş kimdir, ne zaman öldü"

Nuray Hafiftaş 2018 yılında hayatını kaybetmişti. Uzun süre kanser tedavisi gören Nuray Hafiftaş 14 Şubat 2018'de 55 yaşında İstanbul'da hayatını kaybetti. Söz konusu konu ile ilgili internet aramalarında "Nuray Hafiftaş kimdir, ne zaman öldü?" sorusuna yanıt arayanlar için detayları bu haberimizde derledik.

Merhum Türk halk müziği sanatçısı Nuray Hafiftaş'ın hayatı sosyal medya üzerinden konuşulan konular arasında. Türk müziğine sayısız güzel eser bırakmasının yanı sıra kişiliği ve duruşuyla takdir toplayan Nuray Hafiftaş'ın hayatı merak konusu oldu. Peki Nuray Hafiftaş kimdir, kaç yaşında, ne zaman, neden öldü?

"ÇOK DAHA İYİ OLACAĞIM" DEMİŞTİ!

Türk halk müziğinin yeşil gözlü kraliçesi olarak anılan Nuray Hafiftaş, paylaştığı fotoğraflardan birinin altına "Dostlarımla ve sizlerin duaları ile inşallah çok daha iyi olacağım. Yaza albüm çalışması için anlaştık" notunu düşmüştü.

İşte Nuray Hafiftaş'ın son paylaşımı;

NURAY HAFİFTAŞ KİMDİR?

1964 yılında Kars'ta doğan Nuray Hafiftaş, ilkokulu Taksim'de okudu. İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuar Bölümü'nden mezun olduktan sonra, İstanbul Belediye Konservatuarı İcra Heyetinde 4 yıl kadrolu devlet sanatçısı olarak çalıştı. Aynı yıllarda İstanbul Radyosu'nda da sözleşmeli sanatçı olarak 4 yıl çalıştı.

Şimdiye kadar 12 albüm çıkaran sanatçının 100'ü aşkın söz ve bestesi kendisine ait olan eserleri bulunmaktadır. Bunlardan "Ayrılık Nikahı", "Yalan Dünya" ve "İsyan Ediyorum"u Kibariye, "Hasret" ve "Gurbet "i ise İzzet Yıldızhan okudu. "Yerli Liz" diye tanınan Hafiftaş, Türk Halk Müziği'ni insanlara sevdiren sanatçılardan bir tanesidir.

Müzikal anlamda olsun, kişiliği ile olsun profesyonel müzik hayatına atıldığı günden bu yana çizdiği çizgiden ödün vermeyen Nuray Hafiftaş, Prestij Müzik etiketiyle piyasaya çıkan "Eyvah Gönül" albümünde İsmail Derker'le çalıştı. Sanatçının, Bilal Ercan'la beraber "Çifte Yürek" adlı halk müziği programı sunuculuğu da çalışmaları arasında bulunmaktadır.

NURAT HAFİFTAŞ NE ZAMAN, NEDEN ÖLDÜ?

Nuray Hafiftaş, Uzun bir süre kalın bağırsak kanseri tedavisi görmüştür. 14 Şubat 2018'de 55 yaşında İstanbul'da hayatını kaybetti. 15 Şubatta Teşvikiye Camii'nde düzenlenen devlet töreninin ardından Zincirlikuyu Mezarlığı'na defnedildi.

<p>Irak kuzeyinde devam eden Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım operasyonları ile arama-tarama faaliyetl

Irak'ın kuzeyinde 2 odalı terör mağarası imha edildi

Yer siyah, gök beyaz; şampiyon Beşiktaş!

Filistinlilerin evleri yerle bir oldu

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, emekli öğretmenlerle çevrim içi bayramlaştı