• $9,6153
  • €11,2367
  • 553.564
  • 1479.93
12 Ekim 2021 Salı 15:56 | Son Güncelleme:

Nihal Yalçın kimdir, kaç yaşında? Nihal Yalçın aslen nereli, hangi dizilerde oynadı?

Nihal Yalçın kimdir, kaç yaşında" Nihal Yalçın aslen nereli, hangi dizilerde oynadı"

Tv8'in sevilen dizisi Kırmızı Oda'da canlandırdığı Rezzan karakteriyle yeni sezonun dikkat çeken isimlerinden Nihal Yalçın, Altın Portakal Film Festivali'nde En İyi Kadın Oyuncu ödülüne layık görüldü. Nihal Yalçın, ödül gecesinde Tamer Karadağlı ile arasında geçen gerginlik nedeniyle sosyal medyanın gündemine düştü. Nihal Yalçın kimdir, kaç yaşında? Nihal Yalçın aslen nereli, hangi dizilerde oynadı? gibi soruların yanıtları ise yoğun bir şekilde araştırılıyor. İşte tüm merak edilenler...

Altın Portakal Film Festivali'nde 'En İyi Kadın Oyuncu' ödülünü alan Nihal Yalçın hakkında araştırmalar hız kazandı. Ödül konuşması esnasında Tamer Karadağlı'nın ödülü Yalçın'a uzatmasının ardından Yalçın'ın sözleri gündeme bomba gibi düşmüştü. Nihal Yalçın kimdir, kaç yaşında? Nihal Yalçın aslen nereli, hangi dizilerde oynadı? gibi soruların yanıtları yoğun bir şekilde araştırılmaya başlandı. Nihal Yalçın 29 Mart 1981 tarihinde İstanbul'da dünyaya geldi. Nihal Yalçın İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı oyunculuk bölümünden mezun oldu. İşte hakkında tüm merak edilenler...

NİHAL YALÇIN KİMDİR, KAÇ YAŞINDA?

Nihal Yalçın 29 Mart 1981 tarihinde İstanbul'da dünyaya geldi. Nihal Yalçın İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı oyunculuk bölümünden mezun oldu. Konservatuvardan sonra Bahçeşehir Üniversitesi ileri oyunculuk bölümünde yüksek lisans yaptı.

Sinema kariyerine 2005'te Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü? adlı filmde "Zeyno Bacı" karakteriyle başlayan Nihal Yalçın, 2009 yılında Ay Lav Yu adlı filmde ise "Rukiye" karakteri canlandırdı.

Avrupa Yakası dizisinin son sezonunda da "Meryem" rolünde izleyicin karşısına çıktı. Yalan Dünya adlı dizide başrol oyuncularından biri olan "Açılay" karakterini 2 sezon boyunca canlandırdı ve 2. sezon finalinde diziye veda etti.

29 Mayıs 2012 tarihine kadar Kurusıkı adlı doğaçlama gösteriyi sergiledi fakat tiyatroyu kısa bir süreliğine bıraktı. 2016 yılında oynadığı Antabus oyunuyla 20. Afife Tiyatro Ödülleri Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu ödülüne sahip oldu. Şu anda Kırmızı Oda'da Rezzan karakterini canlandırmaktadır.

  • Nihal Yalçın kimdir
  • Nihal Yalçın kaç yaşında
  • Nihal Yalçın yaşı
  • Nihal Yalçın aslen nereli
  • Nihal Yalçın dizileri
  • tamer karadağlı Nihal Yalçın
<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Yeni varyant hızla yayılıyor... Kovid geçirip, tat ve koku kaybı

Beynimizin parmak izi, hastalıkları veya kişileri tanımak için kullanılabilir mi?

Nesli tehlike altındaki şah kartal, Ankara'da tüfekle vuruldu

Tavşanlı Höyük'te bölgenin 'endüstrileşmiş ticaret merkezi' olduğuna dair bulgulara ulaşıldı

Kesilen ağaçtan bir anda kan akmaya başladı!