• $8,0942
  • €9,6848
  • 451.501
  • 1401.02
07 Mart 2021 Pazar 11:56 | Son Güncelleme:

Nişantaşı'nda lüks restorana koronavirüs baskını! Yaşar İpek'in de olduğu 100 kişiye para cezası uygulandı

Nişantaşı'nda lüks restorana koronavirüs baskını! Yaşar İpek'in de olduğu 100 kişiye para cezası uygulandı
DHA

Koronavirüs kısıtlaması saatlerinde kapalı olması gereken Nişantaşı'nda yer alan lüks bir restorana polis baskını düzenlendi. Aralarında ünlü şarkıcı Yaşar İpek'in de bulunduğu 100 kişiye adli para cezası uygulandı.

Nişantaşı'nda koronavirüs tedbirleri kapsamında kapalı olması geren lüks restoran kurallara uymadı ve polis tarafından baskın düzenlendi.

Nişantaşı Mahallesi, Vali Konağı Caddesi üzerinde bulunan ünlü bir restoranın sokağa çıkma kısıtlamasında açık olduğu ve içeride çok sayıda müşteri olduğu yönünde ihbar alan Şişli İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı polis ekipleri harekete geçti.

ÜNLÜ SANATÇI YAŞAR İPEK DE CEZA YİYENLER ARASINDAYDI

Saat 23.00 sıralarında yapılan baskında, aralarında ünlü sanatçı Yaşar İpek'in de yer aldığı yaklaşık 100 kişiye idari para cezası uygulandı. İşlemlerin ardından restorandan ayrılan İpek, "3 aydır ilk kez dışarıya çıktım" dedi. Restoranda bulunan 100 kişiye İstanbul Hıfzıssıhha Kurulu kararlarına uymamaktan kişi başı 3 bin 150 lira olmak üzere toplamda 315 bin Lira idari para cezası uygulandı. Ayrıca restoran işletmecisine de para cezası kesildiği öğrenildi.

CEZAİ İŞLEMİ TAMAMLANAN MEKANDAN AYRILDI

Yapılan işlemlerin ardından içeride bulunan müşteriler tek tek dışarı çıktı. Basın mensuplarının görüntü almaması için müşterilerin yüzlerini kapattıkları görüldü.

<p>Kamu çalışanlarıyla ilgili tedbirleri içeren Cumhurbaşkanlığı Genelgesi Resmi Gazete'de yayımland

Kamu çalışanlarına yönelik tedbirler neler?

Eski başbakanlardan Yıldırım Akbulut hayatını kaybetti

Erzurum'un asırlık camilerinde Kovid-19 nedeniyle ramazan buruk geçiyor

Bakan Çavuşoğlu, NATO Konseyi Toplantısı'na katılmak üzere Brüksel'e geldi